Dystrybutor parownic i urządzeń czyszczących - Multimatic |

ul. Nad Jarem 4, 10-900 Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie, Polska | +48 508 017 831 |
10 lat doświadczenia Mała, Polska, Rodzinna firma Bezpośredni dystrybutor Tecnovap w Polsce
2018-05-07 Przemysłowa parownica Steam Box Industrial 10 bar

Wynajem myjek parowych jako wstępna weryfikacja przydatności parownic

Nie zawsze jest tak, że sprzedawane przeze mnie parownice, kolokwialnie mówiąc, dają radę. Problem nie tkwi oczywiście w samych urządzeniach czyszczących, bo one zawsze dają radę;-) ale skuteczności czyszczenia parowego na przedmiotach, na których klienci chcieliby je wykorzystać.


Pomysłów na wykorzystanie myjek parowych jest tyle co klientów, i nie we wszystkich przypadkach mogę z góry podpowiedzieć: tak, to na pewno się sprawdzi.  Jeżeli nawet wiem, że coś na 100% się sprawdzi, to i tak często wiem, że klienci chcieliby zobaczyć na własne oczy rezultaty.

Wypożyczenie parownicy jako alternatywa dla zakupu

Dla jednych i drugich wynajem myjek parowych, może być albo alternatywą do zakupu albo testem na przydatność. Ostatnio wysyłałem na takie tygodniowe testy myjkę do klienta, który chciał czyścić konstrukcje stalowe czy coś podobnego.

Klient zdecydował się wynająć myjkę, ponieważ nigdy nie korzystał z metody mycia parą i nie był pewny rezultatów. Poza tym, i to jest moim zdaniem bardzo dobry pomysł, chciał dać swoim pracownikom czas na zapoznanie się, nie tyle co z maszyną (bo to jest proste) co z techniką mycia, a dokładnie…

Mycie parowe vs. mycie ciśnieniowe 

myjka parowa kontra ciśnieniowa

W rezultacie takich testów, klient stwierdził, że mycie parowe do jego celu nie koniecznie się sprawdza i mycie myjką ciśnieniową tzw. Karcherem pasuje mu lepiej.

Niemniej jednak, przy okazji myjka została przetestowana na elementach zabrudzonych smarami i tu już zdecydowanie lepiej: 

  • mycie idzie co prawda wolniej niż myjką ciśnieniową, ale już jeżeli chodzi o ilość wody dookoła myjka parowa zachowuje się zdecydowania lepiej
  • myjka ciśnieniowa zdecydowanie wygrywa jeżeli chodzi o szybkość, ale już nie doczyszcza tak dobrze jak myjka parowa

W rezultacie klient nie zdecydował się na zakup urządzenia na parę. Przetestował parownicę wynajmując ją na tydzień. Dla mnie osobiście to też fajne doświadczenie, bo choć z punktu widzenia sprzedawcy, sprzedaż jest najważniejsza, to jednak taki wynajem pozwolił zarobić klientowi zaoszczędził nie potrzebnych wydatków, a być może ten sam klient kiedyś do mnie powróci.

urządzenia czyszczące multimatic

Wynajem myjek parowych jako wstępna weryfikacja przydatności parownic
5 (100%) 1 vote

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *