Multimatic,

Nad Jarem 4, 10-900 Olsztyn +48 508 017 831
10 lat doświadczenia 98% → pozytywne opinie Szybka dostawa maszyn

Zastosowanie parownic dla domu

Wykorzystanie myjek parowych w porządkach domowych to nie tylko moda na ekologiczne sprzątanie bez wykorzystania chemii, ale po prostu sposób na lepsze efekty. Nowoczesne parownice zapewniają szybki czas nagrzewania, pracę bez żadnych przestojów, szeroki wybór akcesoriów do poszczególnych prac. Do czego można zastosować parownice podczas sprzątania domu? Oto kilka pomysłów, najbardziej popularnych

czyszczeie fug między płytkami myjką parowąCzyszczenie fug – czyszczenie fug podłogowych parą wodną polega na zainstalowaniu na lancy parowej odpowiednich szczoteczek (najlepiej małej nylonowej o średnicy fi 28mm) i przesuwaniu jej po fudze wraz z parą. Wypróbuj na fugach w kuchni, w kabinie prysznicowej lub na fugach łazienkowych. Efekt murowany!

 

 

 

 

Czyszczenie piekarnika i kuchenki myjką parowąCzyszczenie piekarnika parą wodną, można przeprowadzić na dwa sposoby. Jeden to skierowanie strumienia pary wodnej na zakamarki, drugi to założenie na małą stalową szczoteczkę fi 28mm, druciaka. Włącz parę i patrz jak schodzi brud.

 

 

 

 

 

Mycie okien myjką parową domowąMycie okien myjką parową można przeprowadzić na dwa sposoby. Jeden to wykorzystanie myjki do szyb z zestawu July, drugi (jeśli posiadasz odkurzacz parowy) wykorzystanie czyścika do szyb z funkcją odsysanie z zestawu Radames 6 bar lub Star 6 bar.

 

 

 

 

 

Czyszczenie kafelek i płytek myjką parowąMycie kafelek i czyszczenie płytek myjką parową, bardzo łatwo zrobić za pomocą specjalnych narzędzi opracowanych przez Tecnovap. Do mycia kafelek na ścianach użyj trójkątnej szczotki z włosiem nylonowym (możesz założyć dodatkowo ściereczkę z mikrofibry) a do płytek na podłodze użyj jednego z mopów parowych lub dużej prostokątnej szczotki z nylonowym włosiem, które dokładnie wyszoruje podłogę.

Jeżeli chciałbyś zapytać czy mopem parowym można czyścić panele podłogowe albo parkiet – to nie martw się. Tak można. Nie rozkleją się i nie rozlecą. Sam testowałem.

 

 

 

Usuwanie plam z dywanów i ubrańUsuwanie plam z dywanów i ubrań – do prasowania ubrań stają się tzw. parownice do ubrań lub prasowacze do ubrań. Ale z pomocą parownicy do domu wyposażonej np. w zestaw July 6 bar – najbardziej uniwersalny zestaw do myjek parowych domowych, można też z łatwością usunąć plamy. Jak to zrobić? Po prostu przyłóż koniec lancy parowej do plamy na dywanie lub ubraniu maksymalnie blisko i przejedź parą kilka razy. Okazuje się, że para może szybciutko wywabić plamy. 

 

 

Najlepsze myjki do wykorzystania w domu: