Multimatic,

Nad Jarem 4, 10-900 Olsztyn +48 508 017 831
10 lat doświadczenia 98% → pozytywne opinie Szybka dostawa maszyn

Odkurzacze przemysłowe do odpylania

Odkurzacze przemysłowe do opylania ATEX, przeznaczone do użytku w strefach narażonych na wybuchy z powodu obecności łatwopalnych pyłów i gazów, są doskonałym rozwiązaniem dla branż wymagających wyjątkowego bezpieczeństwa. Firma RGS oferuje szeroką gamę urządzeń dedykowanych obszarom pyłowym (oznaczonym jako „D”) oraz strefom narażonym na zagrożenie zarówno gazowe, jak i pyłowe (oznaczone jako „GD”).

Wszystkie odkurzacze do opylania ATEX oferowane przez RGS znajdują się w kategorii „3” i są odpowiednie do stosowania w strefach 2-22. Ponadto niektóre modele wykonane są z elementów z kategorii „2”, co pozwala na ich zastosowanie w strefach 1-21. W sytuacji, gdy konieczne jest zastosowanie odkurzaczy w strefach 0-20, zalecane jest wykorzystanie urządzeń pneumatycznych.

Budowa odkurzaczy do opylania ATEX od RGS

Odkurzacze przemysłowe ATEX od RGS są zbudowane z komponentów elektrycznych spełniających wymagania dyrektyw ATEX, co gwarantuje ich niezawodność i bezpieczeństwo. Dodatkowo, firma RGS udostępnia również swoje standardowe serie odkurzaczy w opcji ATEX, co pozwala na dopasowanie urządzeń do indywidualnych potrzeb klientów.

Strefy zagrożone wybuchem przez gazy i pyły są to obszary, w których istnieje ryzyko wybuchu z powodu obecności substancji łatwopalnych w postaci gazów, par, mgieł lub pyłów. W tych strefach może dojść do połączenia łatwopalnych substancji z powietrzem, co w przypadku wystąpienia źródła zapłonu prowadzi do wybuchu.

Jak jest różnica pomiędzy odkurzaczami do pyłu a odpylaniem?

Odkurzacze przemysłowe do pyłów:

Odkurzacze do pyłów są przemysłowymi urządzeniami czyszczącymi, które mają na celu usunięcie pyłów, drobnych cząstek i brudu z powierzchni oraz przestrzeni roboczych. Są wyposażone w specjalistyczne filtry, które zatrzymują cząstki pyłu, zapewniając czystość powietrza. Odkurzacze do pyłów są dostępne w różnych wariantach, w zależności od zastosowań i środowiska pracy, takich jak odkurzacze przemysłowe ATEX do stref zagrożonych wybuchem, odkurzacze przemysłowe do pyłów szkodliwych czy toksycznych albo odkurzacze przemysłowe do pyłów stałych. Odkurzacze do pyłów są stosowane w różnych gałęziach przemysłu, takich jak produkcja, metalurgia, stolarstwo, przetwórstwo żywności, farmaceutyczne, czy budownictwo, czyli wszędzie tam gdzie gromadzenie się pyłów jest zjawiskiem postprodukcyjnym i uniemożliwia wykonywanie dalszej pracy.

Odkurzacze do odpylania:

Odpylanie jest procesem usunięcia pyłów i drobnych cząstek z powietrza w środowiskach przemysłowych. Systemy odpylania są większe i bardziej złożone niż odkurzacze do pyłów, ponieważ ich głównym celem jest utrzymanie czystości powietrza na obszarach przemysłowych poprzez odfiltrowywanie i usuwanie pyłów bezpośrednio z powietrza. Systemy odpylania składają się zazwyczaj z elementów takich jak: wentylatory, filtry, separatorów cyklonowych, urządzeń do odzyskiwania pyłów oraz rur i kanałów do transportu powietrza. Systemy odpylania są stosowane w różnych gałęziach przemysłu, w których generowane są duże ilości pyłów lub zanieczyszczeń powietrza, takich jak przetwórstwo drewna, cementownie, huty, zakłady chemiczne, czy elektrownie. Odkurzacze i systemy do odpylania mają za zadanie oczyścić powietrze z niebezpiecznych substancji a konstrukcja takich odkurzaczy musi powodować bezpieczeństwo pracy, dzięki wyeliminowaniu powstawania ładunków elektrycznych.

Podsumowując, odkurzacze do pyłów są urządzeniami przemysłowymi służącymi do usuwania pyłów i drobnych cząstek z powierzchni oraz przestrzeni roboczych, podczas gdy odpylanie jest procesem utrzymania czystości powietrza w środowiskach przemysłowych poprzez odfiltrowywanie i usuwanie pyłów bezpośrednio z powietrza. Obie metody są stosowane w różnych gałęziach przemysłu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *