Dystrybutor parownic i urządzeń czyszczących - Multimatic |

ul. Nad Jarem 4, 10-900 Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie, Polska | +48 508 017 831 |
10 lat doświadczenia Mała, Polska, Rodzinna firma Bezpośredni dystrybutor Tecnovap w Polsce

Zastosowanie parownic w firmach sprzątających

Firmy sprzątające rozwijają się w naszym kraju coraz dynamiczniej a zadania stawiane przed nimi nie ograniczają się już tylko do prania dywanów czy mycia klatek schodowych.  Ich właściciele zaczynają postrzegać, że dziś nie wystarczy mop i wiaderko, aby poprawnie wykonywać zadania, które przed nimi stoją. Jeszcze parę lat temu firmy sprzątające bazowały głównie na taniej sile roboczej, gdzie mechanizacja była stosowana tylko w najcięższych przypadkach. Dziś mycie podłóg czy pranie tapicerki można przeprowadzić nowoczesnymi myjkami parowymi.

Jakie prace można wykonać myjkami parowymi w firmach sprzątających?

Pranie i czyszczenie dywanów oraz czyszczenie tapicerek

parowe prania tapicerki

Pranie i czyszczenie dywanów oraz pranie mebli tapicerowanych w firmach sprzątających to czynności, na których firmy sprzątające zarabiają dość przyzwoicie, dlaczego więc nie podnieść ich na wyższy poziom? Co zyskuje firma na wykorzystaniu parownic profesjonalnych do prania np. tapicerek w samochodach? Odpowiedź jest prosta. Wyższą jakość prania dzięki dezynfekcji, sterylną czystość a także co jest podstawowym atutem szybki czas schnięcia, co w przypadku zabieganych klientów i chcących bardzo szybko wrócić do swojego samochodu ma bardzo duże znaczenie. Jakie akcesoria będą przydatne do czyszczenia w tym zakresie?

 • Ssawka tapicerska ze stali nierdzewnej
 • Ssawka dywanowa do prania
 • Ssawka tapicerska do czyszczenia tapicerek z włosiem

Mycie podłóg

mycie podłogi w przedszkolu parownicą profesjonalną carmen plus

Mycie podłóg myjkami parowymi może odbywać się na kilka sposobów. W zależności od posiadanych akcesoriów i myjek Tecnovap oferuje szereg możliwości na wyczyszczenie podłóg. W przypadku gdybyśmy chcieli umyć klatkę schodową możemy skorzystać

 • Mopa parowego
 • Dużej prostokątnej szczotki July
 • Sssawy podłogowej Radames lub Star (na zdjęciu powyżej)

Używając mopa parowego mamy największy promień mycia, bowiem wąż parowy ma długość 5 lub 10m, co bardzo ułatwia pracę, bowiem nie trzeba przesuwać maszyny z piętra na piętro. Jeżeli jednak robimy to sporadycznie lub chcemy zaoszczędzić do myjki możemy zainstalować wąż July i dużą prostokątną szczotkę z włosiem, dzięki której wyszorujemy schody. Jeszcze inną funkcję uzyskamy gdy do odkurzacza parowego podłączymy ssawę podłogową. Wtedy myjemy i zasysamy brud równocześnie. Para wychodzi dyszami parowymi o odkurzacz wciąga nieczystości.

Mycie szyb i przeszkleń

mycie szyb myjką parową

Do mycia szyb i przeszkleń firma sprzątająca może wykorzystać specjalne końcówki zakładane na pistolet parowy. Posiadamy dwa typy końcówek do mycia szyb i okien:

 • myjka parowa do szyb (nartyskowa) ze ściągaczką
 • myjka parowa natryskowo ssąca do zastosowań z odkurzaczami parowymi np. Carmen Plus czy Carmen Plus Inox

Dezynfekcja materacy i zabawek

dezynfekcja zabawek i materacy

 Niektóre firmy sprzątające jako uzupełnienie swoich usług świadczą usługę dezynfekcji materacy oraz innych przedmiotów np. wózków dziecięcych, fotelików czy zabawek dla dzieci w przedszkolach. Do wykonywania tego typu zamówień zazwyczaj wystarczą myjka z wężem i lancą parową

 •    Lanca parowa w zestawie July
 •    Lanca parowa w zestawie Radames
 •    Lanca parowa w zestawie Star

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Usuwanie tłuszczu (odtłuszczanie) i dezynfekcja powierzchni

czyszczenie zaplecza kuchennego parownicą

Odtłuszczanie za pomocą parownic można podzielić na dwa rodzaje. Jeden występuje w branży mechanicznej, drugi w sektorze spożywczym. W obu branżach jest miejsce na świadczenie usług outsourcingowych przez firmy sprzątające. Usuwanie tłuszczów (odtłuszczanie) jest szczególnie popularne w restauracjach czy barach szybkiej obsługi i takie usługi świadczą firmy sprzątające. W punktach tych dbałość o czystość a co za tym idzie, jakość potraw jest bardzo ważną sprawą.

W branży mechanicznej odtłuszczanie stosuje się w przypadku usuwania zabrudzeń z maszyn produkcyjnych a także blach i gotowych elementów metalowych do dalszej obróbki.

Firmy sprzątające
5 (100%) 1 vote