Mycie i czyszczenie paneli fotowoltaicznych parownicą

mycie czyszczenie paneli słonecznych

Mycie kolektorów i paneli słonecznych staje się coraz powszechniejsze ze względu na wzrost udziału ogniw fotowoltaicznych w wytwarzaniu energii elektrycznej w Polsce. Energia wytwarzana za pomocą tej technologii, tak samo jak mycie parowe, jest ekologiczna i czysta. 

Panele fotowoltaiczne, tzw. baterie słoneczne wymagają do efektywnego działania czystej powierzchni. Nagromadzony, niewyczyszczony na ich tafli brud (często to ten sam typ zabrudzeń co na samochodach) powoduje, że panele słoneczne nie odbierają tyle słońce, ile by mogły i nie przekazują go dalej, tym samym spada efektywność ich pracy. Nieregularne mycie paneli obniża wydajność ekologicznej energii.

Nasze myjki parowe idealnie nadają się do bieżącej konserwacji, mycia i czyszczenia paneli fotowoltaicznych.  Posiadamy do tego specjalne zestawy. Specjalne końcówki na teleskopowych kijach dosięgną każdej powierzchni.

Mała ilość wody potrzebna do mycia, zredukuje ciągłą potrzebę uzupełniania wody na dużych powierzchniach współczesnych farm fotowoltaicznych.

Zastosowanie myjki parowej do mycia paneli słonecznych

Zobacz galerię zdjęć wykonywanych podczas czyszczenia paneli za pomocą parownic udostępnianych z katalogu Multi-Matic.pl. 

Skontaktuj się ze mną, aby wybrać odpowiednią myjkę w najbardziej korzystnej cenie. Poniżej kilka modeli myjek, które mogą być pomocne przy zadaniach związanych z myciem solarów.