Multimatic,

Nad Jarem 4, 10-900 Olsztyn +48 508 017 831
10 lat doświadczenia 98% → pozytywne opinie Szybka dostawa maszyn

Bissell – Producent odkurzaczy piorących

Bissell powstał przez przypadek. W 1876r Melville R. Bissell i jego żona Anna, prowadzili mały sklep z naczyniami w Grand Rapids w stanie Michigan. Nie zamierzali zajmować się sprzątaniem, ale ciągły brud na ich sklepowym dywanie doprowadzał ich do szału. Melville wynalazł zamiatarkę, która pozwoliła pozbyć mu się brudu z dywanu szybko i w łatwy sposób. Zostało zauważone to przez klientów ich sklepu, którzy również chcieli mieć takie samo urządzenie. Pierwsza zamiatarka Bissell została więc opatentowana a Melville zajął się produkcją urządzeń czyszczących.

Rozwój

Kiedy w 1889 roku umiera Melville Bissell firmę pod swoje skrzydła przejmuje jego żona Anna. Jest pierwszą kobietą na stanowisku prezesa. Aktywnie broni patentów stworzonych przez swojego męża, jednocześnie rozwijając sprzedaż na rynku Ameryki Północnej oraz Europy. Marka pozyskuje swojego pierwszego dużego fana z Anglii – królową brytyjską Victorię, która mawiała, że jej dom jest „bisselowany” co tydzień.

W 1956 roku Bissell opracował pierwszy ręczny odkurzacz piorący do dywanów. Czynność, która do tej pory była wykonywana na kolanach i ręczenie została zautomatyzowana. Rok później, tj. w 1957 roku Bissell otrzymuje duże wyróżnienie na międzynarodowych targach Bachner Awards. Pod koniec lat 60tych firma była już uznanym producentem sprzętu do czyszczenia podłóg.

W 1979 roku Bissell wprowadza odkurzacz piorący do głębokiego prania dywanów, zwany dziś także odkurzaczem ekstrakcyjnym. Pod koniec lat 80 firma wprowadza kolejne urządzenia i wynalazki, które podbijają rynki.

Bissell Big Green

Dziś Bissell jest nadal firmą rodzinną, która pomaga ludziom w łatwy sposób dbać o czystość w ich domach. Nie ma znaczenia czy plamy na dywanach lub kanapach są z wina lub czekolady. Czy sierść z psa albo kota fruwa po podłogach. Dziś Bissell ma wszystkie urządzenia czyszczące jakie potrzebne są aby Twój dom lśnił. Multimatic jest oficjalnym partnerem firmy w Polsce w sprzedaży odkurzaczy piorących Bissell Big Green