Multimatic,

Nad Jarem 4, 10-900 Olsztyn +48 508 017 831
10 lat doświadczenia 98% → pozytywne opinie Szybka dostawa maszyn

Tecnovap – parowe urządzenia czyszczące

Włoska firma Tecnovap została założona w 1985 w małej miejscowości Pescantina, niedaleko Werony.  Jej założycielem i obecnym prezesem jest Giuliano Franchini wraz ze swoim bratem Giuseppe. Podczas swojego 33-letniego rozwoju Tecnovap stał się wiodącym producentem w branży czyszczenia parowego na rynku. Obecnie produkcja odbywa się na terenie dwóch fabryk o łącznej powierzchni 36.000 m2 z czego 7.400 m2 stanowią biura.

Początki

W 1984 roku Giuliano Franchini pracował, jako główny inżynier w fabryce produkującej myjki parowe dla firmy sprzedającej je w systemie sprzedaży bezpośredniej. Czas ten pozwolił mu na zebranie doświadczenia, które później wykorzystał zakładając Tecnovap SRL. Był to czas, kiedy większość producentów parownic stosowało w swoich urządzeniach aluminiowe bojlery, ale już sprzedawcy wysokiej jakości naczyń kuchennych oferowali swoje wyroby ze stali nierdzewnej i mogli oferować na nie dożywotnią gwarancje. Połączenie wiedzy technicznej z System Zarządzania Jakością, opartym na dobry produkcie zaowocowało więc powstaniem Tecnovap.

Rozwój

tecnovap-firmaJuż w 1985 roku, idąc za swoim pomysłem Giuliano Franchini stworzył i opatentował pierwszy kocioł parowy używając stopu materiałów szlachetnych. Nowością zastosowaną przy produkcji pierwszych kotłów Tecnovap było spawania metodą TIG oraz zastosowanie wymiennych elementów grzewczych, które dotychczas w myjkach parowych były mocowane na stałe.

Pierwsze produkty Tecnovap trafiły na rynek w tym samym roku. Było to sprzedawane do dziś, żelazko parowe Tresor, które zostało bardzo dobrze przyjęte przez włoski rynek. W tym samym czasie firma zaczęła inwestować w nowe formy do produkcji bojlerów ze stali nierdzewnej oraz obudowy wykonane w tej samej technologii.

Tecnovap zaczął się dynamicznie rozwijać. Kolejne produkty wchodziły na rynek. W 1990 roku już jako uznany producent wysokiej jakości myjni parowych Tecnovap wystawiał się na targach Pulire w Torino. Dzięki wystawiennictwu i pozyskaniu nowych partnerów zaczął eksportować swoje produkty.

Dziś marka oferuje ponad 30 modeli parownic w dwóch liniach – profesjonalnej oraz przemysłowej. Eksportuje swoje produkty do ponad 60 krajów na świecie na wszystkie kontynenty.  Multimatic jest oficjalnym przedstawicielem Tecnovap w Polsce.

Technologia i Patenty Tecnovap

Technologia Tecnovap opiera się na 30 letnim doświadczeniu w produkcji myjek parowych i parowych urządzeń czyszczących. Firma opracowała i opatentowała w tym czasie szereg rozwiązań technologicznych, które pozwalają jej na bycie liderem w segmencie sprzedaży parowych urządzeń czyszczących. Więcej o patentach i technologii Tecnovap dowiesz się we wpisie na blogu.