Multimatic,

Nad Jarem 4, 10-900 Olsztyn +48 508 017 831
10 lat doświadczenia 98% → pozytywne opinie Szybka dostawa maszyn

Mycie i dezynfekcja maszyn w przemyśle spożywczym dzięki parownicy

mycie i dezynfekcja maszyn w przemyśle spożywczym dzięki parze wodnejParowe myjnie i systemy czyszczenia Tecnovap wykorzystywane w procesie produkcji żywności. Obudowa maszyny jak i wózek na których są przewożone maszyny wykonane są ze stali nierdzewnej z klasą odporności IPX5, Większość maszyn ma wbudowane zbiorniki na detergent, ale używanie ich nie jest konieczne do uzyskania norm narzuconych procedurami HACCP.

Każdy dzień jest swego rodzaju wyzwaniem i Tecnovap przy współpracy inżynierów i dystrybutorów współpracujących z klientami, stara się na bieżąco opracowywać coraz to bardziej zaawansowane systemy czyszczenia parą.

Przemysł spożywczy jest jedną z najbardziej wymagających branż, jeżeli chodzi o standardy czystości. Jedynym z największym wyzwań jest zagospodarowanie ścieków. Tradycyjne metody czyszczenia i dezynfekcji maszyn przemysłu spożywczego za pomocą myjek wysokociśnieniowych generują hektolitry brudnej wody, które wymagają oczyszczenia.

Zastosowanie parownic do parowego czyszczenia maszyn 

parownice zastosowanie przemysł spożywczyRozwiązaniem lub alternatywą dla obecnych metod dbania o czystość maszyn i urządzeń na hali produkcyjnej są parowe systemy czyszczące dostarczane przez Tecnovap.

Para wodna dostarczana przez nasze myjki parowe jest parą suchą o temperaturze 180st celsjusza i ciśnieniu 10 atmosfer. Taka kombinacja temperatury i ciśnienia z łatwością usuwa zabrudzenia powierzchni, odtłuszcza, czyści, dezynfekuje i odkaża. Wszystko to eliminuje problem nadmiaru wody na podłodze pod maszynami.

Różne koncerny międzynarodowe już przestawiły się na mycie parowe, zastępując nim mycie ciśnieniowe. Obszary w których profesjonalne myjki parowe są używane, to np. taśmy podajnikowe, zautomatyzowane linie montażowe z robotami i fotokomórkami (gdzie z uwagi na możliwość zalania wodą elektroniki nie jest możliwe czyszczenie wodą).

W oparciu o zapotrzebowanie sucha para dostarczana przez parownice może być łączona z:

  • odkurzaczem parowym
  • natryskiem gorącej wody
  • natryskiem detergentu
  • modułem wysokociśnieniowym

Myjnia parowa w przemyśle spożywczym – YouTube

Zobacz poradnik, jak przebiega czyszczenie linii produkcyjnych w zakładach spożywczych? Praktyczne rozwiązania techniczne!

Najczęściej kupowane parownice do użytkowania w przemyśle przetwórczym:

Zadzwoń 508 017 831

urządzenia czyszczące multimatic