Multimatic,

Nad Jarem 4, 10-900 Olsztyn +48 508 017 831
10 lat doświadczenia 98% → pozytywne opinie Szybka dostawa maszyn

Blog o urządzeniach czyszczących i parownicach

Artykuły na tym blogu mają oddawać prawie 10 letnie doświadczenie Multimatic i moje osobiście. Czy można powiedzieć, że jestem ekspertem od parownic? Myślę, że tak, choć za takiego się nie uważam. Ciągle się uczę, odkrywam nowe zastosowania, mocne i słabe strony zastosowania pary w wielu dziedzinach życia współczesnych ludzi i firm. Z założenia ma to być blog z opiniami o urządzeniach czyszczących i myjkach parowych, o ich możliwościach, ciekawych zastosowaniach i z moimi ich recenzjami.

Ale chciałbym, aby również był to blog o ciekawych ludziach i ich pomysłach na jeszcze lepsze sprzątanie. Świat nie stoi w miejscu. Technika się rozwija. W internecie można znaleźć różne porady, tutoriale, opinie. Rozwijają się, więc i metody sprzątania i dbania o czystość. Multimatic stara się nadążać za nowościami a co za tym idzie ten blog również.

2020-03-20 parowa dezynfekcja pomieszczeń

W jak sposób użycie parownicy lub odkurzacza parowego może pomóc w walce z koronawirusem?

Utrzymanie czystości naszego środowiska jest teraz ważniejsze niż kiedykolwiek! Kiedy staramy się uporać z rozprzestrzenianiem się COVID-19, wszyscy musimy trochę ciężej pracować, aby zapewnić utrzymanie wysokich standardów higieny.

Jest to szczególnie ważne, jeśli wiesz, że masz kontakt z osobą, która zaraziła się koronawirusem, w takim przypadku możesz zrobić kilka dodatkowych kroków w cotygodniowej procedurze czyszczenia, aby upewnić się, że pomieszczenie jest wolne od zarazków, jak to możliwe . I tutaj może pomóc odkurzacz parowy lub parownica.

czytaj dalej

2020-01-30 mycie magazynow

Jakie maszyny do czyszczenia posadzek przemysłowych w magazynach, halach i centrach logistycznych?

Mycie podłóg w magazynach, halach czy centrach logistycznych oraz ich utrzymanie w czystości to temat, który wydaje się, nie powinien nastręczać większych problemów. A jednak. Najczęściej powtarzanym błędem przez pracowników odpowiedzialnych za mycie podłóg w magazynach który, widziałem już wielokrotnie jest – brak zamiatania.  Większość z nas robi to podczas sprzątania własnych domów – ale wciąż jest to powszechnie pomijany krok, gdy przychodzi czas na czyszczenie podłóg i posadzek przemysłowych w magazynach.

czytaj dalej

2020-01-24 mała maszyna do czyszczenia

Małe maszyny czyszczące – które wybrać?

Małe maszyny czyszczące przeznaczone są do sprzątania w miejscach o niewielkich przestrzeniach lub dla firm sprzątających skupiających się na obsłudze klientów indywidualnych. Mała maszyna sprzątająca charakteryzuje się więc – mobilnością, względnie małą masą i nie wielkimi gabarytami. Te trzy czynniki wpływają na założone na początku artykułu parametry. Rozpoczynając działalność w zakresie usługowego sprzątania warto pamiętać o tym, że masa i gabaryt sprzętu, jaki kupimy mogą znacznie ułatwić nam pracę.

czytaj dalej

2019-12-10 jakie urzadzenia czyszczace do biura

Jakie urządzenia czyszczące do sprzątania biura? [RANKING]

Przestrzeń biurowa w Polsce, rośnie w bardzo dużym tempie. W Warszawie nowe biurowce powstają jak grzyby po deszczu. W innych miastach, atrakcyjne lokalizacje też są zajmowane przez firmy, szukających przestrzeni na prowadzenie biznesów. Część biur jest sprzątana i utrzymywana przez zewnętrzne firmy, ale część z nich samodzielnie dba o komfortowe warunki i czystość dla swoich pracowników. Jakie zatem urządzenia czyszczące do sprzątania biura będą optymalne? Sprawdź ranking najlepszych maszyn czyszczących!

czytaj dalej

2019-12-10 Jakie urzadzenia czyszczace dla hoteli

Jakie urządzenia czyszczące dla hoteli? Ranking najlepszych maszyn sprzątających!

Branża hotelowa, dzięki łatwej rezerwacji przez internet i szybkim rozwoju turystyki, z roku na roku, zyskuje na popularności. Ten sam internet, który daje możliwości na łatwą rezerwację, jest też miejscem w którym same hotele muszą konkurować ze sobą jakością usług, a każde potknięcie jest skrupulatnie punktowane przez gości hotelowych.

Co jest jednym z decydujących kryteriów, jakim kierują się gości przy rezerwacji miejsca noclegowego? Oczywiście opinie o czystości obiektu! Minęły czasy w których jedynym wyznacznikiem była cena, więc cała branża hotelowa musi mieć się na baczności. Dziś klient chce mieć pewność, że pościel jest czysta, wykładzina odkurzona, a łazienka dokładnie umyta i zdezynfekowana. Zatem, jakie maszyny i urządzenia czyszczące warto wybrać do swojego hotelu?

czytaj dalej