10 lat doświadczenia 98% → pozytywne opinie Szybka dostawa maszyn

Blog o urządzeniach czyszczących i parownicach

Artykuły na tym blogu mają oddawać prawie 10 letnie doświadczenie Multimatic i moje osobiście. Czy można powiedzieć, że jestem ekspertem od parownic? Myślę, że tak, choć za takiego się nie uważam. Ciągle się uczę, odkrywam nowe zastosowania, mocne i słabe strony zastosowania pary w wielu dziedzinach życia współczesnych ludzi i firm. Z założenia ma to być blog z opiniami o urządzeniach czyszczących i myjkach parowych, o ich możliwościach, ciekawych zastosowaniach i z moimi ich recenzjami.

Ale chciałbym, aby również był to blog o ciekawych ludziach i ich pomysłach na jeszcze lepsze sprzątanie. Świat nie stoi w miejscu. Technika się rozwija. W internecie można znaleźć różne porady, tutoriale, opinie. Rozwijają się, więc i metody sprzątania i dbania o czystość. Multimatic stara się nadążać za nowościami a co za tym idzie ten blog również.

2019-03-01 Nilfisk szkolenie

Szkolenie w siedzibie Nilfisk z nowych maszyn czyszczących do podłóg

W poniedziałek byłem w siedzibie głównej firmy Nilfisk w Polsce (w Pruszkowie), gdzie mogliśmy pogłębić wiedzę z obsługi maszyn sprzątających, głównie automatów szorująco – zbierających. Nilfisk w swoim portfolio posiada bardzo szeroką gamę urządzeń do czyszczenia podłóg. Aby ułatwić dystrybutorom kontakt z większą ilością maszyn w jednym miejscu, Nilfisk organizuje cykliczne spotkania. Automaty do mycia podłóg są jednymi z najczęściej kupowanych maszyn przez wszystkie firmy, niezależnie od branży. W końcu każdy ma podłogi, które trzeba czyścić.

czytaj dalej

2019-02-14 odkurzacz piorący czy parowy

Odkurzacz piorący a odkurzacz parowy – Porównanie maszyn

Czym różni się odkurzacz piorący od odkurzacza parowego? Takie pytanie często przewija się mimo woli, bo okazuje się, że co dla mnie jest oczywistością, nie jest takie same dla klientów. Już dawno miałem zabrać się za to porównanie, ale zawsze jest coś innego do roboty. O tym czy i czym różnią się te dwa urządzenia, będzie dzisiejszy wpis.

Na pierwszy rzut oka, porównując różne odkurzacze do prania tapicerek lub dywanów, nie widać większych różnic. Ot, może ten parowy jest trochę większy. Jednak, aby prawidłowo porównać takie maszyny, warto zacząć od definicji.

czytaj dalej

2019-02-06 mycie w szpitalu

Kompleksowe mycie i czyszczenie w szpitalu, czyli jakie maszyny do sprzątania najlepiej wybrać?

Istnieje coraz większe zapotrzebowanie na skuteczne czyszczenie powierzchni szpitalnych. Patogeny takie jak gronkowiec złocisty (Staphylococcus aureus), enterokoki, czy bakterie beztlenowe (Clostridium difficile) utrzymują się w środowisku szpitalnym przez długie okresy. Mycie i czyszczenie w szpitalu przy pomocy środków chemicznych, jak i dezynfekujących pomaga kontrolować liczebność bakterii.

Tradycyjne środki czyszczące są zastępowane przez nowe metody, nowe środki dezynfekujące, zautomatyzowane systemy czyszczące i urządzenia czyszczące na parę. Czyszczenie w szpitalach zabiera coraz więcej czasu, ze względu na rosnącą lekooporność. Praktyka czyszczenia powinna być dostosowana do ryzyka klinicznego, lokalizacji, miejsca i częstotliwości dotykania dłońmi oraz oceniana pod względem stosunku kosztów do korzyści zarówno w sytuacjach standardowych, jak i epidemiologicznych.

czytaj dalej

2019-01-23 czyszczenie podłóg drewnianych

Maszyna do mycia podłogi sportowej – co najlepiej wybrać?

Hale sportowe to duże obiekty, gdzie istnieje potrzeba regularnego mycia i czyszczenia podłogi. Praktycznie każdego dnia tego rodzaju obiekty są eksploatowane przez dzieci, młodzież i dorosłych uprawiających różne sporty, począwszy od piłki nożnej, siatkówkę, gimnastykę, koszykówkę, po sporty walki czy inne dyscypliny. W efekcie podłogi sportowe są pobrudzone przez różne zanieczyszczenia – w szczególności przez piasek, błoto czy kurz. 

Dodatkowo podłoga może być rysowana przez złe, nieodpowiednie obuwie w przypadku hal sportowych. Zazwyczaj podłogi wykonywane są z mocnych i solidnych materiałów, jednak ich systematyczne mycie oraz czyszczenie jest podstawą skutecznej konserwacji. Jak zatem wybrać odpowiednią maszynę do mycia podłogi sportowej? O czym warto wiedzieć przed zakupem, aby się nie rozczarować? Sprawdzamy!

czytaj dalej

2019-01-22 czyszczenie podłóg sportowych i w marketach

Jaka maszyna do mycia podłogi w sklepie i markecie? Wybieramy optymalne rozwiązanie

Sklepy, markety i hipermarkety to miejsca, w których nad wyraz często zachodzi potrzeba czyszczenia podłogi i posadzek. Codziennie w tych obiektach przewija się dziesiątki klientów. Podłoga jest brudzona przez piasek, błoto, topiący się śnieg, kurz. Mimo, że materiały z których wykonywane są takie podłogi, zazwyczaj wykonane są z odpornych na zabrudzenia i zużycie materiałów, to codzienne ich czyszczenie jest podstawowym sposobem ich konserwacji. Jak wybrać więc najlepszą maszynę do mycia podłóg w dużych sklepach, halach i marketach? Sprawdzamy!

czytaj dalej