Multimatic,

Nad Jarem 4, 10-900 Olsztyn +48 508 017 831
10 lat doświadczenia 98% → pozytywne opinie Szybka dostawa maszyn

Blog o urządzeniach czyszczących i parownicach

Artykuły na tym blogu mają oddawać prawie 10 letnie doświadczenie Multimatic i moje osobiście. Czy można powiedzieć, że jestem ekspertem od parownic? Myślę, że tak, choć za takiego się nie uważam. Ciągle się uczę, odkrywam nowe zastosowania, mocne i słabe strony zastosowania pary w wielu dziedzinach życia współczesnych ludzi i firm. Z założenia ma to być blog z opiniami o urządzeniach czyszczących i myjkach parowych, o ich możliwościach, ciekawych zastosowaniach i z moimi ich recenzjami.

Ale chciałbym, aby również był to blog o ciekawych ludziach i ich pomysłach na jeszcze lepsze sprzątanie. Świat nie stoi w miejscu. Technika się rozwija. W internecie można znaleźć różne porady, tutoriale, opinie. Rozwijają się, więc i metody sprzątania i dbania o czystość. Multimatic stara się nadążać za nowościami a co za tym idzie ten blog również.

2019-10-04 parowe dochodowy pomysł na biznes

Mobilne myjnie parowe – dochodowy pomysł na biznes cz.2

Minął już rok odkąd ukazał się w sieci, na blogu firmowym Multimatic’a, artykuł traktujący o tym „Dlaczego nie warto zakładać myjni parowej”. Powstał on na bazie moich własnych doświadczeń i obserwacji losów moich klientów. W tamtym artykule dość szeroko opisywałem, jakie według mnie są powody niepowodzenia w prowadzeniu firmy typu mobilna myjnia parowa.

Przez cały ten czas nosiłem się z zamiarem napisania drugiej części, pokazującej jak można prowadzić taką firmę z sukcesem, bo oczywiście nie jest prawdą, że każda tego typu działalność jest skazana na porażkę. Na całym świecie firmy powstają i upadają. To, że danym lokalu upadnie pizzeria, nie oznacza, że kolejna nie zrobi furory a jej dania nie podbiją świata. Podobnie jest z działalnością firm, które powstają po to, aby służyć innym w zakresie utrzymania czystości. Jedne przetrwają lata, będą dziedziczone przez dzieci, inne po 12 m-cach zostaną wyrejestrowane. Taki jest świat i taki jest biznes.

czytaj dalej

2019-08-09 Co lepsze szorowarka czy automat

Maszyna czyszcząco – szorująca czy szorowarka – co lepiej wybrać?

Mycie podłóg jest tematem starym jak same podłogi. W czasach słusznie minionych, urządzenia mechaniczne typu Kaśka były poszukiwanym towarem. Ich prosta budowa i łatwość naprawy, powodowały, że niektórzy szukają z nostalgią, równie prostych i podobnych rozwiązań.

Dobra wiadomość jest taka, że i dziś mamy do dyspozycji różnego rodzaju Kaśki. Są one nowocześniejsze, łatwiejsze w obsłudze i skuteczniejsze od swojej poprzedniczki. Zastępują też funkcję mopa, co jeszcze bardziej uatrakcyjnia zakup tych maszyn.

czytaj dalej

2019-07-23 Parownice 10 bar - Najlepsze myjki parowe o dużym ciśnieniu

Parownice 10 bar – Najlepsze myjki parowe o dużym ciśnieniu [RANKING]

Myjki parowe o ciśnieniu roboczym 10 bar można idealnie wykorzystać do czyszczenia zabrudzonych powierzchni maszyn i urządzeń przemysłowych. Parownice 10 barowe są chętnie wykorzystywane w zakładach produkcyjnych do czyszczenia linii produkcyjnych i przenośników taśmowych. W tym celu powstał ranking najlepszych maszyn parowych włoskiego producenta Tecnovap, którego Multimatic jest oficjalnym dystrybutorem w Polsce.

czytaj dalej

2019-07-23 Myjki parowe o ciśnieniu 6 bar czy 8 bar co lepiej wybrać

Myjki parowe 8 bar – Najlepsze parownice Tecnovap [RANKING]

Zastosowanie generatorów parowych jest możliwe w praktycznie każdej gałęzi przemysłu. Myjki parowe o ciśnieniu 8 bar są powszechnie wykorzystywane do sprzątania w przestrzeniach biurowych, szpitalnych, autodetailngu, pracach konserwatorskich, itp. Zwiększone ciśnienie pary skutkuje również podwyższoną temperaturą samej pary. Parownice 8 barowe osiągają około 170 stopni Celsjusza temperatury wewnątrz kotła. Dlatego bardzo chętnie wykorzystywane są do prac DDD i dezynfekcji.  

czytaj dalej