Multimatic,

Nad Jarem 4, 10-900 Olsztyn +48 508 017 831
10 lat doświadczenia 98% → pozytywne opinie Szybka dostawa maszyn

Blog o urządzeniach czyszczących i parownicach

Artykuły na tym blogu mają oddawać prawie 10 letnie doświadczenie Multimatic i moje osobiście. Czy można powiedzieć, że jestem ekspertem od parownic? Myślę, że tak, choć za takiego się nie uważam. Ciągle się uczę, odkrywam nowe zastosowania, mocne i słabe strony zastosowania pary w wielu dziedzinach życia współczesnych ludzi i firm. Z założenia ma to być blog z opiniami o urządzeniach czyszczących i myjkach parowych, o ich możliwościach, ciekawych zastosowaniach i z moimi ich recenzjami.

Ale chciałbym, aby również był to blog o ciekawych ludziach i ich pomysłach na jeszcze lepsze sprzątanie. Świat nie stoi w miejscu. Technika się rozwija. W internecie można znaleźć różne porady, tutoriale, opinie. Rozwijają się, więc i metody sprzątania i dbania o czystość. Multimatic stara się nadążać za nowościami a co za tym idzie ten blog również.

2019-12-10 jakie urzadzenia czyszczace do biura

Jakie urządzenia czyszczące do sprzątania biura? [RANKING]

Przestrzeń biurowa w Polsce, rośnie w bardzo dużym tempie. W Warszawie nowe biurowce powstają jak grzyby po deszczu. W innych miastach, atrakcyjne lokalizacje też są zajmowane przez firmy, szukających przestrzeni na prowadzenie biznesów. Część biur jest sprzątana i utrzymywana przez zewnętrzne firmy, ale część z nich samodzielnie dba o komfortowe warunki i czystość dla swoich pracowników. Jakie zatem urządzenia czyszczące do sprzątania biura będą optymalne? Sprawdź ranking najlepszych maszyn czyszczących!

czytaj dalej

2019-12-10 Jakie urzadzenia czyszczace dla hoteli

Jakie urządzenia czyszczące dla hoteli? Ranking najlepszych maszyn sprzątających!

Branża hotelowa, dzięki łatwej rezerwacji przez internet i szybkim rozwoju turystyki, z roku na roku, zyskuje na popularności. Ten sam internet, który daje możliwości na łatwą rezerwację, jest też miejscem w którym same hotele muszą konkurować ze sobą jakością usług, a każde potknięcie jest skrupulatnie punktowane przez gości hotelowych.

Co jest jednym z decydujących kryteriów, jakim kierują się gości przy rezerwacji miejsca noclegowego? Oczywiście opinie o czystości obiektu! Minęły czasy w których jedynym wyznacznikiem była cena, więc cała branża hotelowa musi mieć się na baczności. Dziś klient chce mieć pewność, że pościel jest czysta, wykładzina odkurzona, a łazienka dokładnie umyta i zdezynfekowana. Zatem, jakie maszyny i urządzenia czyszczące warto wybrać do swojego hotelu?

czytaj dalej

2019-12-06 przemysłowe urządzenia czyszczące

Przemysłowe urządzenia czyszczące dla przemysłu spożywczego – jaki sprzęt wybrać?

Przemysł spożywczy wymaga utrzymania czystości o jak najwyższych standardach. Wynika to ze specyfiki branży, która bardzo dba o jakość produktów schodzących z linii produkcyjnych. Brak odpowiedniej higieny może powodować pogorszenie części lub całości partii wyrobów. Szukając przemysłowego urządzenia czyszczącego do sektora spożywczego musimy określić jaki obszar nas interesuje. Jakie są najczęściej kupowane maszyny sprzątające do spożywki?

czytaj dalej

2019-10-04 parowe dochodowy pomysł na biznes

Mobilne myjnie parowe – dochodowy pomysł na biznes cz.2

Minął już rok odkąd ukazał się w sieci, na blogu firmowym Multimatic’a, artykuł traktujący o tym „Dlaczego nie warto zakładać myjni parowej”. Powstał on na bazie moich własnych doświadczeń i obserwacji losów moich klientów. W tamtym artykule dość szeroko opisywałem, jakie według mnie są powody niepowodzenia w prowadzeniu firmy typu mobilna myjnia parowa.

Przez cały ten czas nosiłem się z zamiarem napisania drugiej części, pokazującej jak można prowadzić taką firmę z sukcesem, bo oczywiście nie jest prawdą, że każda tego typu działalność jest skazana na porażkę. Na całym świecie firmy powstają i upadają. To, że danym lokalu upadnie pizzeria, nie oznacza, że kolejna nie zrobi furory a jej dania nie podbiją świata. Podobnie jest z działalnością firm, które powstają po to, aby służyć innym w zakresie utrzymania czystości. Jedne przetrwają lata, będą dziedziczone przez dzieci, inne po 12 m-cach zostaną wyrejestrowane. Taki jest świat i taki jest biznes.

czytaj dalej

2019-08-09 Co lepsze szorowarka czy automat

Maszyna czyszcząco – szorująca czy szorowarka – co lepiej wybrać?

Mycie podłóg jest tematem starym jak same podłogi. W czasach słusznie minionych, urządzenia mechaniczne typu Kaśka były poszukiwanym towarem. Ich prosta budowa i łatwość naprawy, powodowały, że niektórzy szukają z nostalgią, równie prostych i podobnych rozwiązań.

Dobra wiadomość jest taka, że i dziś mamy do dyspozycji różnego rodzaju Kaśki. Są one nowocześniejsze, łatwiejsze w obsłudze i skuteczniejsze od swojej poprzedniczki. Zastępują też funkcję mopa, co jeszcze bardziej uatrakcyjnia zakup tych maszyn.

czytaj dalej