Multimatic,

Nad Jarem 4, 10-900 Olsztyn +48 508 017 831
10 lat doświadczenia 98% → pozytywne opinie Szybka dostawa maszyn

Blog o urządzeniach czyszczących i parownicach

Artykuły na tym blogu mają oddawać prawie 10 letnie doświadczenie Multimatic i moje osobiście. Czy można powiedzieć, że jestem ekspertem od parownic? Myślę, że tak, choć za takiego się nie uważam. Ciągle się uczę, odkrywam nowe zastosowania, mocne i słabe strony zastosowania pary w wielu dziedzinach życia współczesnych ludzi i firm. Z założenia ma to być blog z opiniami o urządzeniach czyszczących i myjkach parowych, o ich możliwościach, ciekawych zastosowaniach i z moimi ich recenzjami.

Ale chciałbym, aby również był to blog o ciekawych ludziach i ich pomysłach na jeszcze lepsze sprzątanie. Świat nie stoi w miejscu. Technika się rozwija. W internecie można znaleźć różne porady, tutoriale, opinie. Rozwijają się, więc i metody sprzątania i dbania o czystość. Multimatic stara się nadążać za nowościami a co za tym idzie ten blog również.

2023-05-14 Odkurzacze przemysłowe ATEX w strefach zagrożenia wybuchem. Prawdziwe FAKTY

Uwaga! Oto 7 nieznanych faktów o odkurzaczach ATEX, które ratują życie w strefach zagrożenia wybuchem!

Strefy zagrożone wybuchem dzielą się na kategorie w zależności od rodzaju substancji oraz częstotliwości występowania zagrożenia. W strefach zagrożenia wybuchem stosuje się przemysłowe odkurzacze i systemy zabezpieczeń zaprojektowane tak, aby zapobiegać wystąpieniu wybuchów oraz minimalizować ich skutki. Strefy zagrożenia wybuchem przez gazy są klasyfikowane w oparciu o częstotliwość występowania i czas trwania obecności łatwopalnych substancji. Te strefy zostały zdefiniowane przez Międzynarodową Organizację Elektrotechniczną (IEC) w standardzie IEC 60079-10-1. Źródłem informacji są oficjalne standardy międzynarodowe, dostępne na stronie IEC: https://webstore.iec.ch/publication/6051.

czytaj dalej

2023-04-14 Jaki odkurzacz do hal przemysłowych?

Jaki odkurzacz do hal przemysłowych?

Odkurzacz przemysłowy jest niezbędnym narzędziem do utrzymania czystości na halach, zakładach produkcyjnych, magazynach, czy w innych przestrzeniach przemysłowych. Wybór odpowiedniego odkurzacza przemysłowego jest kluczowy, aby móc efektywnie i skutecznie usunąć wszelkie zanieczyszczenia, pyły i odpady z podłogi i innych powierzchni.

czytaj dalej

2023-04-11 Jaki odkurzacz przemysłowy do pyłu?

Jaki odkurzacz przemysłowy do pyłu?

Odkurzacze przemysłowe do pyłu to narzędzia niezbędne w wielu gałęziach przemysłu, takich jak przemysł drzewny, chemiczny czy budowlany. Dzięki nim można skutecznie usunąć duże ilości pyłu podczas prac budowlanych, odpadków oraz innych zanieczyszczeń, które powstają podczas pracy w przemyśle. W tym poradniku przedstawimy rodzaje odkurzaczy przemysłowych do pyłu oraz czynniki, które warto brać pod uwagę podczas wyboru odpowiedniego urządzenia.

czytaj dalej

2023-03-28 Odkurzacz przemysłowy bezworkowy z automatycznym otrząsaczem - co trzeba wiedzieć?

Odkurzacz przemysłowy bezworkowy z automatycznym otrząsaczem – co trzeba wiedzieć?

Odkurzacz przemysłowy bezworkowy z otrząsaczem to urządzenie, które zostało zaprojektowane specjalnie do czyszczenia dużych powierzchni, takich jak hale produkcyjne, magazyny czy warsztaty. Przydadzą się także do odkurzania na budowie, gdzie są niezbędne. Automatyczny otrząsacz w takim odkurzaczu nie tylko służy do oczyszczania filtrów, ale pozwala na utrzymanie stałej wydajności odkurzacza. Dzięki temu, że nie posiadają worków, nie wymagają one częstych wymian filtrów, co pozwala na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy. 

czytaj dalej