Multimatic,

Nad Jarem 4, 10-900 Olsztyn +48 508 017 831
10 lat doświadczenia 98% → pozytywne opinie Szybka dostawa maszyn

Blog o urządzeniach czyszczących i parownicach

Artykuły na tym blogu mają oddawać prawie 10 letnie doświadczenie Multimatic i moje osobiście. Czy można powiedzieć, że jestem ekspertem od parownic? Myślę, że tak, choć za takiego się nie uważam. Ciągle się uczę, odkrywam nowe zastosowania, mocne i słabe strony zastosowania pary w wielu dziedzinach życia współczesnych ludzi i firm. Z założenia ma to być blog z opiniami o urządzeniach czyszczących i myjkach parowych, o ich możliwościach, ciekawych zastosowaniach i z moimi ich recenzjami.

Ale chciałbym, aby również był to blog o ciekawych ludziach i ich pomysłach na jeszcze lepsze sprzątanie. Świat nie stoi w miejscu. Technika się rozwija. W internecie można znaleźć różne porady, tutoriale, opinie. Rozwijają się, więc i metody sprzątania i dbania o czystość. Multimatic stara się nadążać za nowościami a co za tym idzie ten blog również.

2020-11-18 Odkurzacz parowy do przedszkola

Odkurzacz parowy do przedszkola – co wybrać do dezynfekcji?

W obecnych czasach dezynfekcja w przedszkolu jest jeszcze bardziej kluczowa. Oprócz obecności koronawirusa, nadchodzą coraz zimniejsze dni, co sprzyja przeziębieniu się dzieci. To one często mają słabszą odporność przeciw zakażeniom bakteryjnym i wirusowym. Mycie i dezynfekcja parowa w przedszkolach i żłobkach jest obowiązkowa. Potrzebne jest sprawdzone rozwiązanie w ramach dezynfekcji w pomieszczeniach placówek przedszkolnych. Dezynfekcja parowa jest idealnym rozwiązaniem, dlatego tak istotne jest czyszczenie pomieszczeń odkurzaczami parowymi. Jaki odkurzacz parowy do dezynfekcji przedszkola najlepiej wybrać? Podpowiadamy.

czytaj dalej

2020-11-18

Parownica do przedszkola – szybka dezynfekcja zgodna z zasadami

Parownice profesjonalne są urządzeniami niezwykle uniwersalnymi, wykorzystywać je można do oczyszczania większości typu powierzchni oraz materiałów. Myjka parowa profesjonalna z powodzeniem sprawdzi się przy usuwaniu zanieczyszczeń z posadzek, dywanów, szkła, drewna, tworzyw sztucznych. Dzięki wykorzystaniu suchej pary, parownice nie pozostawiają mokrych plam, przy czym minimalizuje się ryzyko wilgoci, co w trosce o bezpieczeństwo jest plusem przy używaniu ich w pomieszczeniach, w których będą bawić się dzieci.

Para jako środek czyszczący jest mobilna i łatwo się rozprowadza. Sprawia to, że bez trudu dostanie się ona nawet do najbardziej schowanych i trudno dostępnych miejsc. Parownice dla przedszkoli są wyjątkowe również dlatego, że nie muszą być do nich dodawane detergenty lub środki chemiczne. W parownicach sprzedawanych przez naszą firmę oferujemy ciśnienie 6 bar i 165︒ C oraz maszyny 8 barowe z temperaturą 174︒ C. Zaprezentujemy rankingi, a dokładniej parownice do dezynfekcji zabawek, dywanów i sal w przedszkolu.

czytaj dalej

2020-11-17 dezynfekcja w przedszkolu

Dezynfekcja w przedszkolu – ekologiczne i szybkie czyszczenie

Dezynfekcja w przedszkolu staje się koniecznością w dobie pandemii koronawirusa. Niezbędnym staje się dezynfekcja zabawek, a szczególnie pluszaków i zabawek o nieregularnych kształtach. Co więcej – także dywany i wykładziny w przedszkolu są siedliskiem wielu wirusów i bakterii, które narażają bezpieczeństwo naszych dzieci. Czym dezynfekować dywany, zabawki czy materace? Ekologicznym rozwiązaniem stają się parownice profesjonalne lub parownice przemysłowe.

czytaj dalej

2020-11-17 Dezynfekcja-w-przedszkolu-dywanów-parownicą.jpg

Dezynfekcja dywanów w przedszkolu – naturalne, szybkie i skuteczne

Dezynfekcja dywanów w przedszkolach staje się absolutnym must have w dobie pandemii koronawirusa i bezpieczeństwa dzieci. Dodatkowo konieczna jest dezynfekcja zabawek. Jak proces czyszczenia przeprowadzić naturalnie, szybko i skutecznie, aby dywany odzyskały czystość i przestały być siedliskiem zarazków? Odpowiedź: myjki parowe. Istnieją parownice profesjonalne, które mogą być wykorzystywane do czyszczenia i dezynfekcji dywanów w przedszkolach. Parownice przeznaczone do dezynfekcji, zabijają zarazki za pomocą ciepła, a nie chemikaliów. Parowe urządzenia czyszczące skutecznie działają, kiedy osiągają wysokie temperatury pary. Dlatego ważne jest, aby producent podawał jakie wartości osiągają jego urządzenia.  W parownicach sprzedawanych przez naszą firmę oferujemy ciśnienie 6 bar i 165 st. C oraz maszyny 8 barowe z temperaturą 174st. C.

I co jest kluczowe – w zaleceniach WHO dezynfekcja parowa jest wymieniona jako jedna z metod skutecznej walki z koronawirusem. Ważne jest, aby temperatura rzeczywista, czyli na końcu lancy parowej, oscylowała w graniach 70-90 st. C, bo tylko w takich przypadkach gwarantuje nam osiągnięcie zamierzonych celów.

czytaj dalej

2020-11-17 Czyszczenie i dezynfekcja zabawek w przedszkolach

Dezynfekcja zabawek w przedszkolu suchą parą +175°C

Dezynfekcja zabawek w przedszkolu czy żłobku jest kluczowa od strony zdrowia dzieci. Każdy kto ma dzieci – chce, aby jego pociechy bawiły się na czystych dywanach i trzymały w dłoniach zabawki, które są regularnie czyszczone i dezynfekowane. Najlepiej bez procedur czyszczących i mycia z użyciem chemii. Jak przebiega odkażanie zabawek? Czym dezynfekować zabawki w przedszkolu? Takie możliwości daje czyszczenie parowe, a dokładnie parownice.

czytaj dalej