Multimatic,

Nad Jarem 4, 10-900 Olsztyn +48 508 017 831
10 lat doświadczenia 98% → pozytywne opinie Szybka dostawa maszyn

Blog o urządzeniach czyszczących i parownicach

Artykuły na tym blogu mają oddawać prawie 10 letnie doświadczenie Multimatic i moje osobiście. Czy można powiedzieć, że jestem ekspertem od parownic? Myślę, że tak, choć za takiego się nie uważam. Ciągle się uczę, odkrywam nowe zastosowania, mocne i słabe strony zastosowania pary w wielu dziedzinach życia współczesnych ludzi i firm. Z założenia ma to być blog z opiniami o urządzeniach czyszczących i myjkach parowych, o ich możliwościach, ciekawych zastosowaniach i z moimi ich recenzjami.

Ale chciałbym, aby również był to blog o ciekawych ludziach i ich pomysłach na jeszcze lepsze sprzątanie. Świat nie stoi w miejscu. Technika się rozwija. W internecie można znaleźć różne porady, tutoriale, opinie. Rozwijają się, więc i metody sprzątania i dbania o czystość. Multimatic stara się nadążać za nowościami a co za tym idzie ten blog również.

2020-04-03 Czyszczenie parowe - Trzy powody dla ktorych czyszczenie parowe zmieni czyszczenie w sluzbie zdrowia

3 powody dla których mycie parowe zmieni czyszczenie w służbie zdrowia

Jeśli z jakiegoś powodu trafisz do szpitala, masz dość zmartwień. Nie chcesz jeszcze myśleć, że możesz zarazić się podczas pobytu w szpitalu. Niestety infekcje są często łapane podczas pobytu w szpitalu. Na całym świecie określa się takie przypadki  jako HCAI (ang.: Healthcare Associated Infections), czyli zakażania związane z pobytem w placówkach zdrowia.

Niemal dziewięć milionów takich zakażeń pojawia się każdego roku w europejskich szpitalach – co oznacza, że ​​jeden na 15 pacjentów jest narażony na zakażenie z powodu pobytu w placówce zdrowia. Niestety oznacza to również, że około 90 000 osób w UE umiera każdego roku w wyniku infekcji, jakich doznały podczas wizyty w szpitalu.

czytaj dalej

2020-04-01 jaka maszyna do czyszczenia podłóg drewnianych

Jaka maszyna do czyszczenia podłóg drewnianych?

Temat czyszczenia podłóg drewnianych powoduje zazwyczaj wiele kontrowersji. Dzieje się tak dlatego, że wielu producentów podłóg drewnianych – parkietów, desek olejowanych czy paneli zabrania korzystania z maszyny do mycia podłóg w obawie przed dostaniem się wody w szpary między deskowe. Podejście takie nie jest jednak do końca zrozumiałe, bowiem mycie podłóg lepiej i efektywniej przeprowadzać jest mechanicznie niż ręcznie. Jaka maszyna do czyszczenia podłóg drewnianych będzie optymalnym wyborem?  czytaj dalej

2020-03-20 parowa dezynfekcja pomieszczeń

W jak sposób użycie parownicy lub odkurzacza parowego może pomóc w walce z koronawirusem?

Utrzymanie czystości naszego środowiska jest teraz ważniejsze niż kiedykolwiek! Kiedy staramy się uporać z rozprzestrzenianiem się COVID-19, wszyscy musimy trochę ciężej pracować, aby zapewnić utrzymanie wysokich standardów higieny.

Jest to szczególnie ważne, jeśli wiesz, że masz kontakt z osobą, która zaraziła się koronawirusem, w takim przypadku możesz zrobić kilka dodatkowych kroków w cotygodniowej procedurze czyszczenia, aby upewnić się, że pomieszczenie jest wolne od zarazków, jak to możliwe . I tutaj może pomóc odkurzacz parowy lub parownica.

czytaj dalej

2020-01-30 mycie magazynow

Jakie maszyny do czyszczenia posadzek przemysłowych w magazynach, halach i centrach logistycznych?

Mycie podłóg w magazynach, halach czy centrach logistycznych oraz ich utrzymanie w czystości to temat, który wydaje się, nie powinien nastręczać większych problemów. A jednak. Najczęściej powtarzanym błędem przez pracowników odpowiedzialnych za mycie podłóg w magazynach który, widziałem już wielokrotnie jest – brak zamiatania.  Większość z nas robi to podczas sprzątania własnych domów – ale wciąż jest to powszechnie pomijany krok, gdy przychodzi czas na czyszczenie podłóg i posadzek przemysłowych w magazynach.

czytaj dalej

2020-01-24 mała maszyna do czyszczenia

Małe maszyny czyszczące – które wybrać?

Małe maszyny czyszczące przeznaczone są do sprzątania w miejscach o niewielkich przestrzeniach lub dla firm sprzątających skupiających się na obsłudze klientów indywidualnych. Mała maszyna sprzątająca charakteryzuje się więc – mobilnością, względnie małą masą i nie wielkimi gabarytami. Te trzy czynniki wpływają na założone na początku artykułu parametry. Rozpoczynając działalność w zakresie usługowego sprzątania warto pamiętać o tym, że masa i gabaryt sprzętu, jaki kupimy mogą znacznie ułatwić nam pracę.

czytaj dalej