Multimatic,

Nad Jarem 4, 10-900 Olsztyn +48 508 017 831
10 lat doświadczenia 98% → pozytywne opinie Szybka dostawa maszyn

Blog o urządzeniach czyszczących i parownicach

Artykuły na tym blogu mają oddawać prawie 10 letnie doświadczenie Multimatic i moje osobiście. Czy można powiedzieć, że jestem ekspertem od parownic? Myślę, że tak, choć za takiego się nie uważam. Ciągle się uczę, odkrywam nowe zastosowania, mocne i słabe strony zastosowania pary w wielu dziedzinach życia współczesnych ludzi i firm. Z założenia ma to być blog z opiniami o urządzeniach czyszczących i myjkach parowych, o ich możliwościach, ciekawych zastosowaniach i z moimi ich recenzjami.

Ale chciałbym, aby również był to blog o ciekawych ludziach i ich pomysłach na jeszcze lepsze sprzątanie. Świat nie stoi w miejscu. Technika się rozwija. W internecie można znaleźć różne porady, tutoriale, opinie. Rozwijają się, więc i metody sprzątania i dbania o czystość. Multimatic stara się nadążać za nowościami a co za tym idzie ten blog również.

2022-10-10

Jaką maszynę czyszczącą wybrać? Porównanie maszyn szczotkowych i cylindrycznych.

Maszyna czyszcząca do połóg może działać zarówno na okrągłych szczotkach cylindrycznych jak i na szczotkach talerzowych.  Na pierwszy rzut oka, szczególnie dla mało doświadczonego odbiorcy, nie ma to znaczenia. Oczekuje on że podłoga będzie czysta i sucha.

Zasada działania automatu szorująco – zbierającego jest prosta. Woda i roztwór detergentu podawany jest na szczotkę. Obrotowe pady lub szczotki szorują powierzchnię roztworem, rozbijając brud na płynną zawiesinę. Następnie ssawa podłogowa zainstalowana za szczotką usuwa rozpuszczony brud, pozostawiając podłogę czystą, suchą i bezpieczną już po jednym przejściu maszyny.

czytaj dalej

2020-11-18 Odkurzacz parowy do przedszkola

Odkurzacz parowy do przedszkola – co wybrać do dezynfekcji?

W obecnych czasach dezynfekcja w przedszkolu jest jeszcze bardziej kluczowa. Oprócz obecności koronawirusa, nadchodzą coraz zimniejsze dni, co sprzyja przeziębieniu się dzieci. To one często mają słabszą odporność przeciw zakażeniom bakteryjnym i wirusowym. Mycie i dezynfekcja parowa w przedszkolach i żłobkach jest obowiązkowa. Potrzebne jest sprawdzone rozwiązanie w ramach dezynfekcji w pomieszczeniach placówek przedszkolnych. Dezynfekcja parowa jest idealnym rozwiązaniem, dlatego tak istotne jest czyszczenie pomieszczeń odkurzaczami parowymi. Jaki odkurzacz parowy do dezynfekcji przedszkola najlepiej wybrać? Podpowiadamy.

czytaj dalej

2020-11-18

Parownica do przedszkola – szybka dezynfekcja zgodna z zasadami

Parownice profesjonalne są urządzeniami niezwykle uniwersalnymi, wykorzystywać je można do oczyszczania większości typu powierzchni oraz materiałów. Myjka parowa profesjonalna z powodzeniem sprawdzi się przy usuwaniu zanieczyszczeń z posadzek, dywanów, szkła, drewna, tworzyw sztucznych. Dzięki wykorzystaniu suchej pary, parownice nie pozostawiają mokrych plam, przy czym minimalizuje się ryzyko wilgoci, co w trosce o bezpieczeństwo jest plusem przy używaniu ich w pomieszczeniach, w których będą bawić się dzieci.

Para jako środek czyszczący jest mobilna i łatwo się rozprowadza. Sprawia to, że bez trudu dostanie się ona nawet do najbardziej schowanych i trudno dostępnych miejsc. Parownice dla przedszkoli są wyjątkowe również dlatego, że nie muszą być do nich dodawane detergenty lub środki chemiczne. W parownicach sprzedawanych przez naszą firmę oferujemy ciśnienie 6 bar i 165︒ C oraz maszyny 8 barowe z temperaturą 174︒ C. Zaprezentujemy rankingi, a dokładniej parownice do dezynfekcji zabawek, dywanów i sal w przedszkolu.

czytaj dalej

2020-11-17 dezynfekcja w przedszkolu

Dezynfekcja w przedszkolu – ekologiczne i szybkie czyszczenie

Dezynfekcja w przedszkolu staje się koniecznością w dobie pandemii koronawirusa. Niezbędnym staje się dezynfekcja zabawek, a szczególnie pluszaków i zabawek o nieregularnych kształtach. Co więcej – także dywany i wykładziny w przedszkolu są siedliskiem wielu wirusów i bakterii, które narażają bezpieczeństwo naszych dzieci. Czym dezynfekować dywany, zabawki czy materace? Ekologicznym rozwiązaniem stają się parownice profesjonalne lub parownice przemysłowe.

czytaj dalej

2020-11-17 Dezynfekcja-w-przedszkolu-dywanów-parownicą.jpg

Dezynfekcja dywanów w przedszkolu – naturalne, szybkie i skuteczne

Dezynfekcja dywanów w przedszkolach staje się absolutnym must have w dobie pandemii koronawirusa i bezpieczeństwa dzieci. Dodatkowo konieczna jest dezynfekcja zabawek. Jak proces czyszczenia przeprowadzić naturalnie, szybko i skutecznie, aby dywany odzyskały czystość i przestały być siedliskiem zarazków? Odpowiedź: myjki parowe. Istnieją parownice profesjonalne, które mogą być wykorzystywane do czyszczenia i dezynfekcji dywanów w przedszkolach. Parownice przeznaczone do dezynfekcji, zabijają zarazki za pomocą ciepła, a nie chemikaliów. Parowe urządzenia czyszczące skutecznie działają, kiedy osiągają wysokie temperatury pary. Dlatego ważne jest, aby producent podawał jakie wartości osiągają jego urządzenia.  W parownicach sprzedawanych przez naszą firmę oferujemy ciśnienie 6 bar i 165 st. C oraz maszyny 8 barowe z temperaturą 174st. C.

I co jest kluczowe – w zaleceniach WHO dezynfekcja parowa jest wymieniona jako jedna z metod skutecznej walki z koronawirusem. Ważne jest, aby temperatura rzeczywista, czyli na końcu lancy parowej, oscylowała w graniach 70-90 st. C, bo tylko w takich przypadkach gwarantuje nam osiągnięcie zamierzonych celów.

czytaj dalej