10 lat doświadczenia 98% → pozytywne opinie Szybka dostawa maszyn

Blog o urządzeniach czyszczących i parownicach

Artykuły na tym blogu mają oddawać prawie 10 letnie doświadczenie Multimatic i moje osobiście. Czy można powiedzieć, że jestem ekspertem od parownic? Myślę, że tak, choć za takiego się nie uważam. Ciągle się uczę, odkrywam nowe zastosowania, mocne i słabe strony zastosowania pary w wielu dziedzinach życia współczesnych ludzi i firm. Z założenia ma to być blog z opiniami o urządzeniach czyszczących i myjkach parowych, o ich możliwościach, ciekawych zastosowaniach i z moimi ich recenzjami.

Ale chciałbym, aby również był to blog o ciekawych ludziach i ich pomysłach na jeszcze lepsze sprzątanie. Świat nie stoi w miejscu. Technika się rozwija. W internecie można znaleźć różne porady, tutoriale, opinie. Rozwijają się, więc i metody sprzątania i dbania o czystość. Multimatic stara się nadążać za nowościami a co za tym idzie ten blog również.

2019-07-11 Steam Box Industrial - czyszczenie na wysokości

Steam Box Industrial z małą użyteczną modyfikacją

Dziś dostałem robocze zdjęcia z Tecnovap, małej ale bardzo przydatnej modyfikacji. Za małą dopłatą, rama Steam Box Industrial’a może zostać zmodyfikowana aby ułatwić pracę na wyskokościach. Często bywa tak, że parownice typu Steam Box wykorzystywane są do mycia konstrukcji stalowych, dachów, świetlików itp. Wymaga to podniesienia ich do góry za pomocą podnośnika. Z uchwytami maszyna może zostać podniesiona za pomocą wózka widłowego, a operatore może wykonywać usługi na wysokości.

czytaj dalej

2019-07-09 Jaką polerką froterkę wybrać do podłóg

Polerka „froterka” do podłóg – jak wybrać dobrą maszynę? [PORADNIK]

Różnica między polerką, a froterką nie zawsze jest jasna i oczywista. Są to pojęcia używane naprzemiennie, dotyczą tego samego obszaru, urządzenia również na pierwszy rzut oka działają podobnie. Jeżeli stoicie przed wyborem urządzenia do polerowania podłóg, ten artykuł spróbuje pomóc Wam w wyborze prawidłowego urządzenia, a także nakreślić subtelną różnicę między polerką, a froterką. Zapraszam do lektury.

czytaj dalej

2019-06-27 nowa firma sprzątająca jak zacząć

Jaki sprzęt dla firmy sprzątającej wybrać? Obowiązkowe zaopatrzenie czyszczące

Każdy, kto zakładał kiedyś firmę sprzątającą orientuje się po jakimś okresie działalności, że początkowy dobór maszyn myjących i urządzeń czyszczących nie był optymalny. W chwili zakładania działalności nasze pojęcie o sprzątaniu, jeśli nigdy nie pracowało się w tej branży, ogranicza się do doświadczeń ze sprzątania domowego. Hasło „firma sprzątająca – jaki sprzęt” to jedna z częściej wpisywanych do wyszukiwarki fraz przez osoby, które chcą założyć taki biznes. I nie ma tu przypadku. Firma sprzątająca to działalność biznesowa nastawiona na zysk. Nie powinno tu być miejsca na błędy. W dzisiejszym wpisie chciałbym przybliżyć Wam temat zakupu maszyny dla firmy sprzątającej.

czytaj dalej

2019-03-01 Nilfisk szkolenie

Szkolenie w siedzibie Nilfisk z nowych maszyn czyszczących do podłóg

W poniedziałek byłem w siedzibie głównej firmy Nilfisk w Polsce (w Pruszkowie), gdzie mogliśmy pogłębić wiedzę z obsługi maszyn sprzątających, głównie automatów szorująco – zbierających. Nilfisk w swoim portfolio posiada bardzo szeroką gamę urządzeń do czyszczenia podłóg. Aby ułatwić dystrybutorom kontakt z większą ilością maszyn w jednym miejscu, Nilfisk organizuje cykliczne spotkania. Automaty do mycia podłóg są jednymi z najczęściej kupowanych maszyn przez wszystkie firmy, niezależnie od branży. W końcu każdy ma podłogi, które trzeba czyścić.

czytaj dalej

2019-02-14 odkurzacz piorący czy parowy

Odkurzacz piorący a odkurzacz parowy – Porównanie maszyn

Czym różni się odkurzacz piorący od odkurzacza parowego? Takie pytanie często przewija się mimo woli, bo okazuje się, że co dla mnie jest oczywistością, nie jest takie same dla klientów. Już dawno miałem zabrać się za to porównanie, ale zawsze jest coś innego do roboty. O tym czy i czym różnią się te dwa urządzenia, będzie dzisiejszy wpis.

Na pierwszy rzut oka, porównując różne odkurzacze do prania tapicerek lub dywanów, nie widać większych różnic. Ot, może ten parowy jest trochę większy. Jednak, aby prawidłowo porównać takie maszyny, warto zacząć od definicji.

czytaj dalej