Dystrybutor myjek parowych - Multimatic |

ul. Nad Jarem 4, 10-900 Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie, Polska | +48 508 017 831 |
10 lat doświadczenia Mała, Polska, Rodzinna firma Bezpośredni dystrybutor Tecnovap w Polsce

Blog o urządzeniach czyszczących i parownicach

Artykuły na tym blogu mają oddawać prawie 10 letnie doświadczenie Multimatic i moje osobiście. Czy można powiedzieć, że jestem ekspertem od parownic? Myślę, że tak, choć za takiego się nie uważam. Ciągle się uczę, odkrywam nowe zastosowania, mocne i słabe strony zastosowania pary w wielu dziedzinach życia współczesnych ludzi i firm. Z założenia ma to być blog z opiniami o urządzeniach czyszczących i myjkach parowych, o ich możliwościach, ciekawych zastosowaniach i z moimi ich recenzjami.

Ale chciałbym, aby również był to blog o ciekawych ludziach i ich pomysłach na jeszcze lepsze sprzątanie. Świat nie stoi w miejscu. Technika się rozwija. W internecie można znaleźć różne porady, tutoriale, opinie. Rozwijają się, więc i metody sprzątania i dbania o czystość. Multimatic stara się nadążać za nowościami a co za tym idzie ten blog również.

2019-01-14 mycie sufitów i czyszczenie kratek wentylacyjnych parownicą przemysłową

Czyszczenie kratek wentylacyjnych i mycie sufitów myjką parową

W dzisiejszym poradniku, dowiesz się jak przebiega czyszczenie sufitów i kratek wentylacyjnych z zastosowaniem myjek parowych. Mycie sufitów jest istotne wszędzie tam, gdzie czystość jest wyznacznikiem standardów narzuconych przez regulatora, ale również, jeżeli nie przede wszystkim, obiektem zainteresowań właściciela. Ciężko wyobrazić sobie, aby dobra piekarnia, cukiernia czy ciastkarnia nie dbały o standardy czystości.

czytaj dalej

2019-01-09 szorowarka czy froterka do podłóg

Czym różni się szorowarka od froterki do podłóg?

Zarówno szorowarka jak i froterka to jednotarczowe maszyny czyszczące do podłóg. Maszyny te wykorzystywane są w profesjonalnym sprzątaniu. Ich konstrukcja i możliwości sprawiają, że są one nie zwykle popularnymi urządzeniami do czyszczenia i pielęgnacji nie tylko podłóg, ale i posadzek. Atrakcyjna cena powoduje, że są one nabywane, jako jedne z pierwszych maszyn w firmach sprzątających. Dlaczego warto kupić szorowarkę i czyścić nią podłogi. Z tego poradnika dowiesz się, także co odróżnia ją od froterki?

czytaj dalej

2018-12-20 jaki odkurzacz do prania tapicerki

Jaki odkurzacz piorący do dywanów i tapicerki? Przewodnik dla początkujących

Wszyscy posiadamy w domu meble tapicerowane, czyli kanapy, sofy, fotele i krzesła. Bardzo dużo osób, posiada również dywany. Część z nas w swoich sypialniach położyło wykładziny dywanowe, aby rano było nam miło wstawać z łóżka. Firmy takie jak hotele, biura czy instytucje publiczne również posiadają wykładziny dywanowe w pokojach czy salach konferencyjnych. Powstaje pytanie – Jak to sprawnie i dobrze wyczyścić?

czytaj dalej

2018-12-11 Wszystko o czyszczeniu piekarników myjkami parowymi

Ekologiczne czyszczenie piekarnika parą – naturalne i skuteczne myjki parowe

Czy da się wyczyścić piekarnik nie używając chemii i szkodliwych dla zdrowia preparatów? Okazuje się, że tak i można to zrobić całkowicie ekologicznie, sprawnie i skutecznie. Można to zrobić z pomocą myjki parowej, która cieszy się dobrymi opiniami z racji jej wszechstronnego zastosowania. Gorąca para wodna jest znakomitym rozpuszczalnikiem tłuszczu, który pozostaje na ściankach piekarnika podczas pieczenia ulubionych potraw.

Wykorzystanie pary wodnej do usuwania zabrudzeń tłuszczowych ma swoją długą tradycję i służy ludziom nie tylko w warunkach domowych. Gorąca para pod ciśnieniem jest wykorzystywana od dawna w zakładach spożywczych, gdzie dzielnie stawia czoła zabrudzeniom produkcyjnym.

czytaj dalej

2018-12-06 czyszczenie parowe materaca

Myjka parowa do czyszczenia materaca – czy to dobry wybór?

Każdy z nas posiada w domu materac, na którym spędza bardzo dużą część swojego życia, nie będąc nawet tego świadomy. Badania naukowe mówią, że człowiek przesypia średnio około 20 lat!!! Czy nie jest to powód, żeby zainteresować się jakością swojego snu?

Materac do spania nie jest wymieniany często. Ot jeszcze jeden mebel w domu, który jest użytkowany. Nie mniej jednak, częstotliwość jego użytkowania ma znaczenie. Nie tylko z punktu konstrukcji tego mebla, ale także z punktu widzenia jego czyszczenia i pielęgnacji.

Na rynku jest wiele środków chemicznych do czyszczenia materacy, ale czy na pewno warto inwestować swoje środki w detergenty, które mogą podrażniać i pogarszać jakość snu? A może do pielęgnacji materacy warto rozważyć zakup myjki parowej?

czytaj dalej