Multimatic,

Nad Jarem 4, 10-900 Olsztyn +48 508 017 831
10 lat doświadczenia 98% → pozytywne opinie Szybka dostawa maszyn

Blog o urządzeniach czyszczących i parownicach

Artykuły na tym blogu mają oddawać prawie 10 letnie doświadczenie Multimatic i moje osobiście. Czy można powiedzieć, że jestem ekspertem od parownic? Myślę, że tak, choć za takiego się nie uważam. Ciągle się uczę, odkrywam nowe zastosowania, mocne i słabe strony zastosowania pary w wielu dziedzinach życia współczesnych ludzi i firm. Z założenia ma to być blog z opiniami o urządzeniach czyszczących i myjkach parowych, o ich możliwościach, ciekawych zastosowaniach i z moimi ich recenzjami.

Ale chciałbym, aby również był to blog o ciekawych ludziach i ich pomysłach na jeszcze lepsze sprzątanie. Świat nie stoi w miejscu. Technika się rozwija. W internecie można znaleźć różne porady, tutoriale, opinie. Rozwijają się, więc i metody sprzątania i dbania o czystość. Multimatic stara się nadążać za nowościami a co za tym idzie ten blog również.

2020-09-24 dezynfekcja w przedszkolu

Dezynfekcja w przedszkolu – ekologiczne i szybkie czyszczenie

Dezynfekcja w przedszkolu staje się koniecznością w dobie pandemii koronawirusa. Niezbędnym staje się dezynfekcja zabawek, a szczególnie pluszaków i zabawek o nieregularnych kształtach. Co więcej – także dywany i wykładziny w przedszkolu są siedliskiem wielu wirusów i bakterii, które narażają bezpieczeństwo naszych dzieci. Czym dezynfekować dywany, zabawki czy materace? Ekologicznym rozwiązaniem stają się parownice profesjonalne lub parownice przemysłowe.

czytaj dalej

2020-09-23 Dezynfekcja-w-przedszkolu-dywanów-parownicą.jpg

Dezynfekcja dywanów w przedszkolu – naturalne, szybkie i skuteczne

Dezynfekcja dywanów w przedszkolach staje się absolutnym must have w dobie pandemii koronawirusa i bezpieczeństwa dzieci. Dodatkowo konieczna jest dezynfekcja zabawek. Jak proces czyszczenia przeprowadzić naturalnie, szybko i skutecznie, aby dywany odzyskały czystość i przestały być siedliskiem zarazków? Odpowiedź: myjki parowe. Istnieją parownice profesjonalne, które mogą być wykorzystywane do czyszczenia i dezynfekcji dywanów w przedszkolach. Parownice przeznaczone do dezynfekcji, zabijają zarazki za pomocą ciepła, a nie chemikaliów. Parowe urządzenia czyszczące skutecznie działają, kiedy osiągają wysokie temperatury pary. Dlatego ważne jest, aby producent podawał jakie wartości osiągają jego urządzenia.  W parownicach sprzedawanych przez naszą firmę oferujemy ciśnienie 6 bar i 165 st. C oraz maszyny 8 barowe z temperaturą 174st. C.

I co jest kluczowe – w zaleceniach WHO dezynfekcja parowa jest wymieniona jako jedna z metod skutecznej walki z koronawirusem. Ważne jest, aby temperatura rzeczywista, czyli na końcu lancy parowej, oscylowała w graniach 70-90 st. C, bo tylko w takich przypadkach gwarantuje nam osiągnięcie zamierzonych celów.

czytaj dalej

2020-04-03 Czyszczenie parowe - Trzy powody dla ktorych czyszczenie parowe zmieni czyszczenie w sluzbie zdrowia

3 powody dla których mycie parowe zmieni czyszczenie w służbie zdrowia

Jeśli z jakiegoś powodu trafisz do szpitala, masz dość zmartwień. Nie chcesz jeszcze myśleć, że możesz zarazić się podczas pobytu w szpitalu. Niestety infekcje są często łapane podczas pobytu w szpitalu. Na całym świecie określa się takie przypadki  jako HCAI (ang.: Healthcare Associated Infections), czyli zakażania związane z pobytem w placówkach zdrowia.

Niemal dziewięć milionów takich zakażeń pojawia się każdego roku w europejskich szpitalach – co oznacza, że ​​jeden na 15 pacjentów jest narażony na zakażenie z powodu pobytu w placówce zdrowia. Niestety oznacza to również, że około 90 000 osób w UE umiera każdego roku w wyniku infekcji, jakich doznały podczas wizyty w szpitalu.

czytaj dalej

2020-04-01 jaka maszyna do czyszczenia podłóg drewnianych

Jaka maszyna do czyszczenia podłóg drewnianych?

Temat czyszczenia podłóg drewnianych powoduje zazwyczaj wiele kontrowersji. Dzieje się tak dlatego, że wielu producentów podłóg drewnianych – parkietów, desek olejowanych czy paneli zabrania korzystania z maszyny do mycia podłóg w obawie przed dostaniem się wody w szpary między deskowe. Podejście takie nie jest jednak do końca zrozumiałe, bowiem mycie podłóg lepiej i efektywniej przeprowadzać jest mechanicznie niż ręcznie. Jaka maszyna do czyszczenia podłóg drewnianych będzie optymalnym wyborem?  czytaj dalej

2020-03-20 parowa dezynfekcja pomieszczeń

W jak sposób użycie parownicy lub odkurzacza parowego może pomóc w walce z koronawirusem?

Utrzymanie czystości naszego środowiska jest teraz ważniejsze niż kiedykolwiek! Kiedy staramy się uporać z rozprzestrzenianiem się COVID-19, wszyscy musimy trochę ciężej pracować, aby zapewnić utrzymanie wysokich standardów higieny.

Jest to szczególnie ważne, jeśli wiesz, że masz kontakt z osobą, która zaraziła się koronawirusem, w takim przypadku możesz zrobić kilka dodatkowych kroków w cotygodniowej procedurze czyszczenia, aby upewnić się, że pomieszczenie jest wolne od zarazków, jak to możliwe . I tutaj może pomóc odkurzacz parowy lub parownica.

czytaj dalej