Multimatic,

Nad Jarem 4, 10-900 Olsztyn +48 508 017 831
10 lat doświadczenia 98% → pozytywne opinie Szybka dostawa maszyn

Wypożyczalnia myjek parowych

Nasza firma Multi-Matic.pl z siedzibą w Olsztynie realizuje usługi wypożyczenia parownic, maszyn i urządzeń czyszczących dla klientów z całej Polski.

Nie zawsze jest tak, że sprzedawane lub wynajmowane przeze nas parownice, kolokwialnie mówiąc, dają radę. Problem nie tkwi oczywiście w samych urządzeniach czyszczących, bo one zawsze dają radę;-) ale skuteczności czyszczenia parowego na przedmiotach, na których klienci chcieliby je wykorzystać.

Pomysłów na wykorzystanie myjek parowych jest tyle co klientów i nie we wszystkich przypadkach mogę z góry podpowiedzieć: tak, to na pewno się sprawdzi.  Jeżeli nawet wiem, że coś na 100% się sprawdzi, to i tak często wiem, że klienci chcieliby zobaczyć na własne oczy rezultaty.

Wypożyczenie parownicy jako alternatywa dla zakupu

Dla jednych i drugich wynajem myjek parowych, może być albo alternatywą do zakupu albo testem na przydatność. Ostatnio wysyłałem na takie tygodniowe testy myjkę do klienta, który chciał czyścić konstrukcje stalowe.

Klient zdecydował się wypożyczyć myjkę, ponieważ nigdy nie korzystał z metody mycia parą i nie był pewny rezultatów. Poza tym, i to jest moim zdaniem bardzo dobry pomysł, chciał dać swoim pracownikom czas na zapoznanie się, nie tyle co z maszyną (bo to jest proste) co z techniką mycia, a dokładnie…

Mycie parowe vs. mycie ciśnieniowe Karcher

myjka parowa kontra ciśnieniowa

WNIOSKI

W rezultacie takich testów, klient stwierdził, że mycie parowe do jego celu nie koniecznie się sprawdza i mycie myjką ciśnieniową tzw. Karcherem pasuje mu lepiej.

Niemniej jednak, przy okazji myjka została przetestowana na elementach zabrudzonych smarami i tu już zdecydowanie lepiej: 

 • mycie idzie co prawda wolniej niż myjką ciśnieniową, ale już jeżeli chodzi o ilość wody dookoła myjka parowa zachowuje się zdecydowania lepiej.
 • myjka ciśnieniowa Karcher zdecydowanie wygrywa jeżeli chodzi o szybkość, ale już nie doczyszcza tak dobrze jak myjka parowa.

W rezultacie klient nie zdecydował się na zakup parowego urządzenia czyszczącego.

Przetestował parownicę wynajmując ją na tydzień. Dla mnie osobiście to też fajne doświadczenie, bo choć z punktu widzenia sprzedawcy, sprzedaż jest najważniejsza, to jednak taki wynajem pozwolił zarobić klientowi i zaoszczędził nie potrzebnych wydatków, a być może ten sam klient kiedyś do mnie powróci.

Wynajęcie myjek parowych na wybrany okres czasu

Istnieje możliwość wynajmu parownic dla klientów przeprowadzających procesy cleaningowe lub chcących przetestować urządzenie przed decyzją o ich zakupie. Niektóre z zadań, które realizowane są w Państwa firmach, wymagają czasowej obecności profesjonalnych urządzeń do sprzątania. Takie urządzenia jak parownice czy maszyny sprzątające są coraz częściej oferowane w postaci najmu krótko lub długookresowego.

Zakup urządzeń blokuje w firmie środki pieniężne, które mogą zostać przesunięte na inny cel.

Wynajem takich urządzeń rozwiązuje również inny istotny problem tj. serwis. W przypadku najmu urządzeń problem odpowiedzialności za serwis, naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne przesuwane są na wynajmującego. Naprawy kosztują! 

Dlaczego warto skorzystać z wypożyczalni Multi-Matic.pl?

 • Oferujemy parownice przemysłowe i profesjonalne
 • Proponujemy wynajem myjek parowych ciśnieniowych zarówno jednofazowych i na prąd trójfazowych
 • Oferujemy dużą ilość akcesoriów, które uzupełniają najem parownic
 • Proponujemy najem zarówno dla firm jak i osób indywidualnych
 • Dajemy elastyczne warunki najmu parownic
 • Prowadzimy własny serwis 
 • Multimatic jest autoryzowanym dystrybutorem Tecnovap w Polsce. Mamy dostęp do najnowszych maszyn czyszczących
 • Obsługujemy klientów z całej Polski. Nie ograniczamy się do lokalnego wynajmu w Olsztynie (siedzibie naszej firmy)
 • Możliwy dowóz i szkolenie z użytkowania myjni parowych u klienta

urządzenia czyszczące multimatic

Jakie parownice oferujemy na wynajem?

Warunki najmu parownic

 • Podstawowa stawka najmu myjni parowej jest od wielkości myjki. Finalny koszt najmu jest ustalany indywidualnie w zależności od długości jego trwania.
 • Koszt najmu nie obejmuje kosztów transportu. Możliwy odbiór osobisty, dowóz lub wysyłka paletowa.
 • Wszystkie szczoteczki i akcesoria zużywające się – są płatne wg, cennik sprzedaży.
 • Kaucja zwrotna na czas trwania najmu uzależniona jest również od wielkości maszyny
 • Umowa najmu parownicy podpisywana jest obligatoryjnie, przed rozpoczęciem wynajmu urządzenia.

Cennik

steam box industrial multipower tecnovapCena wypożyczenia myjki parowej Steam Box Industrial od 125zł netto/doba. Kaucja 3000 zł.

Steam Box Industrial MultiPower to najmocniejsza maszyna parowa zasilana prądem trójfazowym. Urządzenie posiada regulowaną moc w 5 zakresach: 7,2kW, 10,8kW, 14,4kW, 18,8kW oraz 21kW.  Steam Box Industrial przeznaczony jest dla dużych zakładów przemysłowych oraz firm świadczących usługi mycia parku maszynowego, gdzie w krótkim czasie trzeba wyczyścić np. tokarki CNC.

 

 

odkurzacz parowy Carmen Plus InoxCeny najmu myjki parowej Carmen Plus Inox od 75zł netto/doba. Kaucja 1000 zł

Carmen Plus Inox to silna myjnia parowa zasilana prądem jednofazowym. Urządzenie dysponuje ciśnieniem pary 6 bar, odkurzaczem na sucho/mokro. Moc 3,65kW. Carmen Plus Inox przeznaczony jest dla małych zakładów przemysłowych, firm sprzątających, zakładów przetwórstwa spożywczego, restauracji itp.

 

 

myjka parowa Evo 304 24_7

Podstawowy cennik wynajmu myjki Evo 304 24/7  od 50zł netto/doba. Kaucja 500 zł

Evo 304 24/7 to najmocniejsza mała myjka parowa z ciśnieniem pary 8 bar. Z racji nie wielkich gabarytów, idealnie nada się do porządków domowych. W komplecie oferuje takie akcesoria jak: myjka do szyb, lanca parowa, 2 przedłużki, szczotki do mycia podłóg i płytek oraz dezynfekcji materacy. Możliwość dokupienia szczoteczek do łatwego wyczyszczenia fug, umycia piekarnika czy usunięcia kamienia z armatury.