Multimatic,

Nad Jarem 4, 10-900 Olsztyn +48 508 017 831
10 lat doświadczenia 98% → pozytywne opinie Szybka dostawa maszyn
2020-11-17 dezynfekcja w przedszkolu

Dezynfekcja w przedszkolu – ekologiczne i szybkie czyszczenie

Dezynfekcja w przedszkolu staje się koniecznością w dobie pandemii koronawirusa. Niezbędnym staje się dezynfekcja zabawek, a szczególnie pluszaków i zabawek o nieregularnych kształtach. Co więcej – także dywany i wykładziny w przedszkolu są siedliskiem wielu wirusów i bakterii, które narażają bezpieczeństwo naszych dzieci. Czym dezynfekować dywany, zabawki czy materace? Ekologicznym rozwiązaniem stają się parownice profesjonalne lub parownice przemysłowe.

Jaka parownica do przedszkola?

Przed wyborem parownicy musimy zastanowić się do czego będzie użyta myjka parowa w przedszkolu i żłobku. Na pewno do dezynfekcji zabawek, dywanów, wykładzin oraz materacy.

Jakiego producenta wybrać? Parownice TECNOVAP powinny być dobrym rozwiązaniem, ponieważ firma od 35 lat zajmuje się produkcją wyłącznie myjek profesjonalnych i przemysłowych, a takie urządzenia są rekomendowane dla przedszkoli.

Parownica do dezynfekcji zabawek w przedszkolu

Zobacz rozwinięcie tematu: Dezynfekcja zabawek w przedszkolu.

Parownica do dezynfekcji dywanów w przedszkolu

Zobacz rozwinięcie tematu: Dezynfekcja dywanów w przedszkolu

Parownica do dezynfekcji materacy

Patrząc na powyższe rankingi możemy jednoznacznie stwierdzić, że najbardziej uniwersalną parownicą do dezynfekcji zabawek, dywanów, wykładzin i materacy jest Myjka parowa Evo 304 24/7 8 bar Tecnovap.

dezynfekcja w przedszkolu

Budowa myjki Evo 304 24/7 8 bar Tecnovap dedykowanej dla przedszkoli

panel sterujący myjką parową evo 304 tecnovap

Jak działa myjka Evo 304 podczas prac sprzątających? Zobacz wideo.

Taka myjka ma bardzo wszechstronne zastosowanie – sprawdzi się w przedszkolach, żłobkach, szpitalach oraz innych gałęziach przemysłu.

Zobacz rozszerzenie wątków:

Dezynfekcja parowa przedszkola

Dezynfekcja jest najważniejszym rozwiązaniem, które powinno zapewnić zdrowie i bezpieczeństwo dzieciom korzystającym z przedszkolnych zabawek. Dobrze wykonany proces dezynfekcji parowej jest przeprowadzany w odpowiedniej temperaturze i czasie. W warunkach instytucji publicznych, nie jest możliwa stuprocentowa dezynfekcja parowa, o ile nie zamkniemy zabawek w pojemniku i nie będziemy aplikowali pary przez co najmniej 20 minut.

Co można dezynfekować w przedszkolu?

Dzięki wymiennym końcówkom oraz możliwości dostosowywania urządzeń do potrzeb, możliwe jest czyszczenie: zabawek, dywanów, wykładzin, materacy, oraz półek, ścian, korytarzy, toalet, okien, biurek, krzeseł, łóżek i innych obiektów, znajdujących się w salach przedszkolnych.

Czym dezynfekować w przedszkolu?

Przedszkola potrzebują solidnych maszyn parowych. Parownice profesjonalne są aktualnie najlepszym rozwiązaniem. Dezynfekcja dywanów w przedszkolu to nie jedyne zadanie, które może być realizowane z użyciem profesjonalnych parownic ciśnieniowych. Akcesoria do parownic umożliwiają szybką i sprawną dezynfekcję nawet niewielkich przedmiotów.

W przypadku czyszczenia dywanów przydaje się wymienna szczotka, dzięki której para jest w stanie wniknąć głęboko w strukturę dywanu. Zamontowana poduszka parowa jest w stanie absorbować wilgoć, która może w pewnym stopniu pojawiać się tuż na powierzchni wykładziny.

Procedura mycia i dezynfekcji w przedszkolu

Dezynfekcja za pomocą urządzeń parowych jest zdecydowanie metodą najkorzystniejszą, szybką i dokładną, która utrzymuje w czystości elementy, a także powierzchnie oraz zabawki w przedszkolach, ponieważ nie używamy tutaj chemii.

Naszym produktem czyszczącym jest przegrzana para, która osiąga temperaturę ok. 160-170 stopni Celsjusza, a więc jednocześnie czyści i dezynfekuje. Dzięki temu w przedszkolach dzieci będą miały odpowiednio czyste, a także zdezynfekowane pomieszczenia, w których spędzają większość czasu.

Jak często dezynfekować przedszkole?

Proces dezynfekcji parowej jest prosty, szybki i całkowicie ekologiczny. Jak często dezynfekować? Dobrym pomysłem byłoby zastosowanie harmonogramu lub rejestru dezynfekcji przedmiotów i powierzchni. Dezynfekcja przedszkola wykonywana raz na tydzień, może w zupełności wystarczyć w celu utrzymania wysokich standardów higienicznych.

Jakie środki do dezynfekcji przedszkola?

To, co wyróżnia parownice od innych urządzeń czyszczących, to fakt, że nie muszą one korzystać z dodatkowych detergentów i środków chemicznych. Sucha para wodna idealnie radzi sobie z usuwaniem zanieczyszczeń. W przypadku jednak wyjątkowo trudnych plam czy tłustych zabrudzeń, można dodatkowo zastosować specjalny detergent.

Musi to być jednak środek, który jest przeznaczony do pracy z parownicami i posiada atest. Chemia do parownic oferowana przez Tecnovap jest certyfikowaną chemią do pracy z myjkami parowymi. Jej głównym atutem w porównaniu ze standardową chemią jest fakt, że zachowuje się ona stabilnie w wysokiej temperaturze, nie wytwarza toksycznych oparów.

Podsumowanie

Ekologiczne utrzymanie czystości w przedszkolach jest możliwe dzięki technologii suchej pary. Parownica jest aktualnie najlepszym naturalnym rozwiązaniem do dezynfekcji w przedszkolu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *