Dezynfekcja dywanów w przedszkolu – naturalne, szybkie i skuteczne

W tym artykule przeczytasz

Dezynfekcja dywanów w przedszkolach staje się absolutnym must have w dobie pandemii koronawirusa i bezpieczeństwa dzieci. Dodatkowo konieczna jest dezynfekcja zabawek. Jak proces czyszczenia przeprowadzić naturalnie, szybko i skutecznie, aby dywany odzyskały czystość i przestały być siedliskiem zarazków? Odpowiedź: myjki parowe. Istnieją parownice profesjonalne, które mogą być wykorzystywane do czyszczenia i dezynfekcji dywanów w przedszkolach. Parownice przeznaczone do dezynfekcji, zabijają zarazki za pomocą ciepła, a nie chemikaliów. Parowe urządzenia czyszczące skutecznie działają, kiedy osiągają wysokie temperatury pary. Dlatego ważne jest, aby producent podawał jakie wartości osiągają jego urządzenia.  W parownicach sprzedawanych przez naszą firmę oferujemy ciśnienie 6 bar i 165 st. C oraz maszyny 8 barowe z temperaturą 174st. C.

I co jest kluczowe – w zaleceniach WHO dezynfekcja parowa jest wymieniona jako jedna z metod skutecznej walki z koronawirusem. Ważne jest, aby temperatura rzeczywista, czyli na końcu lancy parowej, oscylowała w graniach 70-90 st. C, bo tylko w takich przypadkach gwarantuje nam osiągnięcie zamierzonych celów.

Jaka parownica do dywanów w przedszkolu?

Przedszkola potrzebują solidnych maszyn parowych. Parownice profesjonalne są aktualnie najlepszym rozwiązaniem.

[show_products product=”530,344,328″]

Parownice z serii Evo oferują dezynfekcję parową. Parownica Carmen Mini, jest wyposażona w dodatkowy odkurzacz parowy, za pomocą którego można dokonywać dezynfekcji zabawek, ale też pranie wykładziny czy dywanu. 

dezynfekcja w przedszkolu

Jak zdezynfekować dywan w przedszkolu?

Temperatura pracy maszyny różni się od rzeczywistej temperatury pary, którą uzyskujemy na końcu lancy parowej. Para ulega bardzo szybkiemu rozprężeniu, a więc im dalej od wylotu tym spada temperatura i ciśnienie.

dezynfekcja dywanów myjką parowąDlatego tak ważne przy wyborze parownicy do dezynfekcji dywanów w przedszkolu jest znajomość parametrów technicznych.

Popularne marki na rynku, ubrane w żółte kolory często nie spełniają tych podstawowych kryteriów, dlatego są bezużyteczne do dezynfekcji.

Im wyższa temperatura pary osiągana jest wewnątrz bojlera (miejsca w którym wytwarzana jest para) tym wyższa temperatura jest na wyjściu (lancy parowej czy mopie).  Pamiętajcie, że woda w normalnym ciśnieniu osiąga temperaturę 100st C, a efektem jest taka sama para jak w domowym czajniku.

Chcąc podnieść temperaturę wody musimy podnieść ciśnienie. Nie ma drogi na skróty. Fizyka jest nieubłagana. Dopiero w wyższych ciśnieniach możemy uzyskać wyższą temperaturę pary.

Sucha para a czyszczenie dywanów parownicą

Efektem takiego przegrzania pary, jest spadek jej wilgotności. Czyli uzyskujemy tzw. parę suchą, tak chętnie wykorzystywaną do pracy z dywanami, bowiem wielu placówkom szkolno – przedszkolnym zależy na nie przemaczaniu dywanów i wykładzin.

Dezynfekcja zabawek przy użyciu parownicy także dobrze się sprawdza z wykorzystaniem suchej pary wystrzeliwanej pod ciśnieniem.

Aby podnieść ciśnienie, bez uszczerbku dla maszyny parowej, musimy zastosować odpowiednie materiały, które będę w stanie podołać takim obciążeniom. I dlatego wielu producentów popularnych myjek marketowych ogranicza ciśnienie do 2, 3 bar bowiem wykorzystuje najtańsze materiały – czytaj aluminium….W parownicach profesjonalnych do produkcji pary stosowana jest stal nierdzewna.

Aby przenieść temperaturę pary i wykorzystać jej działanie bakterio i wirusobójcze, należy zastosować odpowiednie akcesoria do parownic. Są to zazwyczaj wszelkiego rodzaju płaskie mopy, szczotki, na których da się założyć mikrofibrę i poprzez jej dociśnięcie do dywanu zacząć pracę. Między szczotką a dywanem wytwarzamy wysoką temperaturę, która skutecznie eliminuje drobnoustroje.

Jak skutecznie przeprowadzić dezynfekcję parą w przedszkolu?

  • Dezynfekcja wykładzin dywanowych dla przedszkola – zakładamy szczotkę prostokątną + mikrofibrę. Możemy wykorzystać zamiast zwykłej mikrofibry, dedykowaną przez producenta (dużo grubszą niż normalnie dostępne w sklepie) oraz poduszeczkę parową, która zbiera wilgoć.
  • Dezynfekcja zabawek plastikowych dla przedszkola – najszybszą metodą dezynfekcji zabawek w przedszkolu (ale tych nie nasiąkających) jest zamknięcie ich w pojemniku plastikowym i wprowadzenie lancy parowej, a następnie naparowenie pojemnika.
  • Dezynfekcja podłóg twardych dla przedszkola – dedykowane mopy parowe pozwalają na szybkie i łatwe mycie podłóg.
  • Dezynfekcja łazienek dla przedszkola – glazurę możemy myć prostokątną szczotką z mikrofibrą. Możemy ponownie wykorzystać zamiast zwykłej mikrofibry, dedykowaną przez producenta (dużo grubszą niż normalnie dostępne w sklepie) oraz poduszeczkę parową, która zbiera wilgoć. Do czyszczenia sedesów, nocników, umywalek możemy wykorzystać lance parową.
  • Dezynfekcja pluszaków dla przedszkola – lanca parowa, skierowana blisko do pluszaka.

Pomocne poradniki o dezynfekcji przedszkola:

urządzenia czyszczące multi-matic.pl 

[kkstarratings]

Picture of Robert Szacherski
Robert Szacherski

Od 15 lat, codziennie od poniedziałku do piątku, zajmuję się doborem maszyn czysczących. Kto wie, może i Tobie pomogę?

Picture of Robert Szacherski
Robert Szacherski

Od 15 lat, codziennie od poniedziałku do piątku, zajmuję się doborem maszyn czyszczących. Kto wie, może i Tobie pomogę?
+48 508 017 831
Tagi:
Zobacz także: