Parownica na roztocza – mocny sposób na zwalczanie alergenów!

W tym artykule przeczytasz

Niektórzy ludzie wciąż uważają, że sprzątanie domu bez agresywnych środków chemicznych jest niemożliwe, aby uwolnić go od alergenów, roztoczy i zanieczyszczeń, by pozbyć się ich raz na zawsze. Wydaje się to nieco paradoksalne, gdyż objawy związane z ekspozycjami na większość chemikaliów czyszczących dla gospodarstw domowych są bardzo podobne do reakcji na pyłki lub kurz roztocza (łzawienie oczu, kaszel, bieganie nosy i podrażnienie skóry i więcej). W dzisiejszym poradniku prezentujemy skuteczny sposób na alergeny w postaci maszyny parowej, tzw. parownicy na roztocza.

Uwolnij dom od zanieczyszczeń

Posiadanie domu wolnego od zanieczyszczeń i pozostałości chemicznych ma kluczowe znaczenie, aby zminimalizować objawy alergii.

Zioła, a szczególnie niektóre substancje aktywne w nich zawarte, mogą skutecznie ograniczać reakcję alergiczną organizmu. Z najczęściej używanych w tym celu wymienić można choćby Czarnuszkę, Pachnotkę zwyczajną, Bluszczyk kurdybanek, a przy alergiach skórnych Macierzanka piaskowa. Kompozycje tych ziół można znaleźć w gotowych produktach takich jak herbaty czy też wyciągi dostępnych w dobrych sklepach zielarskich.

I tak zaczynając od naturalnych metod zwalczania alergii przechodzimy do walki z roztoczami i alergenami!

W tym artykule przedstawiamy różnicę między czyszczeniem domu przy użyciu detergentów i przy użyciu pary – suchej pary, aby naprawdę wyeliminować przyczyny ataków alergii.

Istnieje wiele powodów, dlaczego większość najlepiej sprzedających się środków chemicznych do czyszczenia w mieszkaniach nie jest tak dobra, jak chciałbyś, aby było.

Podczas gdy niektóre środki są bardziej skuteczne od innych, to prawie wszystkie znane mogą spowodować lub pogłębić istniejące problemy z oddychaniem.

Wrażliwość alergika – co warto wiedzieć?

Alergicy to zwykle osoby z bardzo wrażliwą skórę. Wielu alergików cierpi z powodu osłabionego systemu immunologicznego, wynikającego z ciągłej walki ich organizmu z czynnikami alergicznymi, na które są narażeni całą dobę.

Pozostałości chemiczne pozostawione na powierzchni zwykle wysychają i wiążą się z cząsteczkami kurzu w powietrzu, powodując niepokój lub problemy z oddychaniem.

Narażenie na działanie substancji chemicznych, takich jak wybielacze i innych środki żrące są obecnie bardzo poważnie brane pod uwagę, jako czynnik głównych problemów zdrowotnych, w tym raka.

uważaj na chemikalia

Pomyśl, więc o tym, za każdym razem, kiedy zaczniesz używać żrących chemikaliów do czyszczenia swojej kuchni, sypialni albo łazienki.

Zadaj sobie pytanie, czy chciałbym wdychać te rzeczy? Czy powinienem naprawdę przygotować jedzenie na powierzchni po ich użyciu?

Jak skutecznie zastąpić wybielacze i środki żrące w swoim domu?

W przypadku, gdy zastanawiasz się, co może skutecznie zastąpić stosowanie środków czyszczących dla gospodarstw domowych przez alergików, odpowiedź jest prosta, opłacalna i 100% naturalna – woda.

myjka parowaUżycie myjni parowej jest szybkie, łatwe w obsłudze, przyjazne dla środowiska, a co najważniejsze, całkowicie wolne od wszelkich nieprzyjemnych chemikaliów.

Można nawet użyć przemysłowej myjni parowej do głębokiego czyszczenia parą całego domu, od kuchni do sypialni.

Do czyszczenia parą wykorzystuje tylko niewielką ilość wody z kranu, która jest podgrzewana do 192 ° C. Nie pogłębi ona reakcji alergicznej, a nawet zagwarantuje pozbycie się zanieczyszczeń i alergenów z domu. Ze względu na swój charakter, przegrzana para wodna, która zawiera suchy tylko 5% wody jest naturalnym środkiem dezynfekującym: może zdezynfekować i czyścić powierzchnię o wiele szybciej niż w przypadku tradycyjnych metod czyszczenia.

Parowy sekret czyszczenia mieszkania? Temperatura

Sekretem jest to, że temperatura samej pary będzie wykonywać czyszczenie. Dobrym sposobem, aby to zobrazować jest wyobrażenie sobie czyszczenie wrzącą wodą, ale bez nadmiernej wilgoci.

Wyniki czyszczenia parowego są naprawdę spektakularne.

Co myjnia parowa może zrobić?

Najmocniejsze przemysłowe myjki parowe producenta Tecnovap są w stanie usunąć praktycznie każde zanieczyszczenia. Będą usuwać brud, kurz, tłuszcze, plamy a także zabijać mikroorganizmy, wirusy, bakterie, roztocza, przykre zapachy, grzyby i pleśń.

Profesjonalna myjka parowa może nawet usunąć przyczynę i zapobiec problemom nawrotów, zamiast pracować tylko na powierzchni, jak większość środków chemicznych. Korzystanie ze standardowych akcesoriów takich jak szczotka trójkąta pomaga usunąć sierść zwierząt. Wszystko dzieje się szybko i pod kontrolą.

Jeśli chodzi o alergię i roztocza, to nic nie zbliży się nawet do czyszczenia parowego w celu złagodzenia objawów alergii.

Co wiesz o roztoczach – jak się ich pozbyć?

Jak wielu z Was już wie, roztocza są małymi organizmami znajdującymi się w niemal każdej cząstce materiału tekstylnego. Te mikroskopijne organizmy będą karmić się, rozmnażać i obumierać w poduszkach, materacach, na meblach, w dywanach i wielu więcej.

Żyją, karmiąc się martwym naskórkiem i wilgocią. Ich odchody są podstawowym problemem dla alergików: są tak małe i lekkie, że unoszą się w powietrzu, gdy człowieka poruszy się w łóżku lub po prostu idzie po dywanie.

Wdychanie odchodów roztoczy wywołuje właśnie reakcje alergiczne:

  • kichanie
  • łzawienie oczu
  • trudności z oddychaniem
  • katar
  • kaszel.

Wykorzystanie czyszczenia parowego do materacy, zasłon i poduszek może być rozwiązaniem dla spokojnego snu bez objawów alergii.

Zabij roztocza naturalnym sposobem!

Para zabija roztocza bez kontaktu nie pozostawiając żadnych pozostałości lub nadmiaru wilgoci. Regularne czyszczenie materaca (co kilka tygodni lub częściej dla ciężkich alergii) może zapobiec powrotowi kolonii roztoczy kurzu i pogorszenia objawów alergii.

czyszczenie roztoczy w dywanie

Eksperci mówią nawet, że czyszczenie materaców gorącą parą wodną jest najlepszym sposobem, aby pozbyć się także pluskiew pleśni i bakterii.

Właśnie dowiedziałeś się, jak za pomocą myjni parowej w domu można usunąć jedną z największych trosk alergików.

[wp_ad_camp_1]

A jak z innymi zanieczyszczeniami w gospodarstwach domowych?

Alergicy muszą zrozumieć, że aby naprawdę pozbyć się swojej dolegliwości muszą pozbyć się czynników alergicznych, a potem kontrolować jej objawy. Myjnia parowa naprawdę jest niezastąpiona do tych zadań.

Para wodna bezpośrednio atakuje bakterie, pleśń i zarodniki pleśni na każdej powierzchni, miękkiej lub twardej nawet, jeśli te alergeny nie są widoczne gołym okiem.

Czy mycie suchą parą naprawdę może poprawić moje objawy alergii? Zdecydowanie tak.

para wodnaSuche czyszczenie parą jest najlepszym sposobem, aby pozbyć się roztoczy i innych alergenów w domu. Ponieważ można również użyć do parownicy, jako wielofunkcyjnego, naturalnego narzędzia do czyszczenia to czyszczenie może odbywać się bez użycia jakichkolwiek chemikaliów, oszczędzając pieniądze, a jednocześnie łagodząc objawy alergii.

Bądź pewny, że podczas czyszczenia parą dokładnie rozprowadzisz parę po dywanach, materacach sofach i meblach, co najmniej raz na miesiąc lub częściej.

Po użyciu pary, pewne jest, że poczujesz zmiany w otaczającym Cię środowisku.

Nie tylko będziesz oddychać łatwiej, ale będziesz mógł również jeść, spać i mieszkać w znacznie zdrowsze miejscu.

Jak wybrać odpowiednią myjnię parową?

Dzisiejsze myjnie parowe są proste w przygotowaniu do pracy, obsłudze i nie wymagają konserwacji oprócz regularnego czyszczenia kotła, co 50 godzin pracy. Zakup wysokiej jakości parownicy, aby pomóc w walce z alergią jest najlepszą inwestycją do poprawy jakości życia.

Zaoszczędzisz także mnóstwo pieniędzy zastępując wszystkie środki chemiczne do czyszczenia jedną myjką parową.

Przy wyborze odpowiedniego modelu, zaleca się zakup wysokiej jakości urządzenia przemysłowego lub co najmniej profesjonalnego do czyszczenia parą.

Większość tanich myjek parowych z tworzyw sztucznych są zbyt słabe, aby skutecznie usunąć alergeny, a czasami tylko powodują frustrację podczas pracy, ponieważ nie produkują wystarczającej ilości pary w wystarczająco wysokiej temperaturze, aby były skuteczne.

Jak wszystko w życiu, kupując tanio, kupujesz dwa razy

Wysokiej jakości myjnia parowa to inwestycja, która będzie służyć Ci na 15-20 lat z należytą perfekcją.

Pamiętaj, że te wydane pieniądze pomogą Ci łatwiej żyć i oddychać.

Istnieją dwie główne cechy, które określają moc czyszczenia myjni parowej:

  • ciśnienie
  • temperatura pary.

Jeśli chodzi o ciśnienie im wyższe ono jest to bardziej efektywne będzie mycie. Temperatura powinna także powinna być możliwie jak najwyższa, bowiem im wyższa jest tym lepsze możliwości dezynfekcji i sanityzacji.

Należy unikać urządzeń które osiągają temperaturę poniżej 145 ° C .

Jakie myjki parowe według mojej opinii są najlepsze?

Modele od znanego producenta Tecnovap.

[show_products product=”363,344,541″]

Niedrogie, ale o bardzo dobrych parametrach technicznych, dodatkowo poparte gwarancją na kocioł i części.

Możesz je oczywiście zamówić za pośrednictwem mojej strony internetowej Multi-Matic.pl

[wp_ad_camp_1]

urządzenia czyszczące multimatic

3.9/5 - (9 votes)
Picture of Robert Szacherski
Robert Szacherski

Od 15 lat, codziennie od poniedziałku do piątku, zajmuję się doborem maszyn czysczących. Kto wie, może i Tobie pomogę?

Picture of Robert Szacherski
Robert Szacherski

Od 15 lat, codziennie od poniedziałku do piątku, zajmuję się doborem maszyn czyszczących. Kto wie, może i Tobie pomogę?
+48 508 017 831
Zobacz także: