Jaki odkurzacz do sprzątania biura lub hotelu? [PORADNIK]

W tym artykule przeczytasz

Jeżeli jesteś właścicielem firmy i przyjmujesz klientów, to na pewno posiadasz biuro, które chcesz aby było Twoją wizytówką. Biuro, jest odpowiednikiem poznania nowego człowieka i mimo, że „nie szata zdobi człowieka” to pierwsze wrażenie jest bardzo ważne.

Jednym z elementów dbania o nasz wizerunek jest zadbane i czyste wnętrze. Jeżeli właśnie szukasz odkurzacza to na pewno zadajesz sobie pytanie: Jaki odkurzacz będzie najlepszy do sprzątania biura? Czy warto kupić odkurzacz domowy w markecie czy lepiej zainwestować w profesjonalny sprzęt przeznaczony dla firm.

Różnice między odkurzaczem biurowym a domowym

Dlaczego w ogóle zastanawiać się nad wyborem odkurzacza, który ma odkurzać wnętrza naszych firmowych gabinetów i korytarzy? Odpowiedź na to pytanie jest dość prosta. Odkurzanie w domu jest czynnością wykonywaną przeważnie kilka razy w tygodniu, w pomieszczeniach używanych przez kilka osób.

Powierzchnie biurowe są przeważnie dużo większe, a liczba przebywających tam osób diametralnie wzrasta w sytuacji, kiedy doliczymy liczbę klientów, przewijających się przez nasze pomieszczenia biurowe każdego dnia.

Inaczej też odbywa się użytkowania pomieszczeń w biurze, a inaczej w domu. W domu, wszyscy grzecznie zdejmujemy buty na przedpokoju, podczas gdy ta sama czynność w biurze wyglądałaby dość kuriozalnie. Wyobrażacie sobie klientów, którym na wejściu mówicie – „podajcie kapcie?”;-)

Tak więc oprócz intensywności chodzenia rośnie też intensywność brudzenia. Piasek, błoto, woda, to wszystko zostaje wnoszone do biura w ilości zdecydowanie większej niż w przeciętnym w domu. Dlatego też sprzęt przeznaczony do odkurzania biur powinien różnić się od tego stosowanego w domu.

Materiały użyte do wykonania odkurzaczy biurowych i hotelowych, użyte podzespoły są inne niż w odkurzaczach do domu. Są specjalnie dobrane do częstego użytkowania, a także o zwiększonych parametrach ssania.

Na co zwracać uwagę przy wyborze odkurzacza do biura?

Przy wyborze każdej maszyny do sprzątania należy kierować się swoimi potrzebami. Nie ma sensu kupować takiego samego modelu jak ma nasz znajomy w zaprzyjaźnionej firmie, tylko dlatego żeby mu zaimponować. Dobry sprzedawca będzie w stanie nam pomóc w prawidłowym doborze urządzenia.

Powierzchnia odkurzania ma jedno z podstawowych znaczeń. Nie ma sensu kupować odkurzacza o małej pojemności, gdzie ilość zbieranych zabrudzeń będzie sprawiała, że każdego dnia będzie trzeba go opróżniać! Miejmy wzgląd na komfort pracy ludzi zajmujących się utrzymaniem czystości. Na duże powierzchnie warto kupić więc odkurzacz, który ma przykładowo 15 l pojemności na zanieczyszczenia niż wybrać model z 8 litrowym bębnem.

Jeżeli odkurzamy często, warto zwrócić uwagę na to, aby odkurzacz miał Filtr Hepa (zapraszamy poniżej do sprawdzenia rankingu odkurzaczy, które go posiadają). Filtr Hepa zapobiega wtórnemu dostawaniu się do otoczenia cząstek pyłu, jaki normalnie wydobywa się poprzez mikroszczeliny. Filrt Hepa wyłapuje większość mikro cząstek kurzu, powodując, że powietrze jest zdrowsze i przyjemniejsze.

Aby obsługa odkurzacza była łatwa, warto zwrócić uwagę na włącznik/wyłącznik można było obsługiwać nie tylko ręką, ale też nogą. O ile łatwiej i szybciej jest wcisnąć szybko przycisk końcówką buta i szybko zabrać się do pracy. Innym przydatnym gadżetem jest sposób nawijania kabla sieciowego tak, aby się nie plątał pod stopami, po zakończonym czyszczeniu.

3 odkurzacze hotelowo-biurowe producenta Viper

Sporządziliśmy ranking najlepszych odkurzaczy biurowych. Celowo nie prezentujemy tutaj dziesiątek modeli, ale 3 starannie wyselekcjonowane modele marki Viper.

 [show_products product=”559,569,580″].

Odkurzacze firmy Viper są marką ekonomiczną dla biur i hoteli poszukujących skutecznych i trwałych rozwiązań dla swojego biznesu. Oferują dobrą jakość za rozsądne pieniądze.

Wzmianki o naszych odkurzaczach są także szeroko komentowane w internecie. Tutaj poczytasz ciekawe komentarze i opinie użytkowników o odkurzaczach hotelowo-biurowych prezentowanych w naszym rankingu.

3 odkurzacze hotelowo-biurowe producenta Nilfisk

Odkurzacze hotelowe firmy Nilfisk są ofertą dla wymagającego klienta, który stawia na długą współpracę z jednym najbardziej rozpoznawalnych producentów odkurzaczy profesjonalnych do sprzątania biur, hoteli i zakładów pracy na świecie.

[show_products product=”2490,2507,2533″]

Zobacz wszystkie odkurzacze hotelowe.

Odkurzamy biuro ciszej, czyli kilka słów o klasie hałasu

odkurzacze biurowe i hoteloweWyobraźmy sobie sklep, w którym zaczynamy południowe, szybkie odkurzanie w czasie, kiedy nie ma klientów. Pracę chcemy wykonać szybko i pewnie. Kiedy już jesteśmy w ostatniej fazie sprzątania do sklepu wchodzi klient którego zaczyna obsługiwać koleżanka.

Jeżeli nasz odkurzacz jest głośny, musimy przestać pracę. Ale jeżeli nasz sprzęt ma funkcję ECO, wtedy przyciśnięcie tego guzika, spowoduje spadek dźwięku nawet o 5 decybeli! Wtedy możemy w ciszy, nie przeszkadzając klientowi i koleżance dokończyć pracę.

Klasy wydobywającego się dźwięku z odkurzacza są różne. Generalnie odkurzacze, które mieszczą się granicach 65 dB(A) są odkurzaczami, które nie sprawiają nam przykrości w postaci zbyt wysokich dźwięków.

Klasa energetyczna, czyli ile prądu zużyje nasz nowy odkurzacz?

Moc silnika w odkurzaczu do biura, nie jest wcale decydującym czynnikiem przy wyborze odkurzacza, bowiem nie wpływa na jego efektywność pracy. Odkurzacze biurowe charakteryzują się inną konstrukcją i użytymi do ich wykonania materiałami. Zużycie prądu, jest to jednak dość istotny czynnikiem.

Odkurzacze biurowe i pod tym względem potrafią być mistrzami oszczędzania.

Wśród nich możemy wybierać klasy energetyczne od D do nawet A++. Roczne zużycie energii przy odkurzaczach najwyższej klasy wynosi tylko 14kWh/rok. Wartość ta jest wyliczona na przykładzie 50 odkurzań w ciągu roku na średniej powierzchni 87m2.  Oczywiście im więcej będziemy odkurzali, tym więcej prądu zużyjemy, ale przy średniej cenie kWh na poziomie 60 groszy, średni koszt odkurzania to tylko 8 złotych.

[wp_ad_camp_1]

Obudowa odkurzacza, czyli odporność na uderzenia

Obudowa odkurzacza to nie tylko jego wygląd. Oprócz funkcji wizualnej, która ma znaczenie przy wyborze, spełnia również funkcję ochronną dla silnika i worka na kurz. Profesjonalne odkurzacze w tym temacie muszą wykazać się szczególnymi cechami, bowiem często zdarza się, że pracownicy traktują je po macoszemu.

Ciągnięte za przewód zasilający albo wąż elastyczny uderzają o różnego rodzaju przeszkody. Obudowa z tego powodu powinna być więc szczególnie wytrzymała. Odkurzacze hotelowe czy biurowe, mają więc wzmocnione obudowy, wykonane z wytrzymałego tworzywa sztucznego lub co niektóre modele oferują obudowy ze stali nierdzewnej.

Te ostatnie, praktycznie są niezniszczalne.

Klasa skuteczności odkurzania dywanów i podłóg twardych

Większość odkurzaczy do biura czy hoteli posiada klasę skuteczności odkurzania. Parametr ten mówi nam o tym jak efektywnie nasz sprzęt będzie zbierał zabrudzenia. Na podłogach twardych, gdzie jest o wiele łatwiej wciągnąć brud klasa skuteczności jest wyższa i powinna oscylować w graniach 95%. Im bliżej tego parametru tym nasz odkurzacz będzie radził sobie lepiej.

Odkurzanie dywanów, jest z kolei bardziej problematyczne. Kurz osiada nie tylko na wierzchu dywanu, ale przede wszystkim w runie i osnowie. Wydostanie go stamtąd jest o wiele trudniejsze, dlatego bardzo dobre odkurzacze profesjonalne powinny mieć skuteczność na poziomie 75%.  Tak samo jak przy odkurzaniu podłóg twardych, im wyżej tej wartości, tym klasa będzie lepsza.

Długość przewodu zasilającego

Długość kabla w odkurzaczu to być może banalna rzecz, ale w sprzątaniu profesjonalnym jednak bardzo ważna.

Pamiętajmy o tym, że im dłuższy kabel, tym teoretycznie możemy dłużej pracować z jednego punktu elektrycznego bez przełączania się.

Długość przewodu odwdzięczy się szybszą pracą.

Jeżeli chcesz zamówić skuteczny i efektywny odkurzacz do swojego biura lub hotelu, to oczywiście zapraszam do kontaktu 🙂

[wp_ad_camp_1]

4.8/5 - (5 votes)
Picture of Robert Szacherski
Robert Szacherski

Od 15 lat, codziennie od poniedziałku do piątku, zajmuję się doborem maszyn czysczących. Kto wie, może i Tobie pomogę?

Picture of Robert Szacherski
Robert Szacherski

Od 15 lat, codziennie od poniedziałku do piątku, zajmuję się doborem maszyn czyszczących. Kto wie, może i Tobie pomogę?
+48 508 017 831
Zobacz także: