Jaka myjka parowa do mycia i czyszczenia płytek w łazience?

W tym artykule przeczytasz

Czyszczenie płytek w łazience, które zaszły kamieniem to uciążliwa i mozolna praca, którą dodatkowo trzeba wykonywać okresowo, bo nalot z kamienia zawsze powraca. Szczególnie trudnym obszarem w tym temacie są wszelkiego rodzaju łączenia – przykładowo wanny, armatury czy sanitariatów z płytkami. W różnych regionach Polski woda ma różną twardość. Proces zachodzenia kamieniem glazury jest więc różny pod względem szybkości, ale nieunikniony. Myjąc się i czyszcząc każdego dnia rozchlapujemy wodę, a ona parując pozostawia nalot. W dzisiejszym poradniku odpowiemy na pytanie, jak dobrać odpowiednią myjkę parową, aby skutecznie czyścić płytki łazienkowe, basenowe oraz naloty brudu w saunie.

Jak najszybciej usunąć kamień i osady mydła w łazience?

Profesjonalne myjki parowe do czyszczenia płytek łazienek, basenów i sauny (1)Najczęściej  naszym przeciwnikiem nie jest tylko kamień, ale i pozostałości z mydła. Jest wiele sposób na usuwanie tego typu zanieczyszczeń, ale większość z nich bazuje na substancjach chemicznych.

Przeważnie są one dość skuteczne, ale co w przypadku, gdy zależy nam, aby było jak najmniej pozostałości po detergentach?

Wtedy myjka parowa, tzw. parownica będzie idealnym rozwiązaniem. Gorąca para pod wysokim ciśnieniem skutecznie usuwa nawet najbardziej uporczywe pozostałości po mydle i kamieniu.

Wyrzucana pod ciśnieniem para uderza z ogromną mocą na kamień osiadły na naszych płytkach łazienkowych albo armaturze.

Szczoteczka założona na koniec lancy parowej, której zadaniem jest mechaniczne wspomaganie mycia parowego wykrusza pozostałości kamienia z najbardziej schowanych zaułków.

Praca z tak skompletowanym sprzętem idzie gładko i szybko. Myjki parowe do czyszczenia łazienek to idealny pomysł na prezent dla Pani domu.

Mycie kabin prysznicowych myjką parową

Myjka parowa bardzo dobrze sprawdza się również na powierzchniach szklanych. Kabiny prysznicowe to jedno z tych miejsc, które nie czyszczone regularnie zachodzi błyskawicznie kamieniem osadowym.

Znam ludzi, którzy, aby uniknąć tego typu problemów, za każdym razem po skończonej toalecie, ściągają resztki wody za pomocą ściągaczek do szyb, a potem wycierają do sucha. Pytanie tylko czy wszyscy mamy czas i ochotę każdorazowo tak dbać o czystość naszych kabin prysznicowych?

Domyślam się, że większość z nas, nie ma po prostu czasu na taką dbałość, dlatego parownica do mycia kabin prysznicowych będzie świetną pomocą.

Jak wyczyścić brud z płytek i glazury łazienkowej?

Czyszczenie płytek w łazience, w szczególności tych porowatych to praca idealna dla parownicy. Brud, który gromadzi się w porach płytek jest niezmiernie trudno myć za pomocą zwykłego mopa.

Do całkowitego wyczyszczenia potrzeba kombinacji temperatury, ciśnienia i mechanicznego czyszczenia za pomocą szczotki. Idealnym rozwiązaniem do czyszczenia mocno zabrudzonych płytek podłogowych jest zestaw do myjek parowych – July 6 bar.

Z tego zestawu wybieramy dwa akcesoria tj. szczotkę trójkątną lub szczotkę prostokątną. Są to dwa najlepsze akcesoria do myjki parowej służące do usuwania brudu z płytek.

[show_products product=”2047, 2050″ archive_template=”default”]

[wp_ad_camp_1]

Jak dobrać myjkę parową do czyszczenia płytek, basenów, sauny? 

Przy wyborze parownicy trzeba kierować się wielkością pomieszczeń oraz zakładaną intensywnością pracy urządzenia parowego.

Im większe obiekty do mycia lub im więcej godzin mają dziennie pracować tym bardziej powinniśmy zastanowić się nad myjką z większym wydatkiem pary.

Jeżeli jesteś właścicielem hotelu i chcesz używać myjki w codziennej pracy, powinieneś zastanowić się nad inwestycją w odkurzacz parowy. lub typowy odkurzacz hotelowy.

Do mycia i czyszczenia płytek w łazience proponujemy myjki parowe dostępne w naszym katalogu Multi-Matic.pl:

[show_products product=”281,298,316″ archive_template=”grid”] 

[show_products product=”344,444,530″ archive_template=”grid”] 

Proponowane urządzenia różnią się wydatkiem pary, ciśnieniem oraz mocą grzałki, ale w praktycznie zawsze można wybrać z nich urządzenie nadające się do omawianych zagadnień.

Film prezentujący myjcie parowe podczas czyszczenia płytek łazienekowych, basenów i sauny na You Tube:

[wp_ad_camp_1]

urządzenia czyszczące multi-matic.pl

[kkstarratings]

Picture of Robert Szacherski
Robert Szacherski

Od 15 lat, codziennie od poniedziałku do piątku, zajmuję się doborem maszyn czysczących. Kto wie, może i Tobie pomogę?

Picture of Robert Szacherski
Robert Szacherski

Od 15 lat, codziennie od poniedziałku do piątku, zajmuję się doborem maszyn czyszczących. Kto wie, może i Tobie pomogę?
+48 508 017 831
Tagi:
Zobacz także: