Multimatic,

Nad Jarem 4, 10-900 Olsztyn +48 508 017 831
10 lat doświadczenia 98% → pozytywne opinie Szybka dostawa maszyn
2019-07-23 Myjki parowe o ciśnieniu 6 bar czy 8 bar co lepiej wybrać

Myjki parowe 8 bar – Najlepsze parownice Tecnovap [RANKING]

Zastosowanie generatorów parowych jest możliwe w praktycznie każdej gałęzi przemysłu. Myjki parowe o ciśnieniu 8 bar są powszechnie wykorzystywane do sprzątania w przestrzeniach biurowych, szpitalnych, autodetailngu, pracach konserwatorskich, itp. Zwiększone ciśnienie pary skutkuje również podwyższoną temperaturą samej pary. Parownice 8 barowe osiągają około 170 stopni Celsjusza temperatury wewnątrz kotła. Dlatego bardzo chętnie wykorzystywane są do prac DDD i dezynfekcji.  

Myjki parowe o ciśnieniu 6 bar czy 8 bar – co lepiej wybrać?

Przy wyborze myjki parowej należy zastanowić się, jakie będzie przeznaczenie parownicy. Jeżeli będziemy pracowali z większymi nawarstwieniami brudu, będą one grubsze i bardziej rozległe, można pomyśleć o zakupie parownicy 8 barowej. Trzeba jednak pamiętać że ciśnienie, przy wyborze parownicy nie jest najważniejszą cechą. Owszem, siła uderzenia w brud wpływa na szybkość odrywania cząstek brudu, ale ważniejszą cechą jest wydajność generatora pary podawana w kg/h. Często dzieje się tak, że kupując parownicę kierujemy się tylko parametrem ciśnienia, a potem okazuje się, że przydałaby się wydajniejsza maszyna parowa, czyli taka która potrafi wyprodukować więcej pary.

Stojąc przed decyzją o zakupie parownicy, trzeba pamiętać, że cena myjek 8 barowych jest nieznaczenie, ale wyższa od swoich odpowiedników 6 barowych. Dlatego są obszary w których decyzja o zakupie parownicy 6 barowej będzie miała swoje uzasadnienie ekonomiczne, bez wpływu na jakość czyszczenia. Obszarami, gdzie wykorzystuje się podwyższone ciśnienie są te miejsca, w których ważna jest jak wspomniałem na początku temperatura pary i jej wpływ mikrobiologiczny na czyszczoną powierzchnię. Ciśnienie w kotle zwiększa się wraz z temperaturą, więc kupując urządzenia 8 barowe, możemy mieć pewność, że nasze urządzenie będzie oddziaływało skuteczniej na bakterie.

8 barowe profesjonalne urządzenia parowe, wykorzystywane są więc w szpitalach (jako źródło usuwania zagrożeń bakteryjnych), w małej gastronomii i zapleczach kuchennych (stołówki, restauracje, jadłodajnie, kantyny), czy na myjniach samochodowych jako urządzenia do prania, ale też usuwania trwałych osadów.

Ranking parownic 8 bar do użytku przemysłowego

Zobacz wszystkie myjki parowe przemysłowe dostępne w ofercie Multimatic.

Ranking parownic 8 bar do użytku profesjonalnego

Zobacz wszystkie parownice profesjonalne.

Zobacz wszystkie parownice Tecnovap.

Myjki parowe 8 bar – Najlepsze parownice Tecnovap [RANKING]
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *