Multimatic,

Nad Jarem 4, 10-900 Olsztyn +48 508 017 831
10 lat doświadczenia 98% → pozytywne opinie Szybka dostawa maszyn
2019-07-23 Myjki parowe o ciśnieniu 6 bar czy 8 bar co lepiej wybrać

Myjki parowe 8 bar – Najlepsze parownice Tecnovap [RANKING]

Zastosowanie generatorów parowych jest możliwe w praktycznie każdej gałęzi przemysłu. Myjki parowe o ciśnieniu 8 bar są powszechnie wykorzystywane do sprzątania w przestrzeniach biurowych, szpitalnych, autodetailngu, pracach konserwatorskich, itp. Zwiększone ciśnienie pary skutkuje również podwyższoną temperaturą samej pary. Parownice 8 barowe osiągają około 170 stopni Celsjusza temperatury wewnątrz kotła. Dlatego bardzo chętnie wykorzystywane są do prac DDD i dezynfekcji.  

Myjki parowe o ciśnieniu 6 bar czy 8 bar – co lepiej wybrać?

Przy wyborze myjki parowej należy zastanowić się, jakie będzie przeznaczenie parownicy. Jeżeli będziemy pracowali z większymi nawarstwieniami brudu, będą one grubsze i bardziej rozległe, można pomyśleć o zakupie parownicy 8 barowej. Trzeba jednak pamiętać że ciśnienie, przy wyborze parownicy nie jest najważniejszą cechą. Owszem, siła uderzenia w brud wpływa na szybkość odrywania cząstek brudu, ale ważniejszą cechą jest wydajność generatora pary podawana w kg/h. Często dzieje się tak, że kupując parownicę kierujemy się tylko parametrem ciśnienia, a potem okazuje się, że przydałaby się wydajniejsza maszyna parowa, czyli taka która potrafi wyprodukować więcej pary.

Potrzebujesz solidnej maszyny czyszczącej?
Przejdź do formularza kontaktowego. Pomożemy Ci dobrać najlepsze urządzenie czyszczące
dla Twojej firmy.

Stojąc przed decyzją o zakupie parownicy, trzeba pamiętać, że cena myjek 8 barowych jest nieznaczenie, ale wyższa od swoich odpowiedników 6 barowych. Dlatego są obszary w których decyzja o zakupie parownicy 6 barowej będzie miała swoje uzasadnienie ekonomiczne, bez wpływu na jakość czyszczenia. Obszarami, gdzie wykorzystuje się podwyższone ciśnienie są te miejsca, w których ważna jest jak wspomniałem na początku temperatura pary i jej wpływ mikrobiologiczny na czyszczoną powierzchnię. Ciśnienie w kotle zwiększa się wraz z temperaturą, więc kupując urządzenia 8 barowe, możemy mieć pewność, że nasze urządzenie będzie oddziaływało skuteczniej na bakterie.

8 barowe profesjonalne urządzenia parowe, wykorzystywane są więc w szpitalach (jako źródło usuwania zagrożeń bakteryjnych), w małej gastronomii i zapleczach kuchennych (stołówki, restauracje, jadłodajnie, kantyny), czy na myjniach samochodowych jako urządzenia do prania, ale też usuwania trwałych osadów.

Ranking parownic 8 bar do użytku przemysłowego

Zobacz wszystkie myjki parowe przemysłowe dostępne w ofercie Multimatic.

Ranking parownic 8 bar do użytku profesjonalnego

Zobacz wszystkie parownice profesjonalne.

Zobacz wszystkie parownice Tecnovap.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *