Jaka maszyna do czyszczenia podłóg drewnianych?

W tym artykule przeczytasz

Temat czyszczenia podłóg drewnianych powoduje zazwyczaj wiele kontrowersji. Dzieje się tak dlatego, że wielu producentów podłóg drewnianych – parkietów, desek olejowanych czy paneli zabrania korzystania z maszyny do mycia podłóg w obawie przed dostaniem się wody w szpary między deskowe. Podejście takie nie jest jednak do końca zrozumiałe, bowiem mycie podłóg lepiej i efektywniej przeprowadzać jest mechanicznie niż ręcznie. Jaka maszyna do czyszczenia podłóg drewnianych będzie optymalnym wyborem? 

Czyszczenie podłogi z drewna – czy jest bezpieczne?

Czyszczenie podłóg drewnianych za pomocą urządzeń czyszczących jest bezpieczne. Maszyna czyszcząca, w przeciwieństwie do tradycyjnego mycia podłóg za pomocą mopa i wiadra z wodą, nie zostawia tak dużo wilgoci! Dlaczego?

Dzieje się tak, ponieważ urządzenia myjące dozują zaprogramowaną ilość wody (a tą możemy maksymalnie zmniejszyć). Dodatkowo od razu osuszają podłogę, za pomocą specjalnej ssawy zainstalowanej na ich końcu. Ścieżka czyszczenia zostaje więc automatycznie osuszona.

Do mycia podłóg drewnianych stosujemy zazwyczaj miękkie pady, aby nie uszkodzić struktury podłogi. Niektóre maszyny czyszczące do podłóg posiadają w standardzie trzymaki padów, do niektórych trzeba je dokupić – jako wyposażenie opcjonalne.

Dobór maszyny do mycia podłóg drewnianych ogranicza się więc do pytania o powierzchnie. Wielkość powierzchni do sprzątania determinuje dobór urządzenia.

Urządzenia do czyszczenia podłogi z drewna [RANKING]

[show_products product=”3104,2618,2570″]

[kkstarratings]

Picture of Robert Szacherski
Robert Szacherski

Od 15 lat, codziennie od poniedziałku do piątku, zajmuję się doborem maszyn czysczących. Kto wie, może i Tobie pomogę?

Picture of Robert Szacherski
Robert Szacherski

Od 15 lat, codziennie od poniedziałku do piątku, zajmuję się doborem maszyn czyszczących. Kto wie, może i Tobie pomogę?
+48 508 017 831
Tagi:
Zobacz także: