Parownica do przedszkola – szybka dezynfekcja zgodna z zasadami

W tym artykule przeczytasz

Parownice profesjonalne są urządzeniami niezwykle uniwersalnymi, wykorzystywać je można do oczyszczania większości typu powierzchni oraz materiałów. Myjka parowa profesjonalna z powodzeniem sprawdzi się przy usuwaniu zanieczyszczeń z posadzek, dywanów, szkła, drewna, tworzyw sztucznych. Dzięki wykorzystaniu suchej pary, parownice nie pozostawiają mokrych plam, przy czym minimalizuje się ryzyko wilgoci, co w trosce o bezpieczeństwo jest plusem przy używaniu ich w pomieszczeniach, w których będą bawić się dzieci.

Para jako środek czyszczący jest mobilna i łatwo się rozprowadza. Sprawia to, że bez trudu dostanie się ona nawet do najbardziej schowanych i trudno dostępnych miejsc. Parownice dla przedszkoli są wyjątkowe również dlatego, że nie muszą być do nich dodawane detergenty lub środki chemiczne. W parownicach sprzedawanych przez naszą firmę oferujemy ciśnienie 6 bar i 165︒ C oraz maszyny 8 barowe z temperaturą 174︒ C. Zaprezentujemy rankingi, a dokładniej parownice do dezynfekcji zabawek, dywanów i sal w przedszkolu.

Parownice do dezynfekcji zabawek w przedszkolu

W szczególności proces dezynfekcji pluszaków jest bardzo trudny za pomocą zwykłych metod czyszczących. Dodatkowo, właśnie zabawki typu pluszaki generują najwięcej problemów alergicznych wśród najmłodszych, są często zbiorowiskiem roztoczy. Parownice do dezynfekcji zabawek nie przemaczają ich w procesie czyszczenia, temperatura pary wodnej powoduje nie tylko pozbycie się zabrudzeń, ale również niechcianych roztoczy..

[show_products product=”530,344,357″]

Poniżej dwie metody na czyszczenie zabawek plastikowych (oraz tych, które nie nasiąkną przy zbliżeniu z parą) , jak i pluszaków:

  • Dezynfekcja zabawek plastikowych dla przedszkola – najszybszym sposobem dezynfekcji zabawek w przedszkolu jest zamknięcie ich w pojemniku plastikowym i wprowadzenie lancy parowej, a następnie naparowanie pojemnika.
  • Dezynfekcja pluszaków dla przedszkola – lanca parowa, skierowana blisko do pluszaka.

Zobacz rozwinięcie tematu: Dezynfekcja zabawek w przedszkolu.

dezynfekcja w przedszkolu

Parownice do dezynfekcji dywanów w przedszkolu

By jak najlepiej użyć parownic do dezynfekcji dywanów, należy skorzystać ze szczotki prostokątnej oraz mikrofibry. Zamiennikiem dla zwykłej mikrofibry może posłużyć ta dedykowana przez producenta, która jest dużo grubsza, od większości dostępnych na rynku, a także poduszeczkę parową, która jest stworzona tak by zbierała wilgoć.

[show_products product=”530,344,328″]

W przypadku czyszczenia dywanów przydaje się również wymienna szczotka, dzięki której para jest w stanie wniknąć głęboko w strukturę dywanu. Zamontowana poduszka parowa jest w stanie absorbować wilgoć, która może w pewnym stopniu pojawiać się tuż na powierzchni wykładziny.

Zobacz rozwinięcie tematu: Dezynfekcja dywanów w przedszkolu

Parownice do dezynfekcji sal w przedszkolu

Parownice dezynfekują niemal każdą przestrzeń.

Przykładowo do dezynfekcji podłóg oraz łazienek można wykorzystać parownice profesjonalne na takie sposoby:

  • Dezynfekcja podłóg twardych dla przedszkola – dedykowane mopy parowe pozwalają na szybkie i łatwe mycie podłóg.
  • Dezynfekcja łazienek dla przedszkola – glazurę możemy myć prostokątną szczotką z mikrofibrą. Ponownie zamiennikiem, z którego można skorzystać, dla zwykłej mikrofibry jest ta dedykowana przez producenta, która jest dużo grubsza, od większości dostępnych na rynku, a także poduszeczkę parową, która jest stworzona tak by zbierała wilgoć. Do czyszczenia sedesów, nocników, umywalek możemy wykorzystać lance parową.

[show_products product=”444,298,530″]

Nasi specjaliści w każdej chwili służą profesjonalną poradą i pomocą w doborze parownic dla przedszkoli.

Pomocne poradniki o dezynfekcji przedszkola:

[kkstarratings]

Picture of Robert Szacherski
Robert Szacherski

Od 15 lat, codziennie od poniedziałku do piątku, zajmuję się doborem maszyn czysczących. Kto wie, może i Tobie pomogę?

Picture of Robert Szacherski
Robert Szacherski

Od 15 lat, codziennie od poniedziałku do piątku, zajmuję się doborem maszyn czyszczących. Kto wie, może i Tobie pomogę?
+48 508 017 831
Tagi:
Zobacz także: