Multimatic,

Nad Jarem 4, 10-900 Olsztyn +48 508 017 831
10 lat doświadczenia 98% → pozytywne opinie Szybka dostawa maszyn
2019-02-14 odkurzacz piorący czy parowy

Odkurzacz piorący a odkurzacz parowy – Porównanie maszyn

Czym różni się odkurzacz piorący od odkurzacza parowego? Takie pytanie często przewija się mimo woli, bo okazuje się, że co dla mnie jest oczywistością, nie jest takie same dla klientów. Już dawno miałem zabrać się za to porównanie, ale zawsze jest coś innego do roboty. O tym czy i czym różnią się te dwa urządzenia, będzie dzisiejszy wpis.

Na pierwszy rzut oka, porównując różne odkurzacze do prania tapicerek lub dywanów, nie widać większych różnic. Ot, może ten parowy jest trochę większy. Jednak, aby prawidłowo porównać takie maszyny, warto zacząć od definicji.

Co to jest odkurzacz piorący?

Odkurzacz piorący to urządzenie, które ma zadanie wyprać, umyć, wyczyścić praną powierzchnie z zabrudzeń za pomocą nastrzeliwania środka czyszczącego i zarazem ten sam środek jest nośnikiem, (transportuje) brudu który ląduje do bębna odkurzacza. Gdzieś wrzucałem już grafikę jak wygląda pranie ekstrakcyjne, ale zrobię to jeszcze raz:

gdzie wykorzystać parownice

Odkurzaczem piorącym, najczęściej nazywamy odkurzacz wodny tzn. takie urządzenie gdzie środkiem transportującym brud jest woda. Można porównać  taką czynność do prania w pralce. Wrzucamy brudne ubrania, brud i zanieczyszczenia rozpuszczają się w wodzie i proszku do prania. Czynnikiem kumulującym brud jest woda. Wodne odkurzacze piorące, powstały, jako pierwsze urządzenia czyszczące do prania dywanów (np. Bissell Big Green)  i dlatego ogólnie przyjęło nazywać się je odkurzaczami piorącymi.

Co to jest odkurzacz parowy?

Odkurzacz parowy – to urządzenie czyszczące, gdzie czynnikiem transportującym brud jest zamiast wody – para wodna. I to jest zasadnicza różnica techniczna między jednym i drugim urządzeniem do prania.

W odkurzaczach parowych to para wodna, jest odpowiedzialna za odrywanie, unicestwianie i przenoszenie brudu do zbiornika, gdzie jest on magazynowany.

Dobre odkurzacze piorące wodne i parowe. Ranking

Potrzebujesz solidnej maszyny czyszczącej?
Przejdź do formularza kontaktowego. Pomożemy Ci dobrać najlepsze urządzenie czyszczące
dla Twojej firmy.

Odkurzacz wodny piorący czy odkurzacz parowy – co lepiej wybrać?

Odpowiedź jest zawsze podyktowana tym, co chcemy osiągnąć. Jeżeli prowadzimy firmę usługową piorącą dywany, lepiej skupić się na odkurzaczach piorących wodnych. Wybór taki będzie rozsądniejszy z tego powodu, że woda o wiele lepiej radzi sobie z grubymi tkaninami, za jakie możemy uznać także dywany.

O wiele łatwiej jest jej przeniknąć przez runo i spowodować, że brud odklei się od niego. Profesjonalne odkurzacze piorące do dywanów wyposażone są często w szczotkę, która podnosi i szamponuje włos dywanu, co jeszcze ułatwia jego wyczyszczenie.

Odkurzacz parowy ma za to cechę, którą należy docenić szczególnie w okresie zimowym. Tą cechą jest bardzo mała wilgotność, a więc i szybkie wysychanie w rezultacie. W okresie jesienno zimowym długi czas wysychania tkanin powoduje, że relatywnie rzadko czyścimy swoje meble tapicerowane. Dodatkowym atutem pary jest dezynfekcja i neutralizacja przykrych zapachów. Gorąca para wodna eliminuje roztocza, zabija bakterie i wirusy.

Odkurzacze parowe niestety moim zdaniem nie sprawdzają się do prania dywanów, z powodów o których pisałem wyżej. Nawet profesjonalne odkurzacze parowe nie mają takiej efektywności w praniu dywanów,jak posiadają odkurzacze wodne piorące.

Więcej: https://multi-matic.pl/odkurzacz-pioracy-do-dywanow/

Podsumowanie

Wybór odkurzacza piorącego jest uzależniony od pracy, którą mamy do wykonania. Jeżeli czyścimy w domu u klienta polecałbym mały ekstraktor wodny. Jeżeli odkurzacz parowy ma pracować w restauracji i być wykorzystywany nie tylko do prania, ale też do innych prac porządkowych, aby jeszcze bardziej podnieść standard to zakup takiego urządzenia będzie dobrym pomysłem.

Cena odkurzacza piorącego przeważnie zawsze będzie niższa niż koszt zakupu odkurzacza parowego.

Potrzebujesz solidnej maszyny czyszczącej?
Przejdź do formularza kontaktowego. Pomożemy Ci dobrać najlepsze urządzenie czyszczące
dla Twojej firmy.

urządzenia czyszczące multi-matic.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *