Jaką maszynę czyszczącą wybrać? Porównanie maszyn szczotkowych i cylindrycznych.

W tym artykule przeczytasz

Maszyna czyszcząca do połóg może działać zarówno na okrągłych szczotkach cylindrycznych jak i na szczotkach talerzowych.  Na pierwszy rzut oka, szczególnie dla mało doświadczonego odbiorcy, nie ma to znaczenia. Oczekuje on że podłoga będzie czysta i sucha.

Zasada działania automatu szorująco – zbierającego jest prosta. Woda i roztwór detergentu podawany jest na szczotkę. Obrotowe pady lub szczotki szorują powierzchnię roztworem, rozbijając brud na płynną zawiesinę. Następnie ssawa podłogowa zainstalowana za szczotką usuwa rozpuszczony brud, pozostawiając podłogę czystą, suchą i bezpieczną już po jednym przejściu maszyny.

Maszyny czyszczące cylindryczne

Wybrane modele maszyn myjących do podłóg, mogą być wyposażone w szczotki cylindryczne. Zasada ich działania polega na ich przeciwstawnym ruchu obrotowym. Szczotki obracają się do siebie, co pomaga wzruszyć brud, ale też ma niebagatelne znaczenie przy podłogach na których zalega sporo drobnych zabrudzeń. Taka maszyna działa trochę jak zamiatarka. Jeżeli więc na waszej podłodze jest sporo zabrudzeń typu takich jak pozostałości po paletach, resztki szkła, opiłków metalowych czy czipsów plastikowych to być może urządzenie cylindryczne będzie dla Was.

Kolejnym atutem cylindrycznych maszyn czyszczących jest możliwość lepszego ich wykorzystania na nierównych podłogach. Wszędzie tam, gdzie jest dużo uszczerbków w posadzce, powstałych w skutek działania wody, uderzeń mechanicznych albo czasu, szczotki cylindryczne będą mogły wykazać się większą skutecznością.

Branże w których często kupowane są przez naszych klientów tego typu urządzenia to hale produkcyjne zakładów obróbki metalu, zakłady przetwórstwa spożywczego czy parkingi podziemne.

Maszyny czyszczące tarczowe

Ten rodzaj maszyn do czyszczenia podłóg jest najbardziej popularny. Wynika to z faktu, że zazwyczaj są to tańsze urządzenia zarówno w zakupie jak i w eksploatacji. Dostępne do maszyn tarczowych szczotki pokrywają szereg zanieczyszczeń, które mogą pojawić się na posadzkach. Dodatkowo można  pracować na padach czyszczących, które są łatwo dostępne i relatywnie niedrogie. Wybór padów jest duży, więc używając ich w automatach szorująco – zbierających, można dobrać sobie odpowiedni stopień ich twardości.

Automaty szorująco – zbierające ze szczotkami tarczowymi najlepiej sprawdzają się do podłóg, które zostały wcześniej zamiecione. Zapewniają większy docisk szczotek, niż maszyny cylindryczne dlatego lepiej sprawdzają się w przypadku konieczności doczyszczanie silnie zabrudzonych podłóg. Szorowarki tarczowe najczęściej kupowane są przez sklepy, szkoły, szpitale, instytucje użyteczności publicznej.Poniżej wybrane urządzenie tarczowe:

[show_products product=”3104,2667,4890″]

 

urządzenia czyszczące multimatic

 

Picture of Robert Szacherski
Robert Szacherski

Od 15 lat, codziennie od poniedziałku do piątku, zajmuję się doborem maszyn czysczących. Kto wie, może i Tobie pomogę?

Picture of Robert Szacherski
Robert Szacherski

Od 15 lat, codziennie od poniedziałku do piątku, zajmuję się doborem maszyn czyszczących. Kto wie, może i Tobie pomogę?
+48 508 017 831
Tagi:
Zobacz także: