W dzisiejszym poradniku, dowiesz się jak przebiega czyszczenie sufitów i kratek wentylacyjnych z zastosowaniem myjek parowych. Mycie sufitów jest istotne wszędzie tam, gdzie czystość jest wyznacznikiem standardów narzuconych przez regulatora, ale również, jeżeli nie przede wszystkim, obiektem zainteresowań właściciela. Ciężko wyobrazić sobie, aby dobra piekarnia, cukiernia czy ciastkarnia nie dbały o standardy czystości.
Ciśnieniowe myjki parowe do mycia sufitów i kratek wentylacji
Polecane parownice profesjonalne w rankingu są dostępne w naszym katalogu Multi-Matic.pl
[show_products product=”471,2019,405″]
Skuteczne czyszczenie kratek wentylacyjnych
Mycie kratek wentylacyjnych to nie tylko estetyka i sprawy związane z Sanepidem i ich wymogami. Zapewnienie ich drożności zapewnia odpowiedni przepływ powietrza, co z kolei ma wpływ na bezpieczeństwo pracy.
Łatwo sobie wyobrazić, że przy braku odpowiedniej wentylacji, może dojść do zatrucia. Zła i niedostateczna wentylacja, to także niedogodność dla klientów. Zapach z części kuchennej, zamiast wydostawać się na zewnątrz, wędruje na salę przeznaczoną dla gości, obniżając komfort przebywania ludzi.
Mycie kratek wentylacyjnych parowymi myjkami ciśnieniowymi jest naprawdę banalne, szybkie i skuteczne.
Zobaczcie proszę, jak to się robi, oglądając krótki film:
Sprawne czyszczenie sufitów parownicami
Oczywiście miejsc w których trzeba czyścić sufity jest znacznie więcej, niż tylko te wymienione na początku wpisu, ale dają one przykład jak ważne jest zachowanie Dobrej Praktyki Higienicznej tzw. HACCP.
Podczas procesów wytwórczych takich jak pieczenie, smażenie, gotowanie, wędzenie itp. wydzielają się różne substancje organiczne, które wraz z parą wodną wędrują do góry. Nawet najlepsza, najsprawniej działająca wentylacja nie spowoduje, iż osady te przestaną gromadzić się na suficie.
Mycie sufitów kasetonowych, betonowych, napinanych i podwieszanych nie jest zadaniem łatwym. Po pierwsze, dzięki pozycji, którą musimy zajmować. Cokolwiek byśmy nie robili, jakąkolwiek metodą czyszczenia byśmy nie zastosowali, zawsze nasze ręce będą uniesione do góry. To oczywiście wymaga częstej zmiany pracowników myjących.
Dodatkowo, jeżeli decydujemy się na mycie tradycyjne, musimy wziąć do kalkulacji fakt, że w przypadku mycia detergentami, może on dostawać się do oczu. Spłukiwanie, z kolei, za pomocą myjki ciśnieniowej, powoduje, że na dole mamy istną powódź. O ile możliwe jest opróżnienie posadzki z maszyn i urządzeń do produkcji, problem ten nie jest mocno dokuczliwy.
Niestety zazwyczaj jest tak, że nie da się usunąć lub przestawić większych piecy, wędzarni, linii produkcyjnych itp. Wtedy konieczne będzie zabezpieczanie tych urządzeń przed zalaniem. Wszystko to powoduje, że proces mycia zaczyna być kłopotliwy.
Rozwiązaniem tych problemów, a na pewno częściowym rozwiązaniem są parownice przemysłowe i myjki parowe profesjonalneod Tecnovap do mycia sufitów. W przypadku mycia parowego nie potrzeba agresywnej chemii, bowiem tłuszcz rozpuszcza się pod wpływem wysokiej temperatury.
Mała ilość zużywanej wody do mycia oznacza, że na posadzce nie ma hektolitrów wody, a zabezpieczenie maszyn można wykonać tylko odgórnie.
Chcesz wybrać odpowiednie urządzenie czyszczące? Napisz do mnie info@multi-matic.pl lub zadzwoń +48 508 017 831.
[wp_ad_camp_1]