Jak pozbyć się pluskiew? Co na pluskwy? Doświadczenie

czyszczenie-parowe-materaca
W tym artykule przeczytasz

Dzisiaj chciałem napisać kilka słów o tym, jak naturalnie pozbyć się pluskiew i ich jaj na materacu przy użyciu naszych profesjonalnych myjek parowych np. – Evo 304 Water Tecnovap 8 bar. Zastosowanie urządzeń prezentowanych w niniejszym rankingu umożliwia pozbycie się pluskiew nie tylko z łóżka (materaca), ale i całego mieszkania.

Pluskwy nie są problemem ograniczonym do starych kamienic czy tanich hosteli. W ostatnich latach w Europie odnotowano znaczy wzrost infekcji pluskwami, co oznacza, że problem ten dotyka nas samych – naszych domów, autobusów i hoteli. Dla właścicieli hoteli, pensjonatów, mieszkań Airbnb czy domów opieki, skuteczne usuwanie pluskiew jest kluczowe. Brak reakcji na czas, może zemścić się złymi opiniami wśród klientów, a tym samym spadkiem obrotów.

Czy para zabija pluskwy w Twoim domu?

Pluskwy kochają ciepło ludzkiego ciała, ale giną w obliczu styczności z wysokimi temperaturami. Wszystko, co potrzebne do ich zabicia, to para o temperaturze co najmniej 60°C. Dlatego profesjonalne myjki parowe lub parownice przemysłowe producenta Tecnovap są bezpiecznym i skutecznym sposobem pozbycia się pluskiew i ich jaj z Twojego domu.

Do niedawna, proces zabijania pluskiew, mogliśmy przeprowadzać głównie za pomocą dużej szczotki trójkątnej. Szczotkę trzeba było owinąć ściereczką z mikrofibry lub małym ręcznikiem. Alternatywą były opcjonalne końcówki, takie jak trójkątna mikrofibra, uszyta na miarę oraz bufor parowy. Tak przygotowany zestaw był gotowy do walki z pluskwami.

czyszczenie-parowe-materaca

Jak naturalnie i skutecznie pozbyć się pluskiew? Czyszczenie parą

Stosowanie pary jest wolne od chemikaliów, dzięki czemu jest bezpieczne dla ludzi i zwierząt. Para skutecznie dociera do trudno dostępnych miejsc, przenika przez tkaniny i jest ekologiczna. W przeciwieństwie do insektycydów, które mogą być toksyczne i wymagać dodatkowego sprzątania, para oferuje naturalny sposób na pozbycie się pluskiew.

Ważną kwestią jest ustawienie ciśnienia na parownicy. Na pistolecie znajduje się regulator poziomu pary. Nastaw go na najniższą pozycję, ponieważ zbyt wysokie ciśnienie spowoduje, że pluskwy będą „wciskane” w głąb materaca, a przecież nie o to nam chodzi.

Jak pozbyć się pluskiew z łóżka / materaca? Praca krok po kroku

 1. Przygotowanie końcówki: Owiń szczotkę mikrofibrą lub ręcznikiem, ewentualnie zamontuj opcjonalną końcówkę.
 2. Regulacja ciśnienia: Ustaw regulator na najniższą pozycję.
 3. Przesuwanie po materacu: Powoli przesuwaj przygotowaną końcówką po materacu. Ważne jest, aby pracować powoli, tak żeby pluskwy były narażone na działanie wysokiej temperatury pary przez jak najdłuższy czas. Nie pomijaj żadnej powierzchni materaca. Po zakończeniu pracy na głównej powierzchni, przejdź do boków i krawędzi.

Dlaczego temperatura jest ważna, by pozbyć się pluskwy?

Pluskwy nie lubią wysokich temperatur. Najczęściej podawaną wartością, przy której wymierają, jest 60°C. Nasza parownica Tecnovap zapewnia około 90°C na wyjściu. To sprawia, że wolna praca jest tak skuteczna. Daje czas na przeniknięcie pary przez materiał materaca. Po skończonej pracy na materacu, pora przejść niżej – do stelaża i ramy łóżka. Pracuj metodycznie, nie omijając zakamarków.

Steam X – podgrzewany pistolet parowy do odpluskwiania

Pistolet parowu STEAM X do usuwania pluskiew 1

Druga opcją, jaką od niedawna możemy zaproponować do usuwania pluskiew, jest Steam X – podgrzewany pistolet parowy, opatentowane rozwiązanie, potwierdzone wynikami badań laboratoryjnych. Poniżej przedstawiam skróconą wersję wyników tych badań. Pełną wersję mogę przesłać po indywidualnym kontakcie.

Wyniki badań

Cel testu: Celem badania było ocenienie skuteczności systemu parowego „STEAM-X” przeciwko pluskwie domowej (Cimex lectularius) w warunkach symulowanego użytkowania.

Metoda badawcza:

 1. Gatunek owada: Cimex lectularius (pluskwa domowa).
 2. Testowane urządzenie: generator pary „STEAM-X” z supergrzałką.
 3. Procedura: Stworzono schronienie przez nałożenie dwóch powierzchni tworzących szczelinę, w której umieszczono 5 owadów. Po okresie aklimatyzacji, parę zastosowano wokół schronienia. Zarejestrowano czas upadku owadów oraz śmiertelność po 24 godzinach. Procedurę powtórzono dla jaj, obserwując je przez tydzień.

Wyniki:

 1. Dorośli i nimfy:
  • Powierzchnia drewniana: 100% upadku owadów po 2 minutach, 100% śmiertelności po 24 godzinach.
  • Powierzchnia ceramiczna: 100% upadku owadów po 2 minutach, 100% śmiertelności po 24 godzinach.
  • W grupie kontrolnej (bez pary) nie zanotowano upadku ani śmiertelności owadów.
 2. Jaja:
  • W próbkach traktowanych parą żadne z jaj nie wykluwały się przez 7 dni obserwacji.
  • W próbkach kontrolnych (bez pary) wszystkie jaja wykluwały się po 4 dniach.

Wnioski

Na podstawie przeprowadzonych testów stwierdzono:

 • Pluskwy dorosłe i nimfy: w próbkach traktowanych parą osiągnięto 100% śmiertelności po 24 godzinach, niezależnie od typu powierzchni.
 • Jaja: w próbkach traktowanych parą nie zanotowano wyklucia żadnych jaj w ciągu 7 dni, podczas gdy w próbkach kontrolnych wszystkie jaja wykluwały się po 4 dniach.

System parowy „STEAM X” okazał się być wysoce skuteczny w eliminacji pluskiew domowych na różnych etapach ich rozwoju, zarówno dorosłych, nimf, jak i jaj, w warunkach testowych.

Dlaczego pistolet STEAM X tak skutecznie zabija pluskwy domowe?

Wpływają na to dwie zmienne. Pierwsza to temperatura, a druga to… temperatura! Tak, powtarzam się, ale taka jest prawda. Pistolet do odpluskwiania ma wbudowaną grzałkę 400W, która podnosi temperaturę pary wodnej do około 130°C. Temperatura pary wodnej w zależności od urządzenia waha się od 165 do 184°C, ale są to wartości wewnątrz kotła. Para szybko się rozpręża i dlatego jej temperatura na wyjściu oscyluje w granicach 90°C, co jest wystarczające do skutecznej eliminacji pluskiew.

Niemniej jednak, możemy podnieść szybkość i dokładność całego procesu, dzięki zastosowaniu tego pistoletu parowego.

Jakie parownice są kompatybilne z pistoletem STEAM X?

5/5 - (3 votes)
Picture of Robert Szacherski
Robert Szacherski

Od 15 lat, codziennie od poniedziałku do piątku, zajmuję się doborem maszyn czysczących. Kto wie, może i Tobie pomogę?

Picture of Robert Szacherski
Robert Szacherski

Od 15 lat, codziennie od poniedziałku do piątku, zajmuję się doborem maszyn czyszczących. Kto wie, może i Tobie pomogę?
+48 508 017 831
Zobacz także: