Multimatic,

Nad Jarem 4, 10-900 Olsztyn +48 508 017 831
10 lat doświadczenia 98% → pozytywne opinie Szybka dostawa maszyn
2018-04-07 zdjęcie działającej myjni parowej w galerii handlowej w gorzowie wielkopolskim

Dochody i koszty prowadzenia myjni parowej

>>PRZECZYTAJ ZAKTUALIZOWANY ARTYKUŁ O PAROWYCH MYJNIACH MOBILNYCH<<

 

Ostatnio pisałem o tym, czy mobilne myjnie samochodowe to dobry pomysł na biznes, a dzisiaj chciałem poruszyć inny temat. Podczas rozmów z tysiącami klientów, łatwo dojść do przekonania, że większość osób, które rozpoczynają działalność w branży eko-myjni, myślą o wsparciu finansowym. Gdzie, więc szukać takich informacji, aby obniżyć cenę startu biznesu?

Można powiedzieć, że na obecną chwilę, zakup maszyn i sprzętu czyszczącego umożliwiają środki Urzędów Pracy i Fundusze Europejskie. Te pierwsze o wiele łatwiej uzyskać, i radzę skierować zapytanie do swojego najbliższego PUPu.

Pieniądze z PUPu, adresowane głównie są do osób bezrobotnych, zarejestrowanych w Urzędach Pracy odpowiadających miejscom zamieszkania beneficjenta.

Wysokość dofinansowania jest w tym przypadku stała, i równa się 6-krotnej średniej pensji, czyli oscyluje w granicach 19 500 zł.

Nie warto odkładać na później…

Nie wszystkie jednak Urzędy posiadają jednakową pulę środków na aktywizację osób bezrobotnych, i dlatego może zdarzyć się tak, iż przychodząc pod koniec roku, spełniając kryteria wyznaczone, nie dostaniemy wsparcia, z braku powodu wyczerpania środków. Dlatego w przypadku starania się o dofinansowanie z Urzędów Pracy, warto robić to jak najwcześniej.

Z praktyki wiem, że pod koniec roku rzadko kiedy udaje się załapać na takie wsparcie.

Urzędy Pracy oferują oprócz pieniążków na rozpoczęcie działalności, także wsparcie dla osób/firm, które już prowadzą działalność. Maksymalna kwota dofinansowania jest również 6-krotnością średniej pensji, i jest oferowana przedsiębiorcom w zamian za zatrudnienie osoby bezrobotnej na okres min. 2 lat.

Jeżeli w okresie tym zwolnisz osobę bezrobotną, i nie przyjmiesz kolejnej, będziesz musiał oddać do Urzędu kwotę proporcjonalną do czasu zatrudnienia danej osoby. Ten rodzaj wsparcia jest dobry dla osób, które już prowadzą działalność, i chcą ją zdywersyfikować, poprzez otwarcie mobilnej eko-myjni.

Pomoc z Funduszy Europejskich

Drugim rozwiązaniem, które może pomóc Ci sfinansować Twoje plany biznesowe, to skorzystanie z Funduszy Europejskich. Zazwyczaj są to działania związane oparte na Programie Kapitał Ludzki,

Wsparcie oraz promocja samozatrudnienia. W różnych regionach kraju programy oparte przybierają różne nazwy np. Pomoc na starcie albo Zielone Światło dla Przedsiębiorczości. Niezależnie jednak od nazewnictwa, formy pomocy są podobne.

Informacje podstawowe

Działanie to ukierunkowane jest na finansowe wsparcie projektów dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą, a także na przedsięwzięcia z zakresu wspierania działań informacyjno – promocyjnych.

Cel

Celem działania jest promocja i wspieranie inicjatyw mających na celu tworzenie nowych miejsc pracy, oraz kreowanie pro aktywnych, pro rozwojowych postaw służących rozwojowi samozatrudnienia i przedsiębiorczości.

Przeznaczenie

Dofinansowanie dla projektów obejmujących pomoc merytoryczno-doradczą dla osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej. Uczestnicy projektów przechodzą szkolenia z zakresu zakładania i prowadzenia własnej działalności (zagadnienia prawne, księgowość, rozliczenia, podatki), tworzenia biznesplanów, podstaw nowoczesnego public relations i marketingu.

Następnie, po rejestracji działalności, mogą skorzystać ze wsparcia finansowego (dotacja sięgająca 40 tys. zł i comiesięczne wsparcie pomostowe w kwocie nie większej niż równowartość minimalnego wynagrodzenia wypłacane maksymalnie przez 1 rok.

Beneficjenci

O wsparcie na realizację projektu mogą się ubiegać wszystkie podmioty z wyłączeniem powiatowych urzędów pracy oraz osób fizycznych (nie dotyczy osób prowadzących działalność oświatową).

Grupa docelowa

O uczestnictwo w projektach mogą się starać wszystkie osoby fizyczne, w szczególności:

 • długotrwale bezrobotne (powyżej 12 miesięcy w ciągu ostatnich 2 lat),
 • do 25. roku życia,
 • po 45. roku życia,
 • niepełnosprawne,
 • zamieszkujące obszary wiejskie i miejsko-wiejskie (do 25 tys. mieszkańców),
 • kobiety, zwłaszcza matki samotnie wychowujące dzieci, kobiety powracające lub wchodzące po raz pierwszy na rynek pracy.

Kryterium wykluczającym jest prowadzenie własnej działalności (firmy) w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

W praktyce na początku tej ścieżki zostaniecie poproszeni o złożenie na specjalnym formularzu krótkiego opisu, co chcielibyście robić, jaki jest Wasz pomysł na biznes. Po upływie terminu wyznaczonego na dostarczenie tych wniosków, zbiera się komisja,  która kwalifikuje lub nie pomysły do dalszego etapu.

Następny etap, to już praca w grupach, pisanie biznes planów, nauka marketingu, księgowości i innych przydatnych umiejętności. Na koniec finalna ocena biznes planu przez komisję i jego akceptacja lub odrzucenie. Całość może potrwać nawet 6 miesięcy tj. od kwalifikacji pomysłu, przez akceptację biznes planu do wypłaty środków.

Potrzebujesz solidnej maszyny czyszczącej?
Przejdź do formularza kontaktowego. Pomożemy Ci dobrać najlepsze urządzenie czyszczące
dla Twojej firmy.

Zakup wszelkich niezbędnych urządzeń czyszczących dla Twojego biznesu możesz zakupić na naszej stronie Multi-Matic.pl.

urządzenia czyszczące multimatic

 

5 komentarze - Dochody i koszty prowadzenia myjni parowej

 1. Bartek napisał(a):

  Tytuł mówi o dochodach i kosztach a treść o dofinansowaniach. To jakie są dochody i koszty?

 2. Robert Szacherski napisał(a):

  Widzę, że podczas przenoszenia strony, nie wszystkie treści zostały przeniesione. Napisz do mnie na adres z zakładce kontakt, podeślę Ci cały e- book, który kiedyś napisałem, a który tutaj jest dostępny w formie wpisów blogowych (choć jak widać nie cały;-))

 3. Anna napisał(a):

  A jakie mobilne parowe polecacie?

  1. Robert Szacherski napisał(a):

   Pani Anno, zachęcam do przeczytania nowego wpisu o myjniach mobilnych https://multi-matic.pl/cala-prawda-o-mobilnych-myjniach-parowych-czyli-dlaczego-warto-zakladac-takiego-biznesu/

   Moim zdaniem, myjnie mobilne do mycia zewnętrznego nie mają sensu. Szerzej wyjaśniłem to w podanym linku. Zamierza zająć się Pani myciem samochodów czy potraktować mobilną myjnię jako firmę autodetailingową czy sprzątającą?

 4. Irek napisał(a):

  Nie warto

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *