Porównanie małych parownic profesjonalnych Karchera i Tecnovap

W tym artykule przeczytasz

Niewielkie parownice profesjonale to chyba najczęściej sprzedawane urządzenia z tej gamy produktów. Zapewne stanowi o tym ich kompaktowość, łatwość przenoszenia i wykorzystywania. Nie bez znaczenie będzie też cena, która w przypadku małych myjek parowych, jest zazwyczaj atrakcyjna. To wszystko sprawia, że małe parownice to najczęstszy obiekt zapytań od naszych klientów.

Tak naprawdę myjek parowych na rynku jest cała masa. Są dostępne na Allegro, Amazonie i tysiącu sklepach interenetowych. Zazwyczaj są to tzw. marketówki w cenie do 500zł. Tymi urządzeniami szkoda się zajmować, bo trudno nawet nazwać to naszą konkurencją. Wydatek pary jest niewiadomą, brak bojlera, mała przepływowa grzałka lub bojler z aluminium. 

Ale nie da uciec się od porównania z królem rynku, wymienianym na jednym wdechu gdy zapytać się p. Kowalskiego o producenta kojarzącego sie z urządzeniami czyszczącymi. Tak, tak – mówię o Karcherze. Król marketingu, ma również parownice. I z uwagi na to że klienci ciągle porównują nasz brand Tecnovap do Karchera, postanowiłem w końcu przygotować mała porównanie.  Nie chce robić typowej opisówki, bo pewnie z pozycji sprzedawcy, taki artykuł mógłby być odebrany jako mało wiarygodny, ale przygotowałem zestawienie, prawie wszystkich małych parownic Tecnovap’a i urządzenia Karchera SG 4/4, które jest pozycjonowane przez tą firmę jako urządzenie profesjonalne. Poniżej zestawienie:

porównanie parownic Karcher i Tecnovap

Tecnovap i Karcher – moje porównanie małych parownic i wnioski

Porównywane urządzenie Karcher SG4/4 jest na początku parownic Tecnovap jeżeli chodzi o zestawienie parametrów technicznych.  Nie będę opisywał swoich przemyśleń ta tym blogu, ale porównanie mogłem przygotować i przedstawić. Wnioski każdy może sam sobie wyciągnąć. Tyle i tylko tyle. Nie będę, jak mówiłem robił opisówki, bo jeszcze naruszę jakiś paragraf i będę musiał sądownie się przepychać;-)

Niemniej jedak, wydaje mi się, ze Tecnovap i my jako dystrutor celujemy w trochę innego klienta. Nasza sprzedaż to głównie sprzedaż B2B, czyli dla firm. Używamy kotłów ze stali nierdzewnej. Maszyny mają wymienne grzałki (wkręcane) które w razie awarii można zastąpić. Tecnovap mocno zainwestował w system sterowania. Wyświetlacze są elektroniczne. Sterowanie w większości maszyn też odbywa się z pomocą wężych sterowanych elektronicznie. Zostały wyelimnowane przyciski fizyczne. No i operujemy jadnak na większych ciśnieniach bo aż do 8 bar.Dodatkowo urządzenia można zamówić zarówno z dodatkowym natryskiem gorącej wody jaki i chemii. 

Moje wnioski. Fajnie że mamy konkurencję. I możemy się porównywać;-) 

urządzenia czyszczące multimatic

 

Picture of Robert Szacherski
Robert Szacherski

Od 15 lat, codziennie od poniedziałku do piątku, zajmuję się doborem maszyn czysczących. Kto wie, może i Tobie pomogę?

Picture of Robert Szacherski
Robert Szacherski

Od 15 lat, codziennie od poniedziałku do piątku, zajmuję się doborem maszyn czyszczących. Kto wie, może i Tobie pomogę?
+48 508 017 831
Tagi:
Zobacz także: