
Franczyza myjni parowej a samodzielna działalność
Multimatic jako pierwsza firma w kraju wpadła na pomysł wprowadzenia systemu franczyzowego myjni parowych i go zrealizowała w 100%. Mobilne Myjnie wystartowały już w 2010r., a po zaledwie 6 miesiącach działalności mieliśmy już sieć 6 mobilnych punktów w Polsce.
Tak wyglądała nasza jednostka:
Początkowo nasza firma zajmowała się promocją bezwodnego mycia, a do tego celu wypuściliśmy na rynek własne produkty – Aquafree i Aquafree Wax
Od 2011r. zaczęliśmy do swoich samochodów montować myjnie parowe. Rok później wycofaliśmy się z systemu franczyzowego, aby skupić się na dystrybucji maszyn parowych Tecnovap i Idromatic, których zostaliśmy oficjalnym dystrybutorem w Polsce.
Zalety i wady franczyzy myjni parowej
Działalność gospodarcza w systemie franczyzowym myjek parowych ma swoje dobre i złe strony.
Dobra jest taka, że teoretycznie franczyzodawca ma przetestowany pomysł na biznes, a franczyzobiorca ma zapewnione wsparcie w postaci know – how, jak i pracy pod rozpoznawalną marką.
Niestety uważam, że w polskiej rzeczywistości firmy, które oferują takie rozwiązania nie do końca sprawdziły się w tych dwóch kryteriach, mam na myśli ecomyjnia.pl i steamart.pl.
Ecomyjnia zamieszcza na stronie nie działające punkty, takie jak ten z Działdowa, a sądząc po aukcjach Allegro, wyjątkowo dużo można znaleźć samochodów z ich logo na aukcjach. Oczywiście wyrażam ten pogląd na podstawie własnych obserwacji.
Działalność pod własnym szyldem nie wymusza:
1) Inwestycji w samochód jak np. fiat fiorino
2) Nie wiąż się z comiesięcznymi opłatami dla sieci.
Uważam więc, jeżeli ktoś jest zainteresowany myjnią parową to najlepiej zrobi gdy dobierze samodzielnie sprzęt i po prostu zacznie działać. Solidne parownice możesz zamówić z katalogu dostępnego na naszej stronie internetowej Multi-Matic.pl