Tecnovap – 1 parownica i wiele zastosowań

W tym artykule przeczytasz

TECNOVAP od 35 lat rozwija systemy odpowiadają za bezawaryjną pracę profesjonalnych parownic oraz myjek parowych przemysłowych wykonanych ze stali nierdzewnej. Jakie parownice Tecnovap są oferowane przez producenta i co warto wiedzieć o technologii wykorzystanej do ich produkcji? Jaki jest zakres ciśnienia oferują nam myjki parowe tego producenta? O tym dowiesz się z poniższego poradnika.

Najlepsze parownice profesjonalne Tecnovap

[show_products product=”249,316,344″ archive_template=”grid”] 

Zobacz wszystkie parownice profesjonalne.

Parownice przemysłowe ze stali nierdzewnej Tecnovap

[show_products product=”482,444,530″ archive_template=”grid”] 

Zobacz wszystkie parownice przemysłowe.

[wp_ad_camp_1]

Myjki parowe Tecnovap – ciśnienie robocze

Parownice Tecnovap produkowane są w wersjach 4 bar, 5 bar, 6 bar, 8 bar i 10 bar (parownice przemysłowe i odkurzacze przemysłowe).

Wysokiej jakości myjki parowe o najwyższym ciśnieniu 10 bar wykorzystywane są do zadań czyszczących w zakładach przemysłowych. Dzięki emisji suchej pary wystrzeliwanej pod dużym ciśnieniem są bardzo często wykorzystywane do czyszczenia linii produkcyjnych w zakładach spożywczych. Tych urządzeń czyszczących po prostu nie da się zastąpić alternatywnymi rozwiązaniami.

Poniżej można się dowiedzieć, jakie technologie wykorzystuje parownica Tecnovap. Rozwiązania wykorzystane do produkcji parownic są najwyższej jakości i najnowocześniejsze na etapie 35-letniego rozwoju.

Tecnovap Thermal Compact Power

Co to jest THERMAL COMPACT POWER?

Parownice Tecnovap zapewniają czterokrotnie większą efektywność grzania niż standardowa grzałka spiralna wykorzystywana przez pozostałych producentów. Element grzewczy został powleczony specjalnym stopem metali, a jego grzałki nie mają bezpośredniej styczności z wodą. Proces ten, jest aktywowany na powierzchni elementu grzewczego podczas pracy Thermal Compact Power, który rozszerza się i kurczy pod wpływem temperatury, zapobiegając tym samym statycznemu osadzaniu się kamienia na elemencie grzewczym.

Resztki kamienia osiadłego na dnie bojlera usuwane są następnie podczas opróżniania bojlera podczas standardowej konserwacji urządzenia.

Dodatkowo to, co odróżnia nas od konkurencji, to możliwość wymiany samego elementu grzewczego na wypadek, zużycia lub awarii. Dotychczasowe rozwiązania stosowane do tego rodzaju urządzeń czyszczących, zmuszały do wymiany całego bojlera na wypadek uszkodzenia . Z nami więc, oszczędzasz czas i pieniądze.

Wszystkie parownice Tecnovap.

parownice tecnovap cena

BOJLER ZE STALI NIERDZEWNEJ I TECHNOLOGIA WYTWARZANIA SUCHEJ PARY

Bojler ze stali nierdzewnej i technologia wytwarzania suchej pary

Myjka parowa posiada najwyższej jakości główny mechanizm, który jest atutem w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań na rynku. Sercem technologii Tecnovap jest bojler wykonany ze stali nierdzewnej.

Jednym z największych atutów, w porównaniu do konwencjonalnych myjek parowych jest bardzo wysoka temperatura, dochodząca do 180 C, uzyskiwana podczas pracy parowych urządzeń czyszczących.

W takim środowisku para uzyskuję wyższą temperaturę niż temperatura wrzenia wody i w korelacji z panującym ciśnieniem zamienia się w parę nienasyconą, popularnie nazwane pojęciem suchej pary.

Sucha para z kolei jest podstawą parowego czyszczenia.

Taka para z łatwością czyści nie tylko tekstylia i powierzchnie, ale chroni również przed plamami i zaciekam.

TECHNOLOGIA TRUE TEMP I SYSTEM AUTOMATYCZNEGO NAPEŁNIANIA BOJLERATechnologia TRUE TEMP i system automatycznego napełniania bojlera

True Temp – wysokiej jakości system automatycznego napełniania wody w bojlerze, pozwala na napełnianie go podczas pracy maszyny, bez względu na temperaturę i ciśnienie panujące w kotle.

Zastosowania wysokiej jakości rozwiązania True Temp pozwoliło nam wyeliminować dotychczasowy problem z przerwami pracy myjni parowych, związanymi z ich wychładzaniem i ponownym napełnianiem wodą.

Technologia True Temp z elektromechanicznym kontrolerem przepływu dba o odpowiedni poziom wody w bojlerze i tym samym zapewnia nieprzerwaną produkcję pary.

Bardzo przemyślane rozwiązanie Tecnovap.

ELEKTROMECHANICZNY KONTROLER Z DYNAMICZNYM, SAMOODKAMIENIAJĄCYM PŁYWAKIEMElektromechaniczny kontroler z dynamicznym, samoodkamieniającym pływakiem

Wysokiej jakości elektromechaniczny kontroler z dynamicznym, samoodkamieniającym pływakiem firmy Tecnovap gwarantuje ciągły proces wytwarzania najwyższej jakości pary przez cały cykl życia parownicy.

Kontroler współpracuje z wodą zwykłą lub wodą uzdatnioną i z łatwością wytrzymuje miliony powtórzeń.

Tradycyjne myjki parowe wykorzystują statyczny system pomiaru ilości wody w bojlerze, co w krótkim czasie prowadzi do zakamienienia czujników, a tym samym błędnego odczytu jej poziomu.

Konsekwencją błędnego odczytu, jest nadmierne napełnianie kotła wodą i co za tym idzie produkcja zbyt mokrej pary. Problem ten nie dotyczy parownic Tecnovap, w których dynamiczny pływak umieszczony na kontrolerze, cały czas poruszając się na osi góra dół zapobiega osadzaniu się kamienia.

Myjki parowe udostępniane w naszym katalogu Multi-Matic.pl zostały wykonane według wyżej opisanych procesów technologicznych.

[kkstarratings]

Picture of Robert Szacherski
Robert Szacherski

Od 15 lat, codziennie od poniedziałku do piątku, zajmuję się doborem maszyn czysczących. Kto wie, może i Tobie pomogę?

Picture of Robert Szacherski
Robert Szacherski

Od 15 lat, codziennie od poniedziałku do piątku, zajmuję się doborem maszyn czyszczących. Kto wie, może i Tobie pomogę?
+48 508 017 831
Tagi:
Zobacz także: