Multimatic,

Nad Jarem 4, 10-900 Olsztyn +48 508 017 831
10 lat doświadczenia 98% → pozytywne opinie Szybka dostawa maszyn
2012-05-05 Bojlery tecnovap

Budowa parownicy przemysłowej Tecnovap

Na początku lat 80-tych kotły były wytwarzane z aluminium. Utrzymanie szczelności oraz odpowiedniego ciśnienia było możliwe dzięki stosowaniu NBR (kauczuk-butadienowo-akrylonitrylowy) lub uszczelnianiu silikonem (rys. 1 2). Początkowo element grzewczy był zanurzany w wodzie i był zagrożony korozją elektrolityczną przez co zaniechano tego rozwiązania (rys. 3 4).

Rok 1985 to początek ery kotłów ze stali nierdzewnej; element grzewczy przyspawany jest bezpośrednio do dolnej partii kotła (rys. 5 6 7), a całość jest przyspawana do górnej partii kotła przy pomocy techniki spawania MIG. Konsekwencją stosowania takiej technologii jest to, że w przypadku awarii elementu grzewczego konieczna jest wymiana całego kotła.

Historia profesjonalnych technologii parowych dowodzi, że maksymalne, zalecane obciążenie elementu grzewczego powinno mieścić się w zakresie 6 W/cm² -9 W/cm². Dlatego konieczne było zwiększenie rozmiaru elementu grzewczego (rys. 11) w celu poprawy jego funkcjonalności. W konsekwencji tego działania konieczne stało się też zwiększenie wymiarów samego kotła przez co czas rozgrzewania i tworzenia pary wydłużał się (kotły o niskiej wydajności).

Inną dzisiejszą popularną techniką pozwalającą na wytwarzanie dużej ilości pary (od 4500W do 7000W) jest stosowanie kilku mniejszych kotłów (rys. 10) połączonych ze sobą hydraulicznie i elektronicznie przez co są wyposażone w bardziej złożone podzespoły i działają w bardziej złożony sposób.

Galeria zdjęć bojlerów parownic przemysłowych Tecnovap

Zamów urządzenie czyszczące
Przejdź do naszego formularza kontaktowego i już teraz zarezerwuj maszynę czyszczącą.

urządzenia czyszczące multimatic

Budowa parownicy przemysłowej Tecnovap
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *