W jak sposób użycie parownicy lub odkurzacza parowego może pomóc w walce z koronawirusem?

W tym artykule przeczytasz

Utrzymanie czystości naszego środowiska jest teraz ważniejsze niż kiedykolwiek! Kiedy staramy się uporać z rozprzestrzenianiem się COVID-19, wszyscy musimy trochę ciężej pracować, aby zapewnić utrzymanie wysokich standardów higieny.

Jest to szczególnie ważne, jeśli wiesz, że masz kontakt z osobą, która zaraziła się koronawirusem, w takim przypadku możesz zrobić kilka dodatkowych kroków w cotygodniowej procedurze czyszczenia, aby upewnić się, że pomieszczenie jest wolne od zarazków, jak to możliwe . I tutaj może pomóc odkurzacz parowy lub parownica.

Jak długo koronawirus może żyć na powierzchniach?

Nowe badanie, opublikowane w zeszłym tygodniu, sugeruje, że COVID-19 może przetrwać na powierzchniach, takich jak blaty robocze lub klamki, nawet przez trzy dni. Wirus wykryto na plastiku i stali nierdzewnej do 72 godzin po ekspozycji i na tekturze do 24 godzin.

To pokazuje, jak bardzo musimy uważać, aby utrzymać nasze domy w czystości, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. I tu może pomóc siły pary.

Jest jedna rzecz, która łączy wszystkie żywe stworzenia: są zabijane przez ciepło, wyjaśniają mikrobiolodzy. Ciepło w temperaturach powyżej 70 stopni C jest najlepszym zabójcą bakterii i wirusów, a temperatura pary jest znacznie wyższa.

[show_products product=”530,519,357″]

Do czego służą odkurzacze parowe?

Odkurzacze parowe mogą obsługiwać wiele różnych powierzchni domowych i firmowych, takich jak panele, podłogi drewniane, tapicerki i dywany, a także zaplecze kuchenne, prysznice i płytki łazienkowe. Nie trzeba szorować, ponieważ para łatwo usuwa brud i tłuszcz, który jest natychmiast usuwany.

Jest to szczególnie przydatne do oszczędzania czasu w okresach, w których trzeba było zwiększyć wysiłki związane z czyszczeniem. Niektórzy mogą mieć wątpliwości, że czyszczenie tylko parą wodną może dać najlepsze rezultaty – ale w większości modeli można również stosować detergenty, w zależności od preferencji.

Przykładowo, brytyjski NHS sugeruje stosowanie czyszczenia parą na zasłonach, dywanach, materacach i miękkich meblach, których nie można dezynfekować zwykłymi sprayami do czyszczenia.

Wiemy, że obecne czasy mogą być dla niektórych przerażające, ale możemy uzyskać spokój ducha, robiąc wszystko, co w naszej mocy, w danych okolicznościach. W końcu, jeśli spędzamy więcej czasu w domu, głęboka czystość może być tym, co może zrelaksować twój umysł.

[show_products product=”405,316,281″]

multimatic 1 3

[kkstarratings]

Picture of Robert Szacherski
Robert Szacherski

Od 15 lat, codziennie od poniedziałku do piątku, zajmuję się doborem maszyn czysczących. Kto wie, może i Tobie pomogę?

Picture of Robert Szacherski
Robert Szacherski

Od 15 lat, codziennie od poniedziałku do piątku, zajmuję się doborem maszyn czyszczących. Kto wie, może i Tobie pomogę?
+48 508 017 831
Tagi:
Zobacz także: