Multimatic,

Nad Jarem 4, 10-900 Olsztyn +48 508 017 831
10 lat doświadczenia 98% → pozytywne opinie Szybka dostawa maszyn
2016-05-03 tecnovap najlepsze myjki parowe

Tecnovap – patenty i technologia wykorzystana do produkcji parownic

W dzisiejszym artykule, a dokładnie poniżej prezentujemy grafikę przedstawiającą kompleksowe rozwiązania zastosowane w naszych parownicach na przykładzie sztandarowego rozwiązania myjni Steam Box Industrial. Zapraszamy do lektury poradnika!

Tecnovap technologia i patenty myjek parowych

Thermal Compact Power

Zapewnia czterokrotnie większą efektywność grzania niż standardowa grzałka spiralna wykorzystywana przez pozostałych producentów. Element grzewczy został powleczony specjalnym stopem metali, a jego grzałki nie mają bezpośredniej styczności z wodą. Proces ten, jest aktywowany na powierzchni elementu grzewczego podczas pracy Thermal Compact Power, który rozszerza się i kurczy pod wpływem temperatury, zapobiegając tym samym statycznemu osadzaniu się kamienia na elemencie grzewczym.

Resztki kamienia osiadłego na dnie bojlera usuwane są następnie podczas opróżniania bojlera podczas standardowej konserwacji urządzeni. Dodatkowo to, co odróżnia nas od konkurencji, to możliwość wymiany samego elementu grzewczego na wypadek, zużycia lub awarii. Dotychczasowe rozwiązania stosowane w urządzeniach parowych, zmuszały do wymiany całego bojlera na wypadek uszkodzenia . Z nami więc, oszczędzasz czas i pieniądze

Bojler ze stali nierdzewnej i technologia wytwarzania suchej pary

Sercem technologii Tecnovap jest bojler wykonany ze stali nierdzewnej. Jednym z największych atutów, w porównaniu do konwencjonalnych myjek parowych jest bardzo wysoka temperatura, dochodząca do 180 C, uzyskiwana podczas pracy urządzenia.

W takim środowisku para uzyskuję wyższą temperaturę niż temperatura wrzenia wody i w korelacji z panującym ciśnieniem zamienia się w parę nienasyconą, popularnie zwaną suchą parą. Taka para z łatwością czyści nie tylko tekstylia i powierzchnie ale chroni również przed plamami i zaciekam.

Potrzebujesz solidnej maszyny czyszczącej?
Przejdź do formularza kontaktowego. Pomożemy Ci dobrać najlepsze urządzenie czyszczące
dla Twojej firmy.

Technologia True Temp i system automatycznego napełniania bojlera

System automatycznego napełniania bojlera pozwala na napełnianie go podczas pracy maszyny, bez względu na temperaturę i ciśnienie panujące w kotle. Zastosowania takiego rozwiązania pozwoliło nam wyeliminować dotychczasowy problem z przerwami pracy myjni parowych, związanymi z ich wychładzaniem i ponownym napełnianiem wodą.

Technologia True Temp z elektromechanicznym kontrolerem przepływu dba o odpowiedni poziom wody w bojlerze i tym samym zapewnia nieprzerwaną produkcję pary.

Elektromechaniczny kontroler z dynamicznym, samoodkamieniającym pływakiem

Elektromechaniczny kontroler z dynamicznym, samoodkamieniającym pływakiem firmy Tecnovap gwarantuje ciągły proces wytwarzania najwyższej jakości pary przez cały cykl życia parownicy.

Kontroler współpracuje z wodą zwykłą lub wodą uzdatnioną i z łatwością wytrzymuje miliony powtórzeń.W tradycyjnych myjniach parowych wykorzystywany jest statyczny system pomiaru ilości wody w bojlerze, co w krótkim czasie prowadzi do zakamienienia czujników, a tym samym błędnego odczytu jej poziomu.

Konsekwencją takiego błędnego odczytu, jest nadmierne napełnianie kotła wodą i co za tym idzie produkcja zbyt mokrej pary. Problem ten nie dotyczy parownic Tecnovap, w których dynamiczny pływak umieszczony na kontrolerze, cały czas poruszając się na osi góra dół zapobiega osadzaniu się kamienia.

Potrzebujesz solidnej maszyny czyszczącej?
Przejdź do formularza kontaktowego. Pomożemy Ci dobrać najlepsze urządzenie czyszczące
dla Twojej firmy.

urządzenia czyszczące multimatic

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *