Myjnia parowa na prąd czy diesla – jaką wybrać?

W tym artykule przeczytasz

Dzisiejszy wpis będzie kontynuacją tematu wyboru myjni parowej, abyś wiedział jaka okaże się najlepsza dla Twojego biznesu. W poprzednim pokrótce przedstawiłem myjnię napędzaną olejem napędowym. Dziś kolej na myjnię zasilaną prądem. Zapraszam do przeczytania krótkiego poradnika. Zaczynamy!

Myjnia elektryczna i myjnia diesla – różnice

Podstawową różnicą techniczną między myjnią parową elektryczną, a diesla jest budowa kotła.

Bojler, w maszynie diesla jest podobny w budowie do do bojlera znanego z myjek ciśnieniowych. Z tą różnicą, że w myjkach ciśnieniowych jest montowana wężownica, a myjniach parowych konstrukcja w zależności od producenta ma budowę połączonych ze sobą rurek.

Budowa bojlera w elektrycznej myjni parowej

Elektryczne myjnie parowe mają bojler w formie owalnej, a elementem grzewczym jest grzałka elektryczna. Ilość grzałek w bojlerze w sumie decyduje o wielkości maszyny, jej mocy i wydatku pary.

Myjnie elektryczne łatwiej można stopniować tzn. tworzyć konstrukcje słabe do bardzo mocnych.

Nie generują one spalin, jak myjnie diesla, przez co są o wiele bardziej wszechstronne. Nadają się zarówno gabarytowo i wagowo do prac wewnątrz pomieszczeń.

Mają o wiele większe możliwości jeżeli chodzi o dobór akcesoriów, a także mają funkcję prania, czyli są połączone z odkurzaczem na sucho mokro.

Generalnie myjnie elektryczne powoli, ale systematycznie wypierają myjnie diesla, które są nie zastąpione do typowych mobilek, ale nie mają zbyt wiele zastosowań poza myciem samochodów.

Pewną niedogodnością w myjniach elektrycznych, jeżeli potrzebujemy silnej maszyny jest konieczność posiadania zasilania trójfazowego, szczególnie więc jeżeli jesteśmy początkującą firmą to może być to duży problem.

Oczywiście różnice w myjniach elektrycznych i diesla jest dużo więcej, i zawsze warto przed wyborem skontaktować się z nami, żebyśmy mogli dobrać odpowiedni sprzęt do Państwa potrzeb.

[wp_ad_camp_1]

urządzenia czyszczące multimatic

[kkstarratings]

Picture of Robert Szacherski
Robert Szacherski

Od 15 lat, codziennie od poniedziałku do piątku, zajmuję się doborem maszyn czysczących. Kto wie, może i Tobie pomogę?

Picture of Robert Szacherski
Robert Szacherski

Od 15 lat, codziennie od poniedziałku do piątku, zajmuję się doborem maszyn czyszczących. Kto wie, może i Tobie pomogę?
+48 508 017 831
Tagi:
Zobacz także: