Jaka myjka do mycia okien i szyb? [RANKING]

W tym artykule przeczytasz

O skutecznych sposobach mycia okien napisano już tysiące artykułów. O czyszczeniu szyb nakręcono wiele filmów. Czyszczenie szyb jest tak stare, jak stare są same szyby. Sposoby na ich mycie zmieniały się na przestrzeni wieków. Jedno jest tylko niezmienne. Szyby w oknach jak się brudziły, tak się brudzą. W dzisiejszym poradniku zaprezentuję gotowe rozwiązanie, jak sprawnie i efektywnie myć okna w domu, biurze czy hotelu. Zaprezentujemy ranking najlepszych urządzeń do tego celu, podzielimy się opiniami i przemyśleniami.

Najlepsza do mycia szyb jest dziś myjka parowa

W minionym XX wieku (wtedy nie było jeszcze nic poza papierem i jakimś płynem do mycia szyb) pamiętam jak moja mama i babcia w okresie większych świąt, takich jak Boże Narodzenie i Wielkanoc zabierały się za mycie szyb w całym domu.

Pamiętam zapach świeżego, wiosennego powietrza, zapach płynu do mycia szyb i godziny spędzone na ich dokładnym myciu.

Na szczęście postęp technologiczny sprawił, że dziś czyszczenie okna (wysokiego, niskiego, szerokiego i wąskiego) możemy w znaczący sposób przyspieszyć z wykorzystaniem myjki parowej.

Jaka myjka do czyszczenia okien w domu? Oto nasz ranking!

W rankingu uwzględniliśmy małe, relatywnie tanie urządzenia, które pomogą Wam wyczyścić okna i ramy okienne w całym mieszkaniu. Postawiliśmy na oczyszczacze parowe. Można je nabyć w przystępnej cenie, a produkty cieszą się dobrymi opiniami użytkowników.

[show_products product=”2160,2195,2229″]

Produkty dobrze się sprawdzą także do mycia okien dachowych.

Oto skuteczny sposób czyszczenia okien za pomocą pary:

  • W pierwszej kolejności kieruje strumień pary na okno, i powoli od góry do dołu za pomocą lancy parowej, rozprowadzam ją na okno. W ten sposób zdejmuję wierzchnią warstwę kurzu.
  • Następnie biorę w rękę ściereczkę z mikrofibry, najlepiej taką dużą, chłonną i trzymając w drugiej dłoni pistolet parowy zaczynam jednoczesne nastrzeliwanie pary wraz z ich myciem.
  • Przewracam tą samą ścierkę na drugą stronę, i suchą stroną wycieram szybę z resztek wilgoci.
  • Na koniec, czyszczę ramy i okucia okien, kierując strumień gorącej pary na nie i tak samo wycieram do sucha.
  • Jak widać, uważam, że prostota jest dla mnie najważniejsza. Nie używam nawet myjek do szyb, wyposażonych z jednej strony w dysze parowe, z drugiej w ściągaczkę.

Jakie myjki do mycia okien w hotelach i większych obiektach?

Jeżeli waszym zadaniem jest mycie okien i szyb w hotelach, biurach lub innych dużych miejscach użyteczności publicznej to nie dacie rady efektywnie myć takich powierzchni małymi myjkami. Do zadań profesjonalnych, konieczne są profesjonalne parownice.

Jakie urządzenia wraz z akcesoriami warto zakupić?

[show_products product=”2052,2043,344″]

W zaproponowanym zestawie jest myjka parowa Evo Blue na 6 bar, ale może być to również dobrze Evo 304 24/7 Tecnovap oraz akcesoria.

Pierwszym akcesorium jest dedykowana myjka do szyb. Drugim jest lanca parowa no i myjka parowa. Zarówno lanca jak i myjka do szyb są w standardowym wyposażeniu urządzenia.

[wp_ad_camp_1]

[kkstarratings]

Picture of Robert Szacherski
Robert Szacherski

Od 15 lat, codziennie od poniedziałku do piątku, zajmuję się doborem maszyn czysczących. Kto wie, może i Tobie pomogę?

Picture of Robert Szacherski
Robert Szacherski

Od 15 lat, codziennie od poniedziałku do piątku, zajmuję się doborem maszyn czyszczących. Kto wie, może i Tobie pomogę?
+48 508 017 831
Tagi:
Zobacz także: