Multimatic,

Nad Jarem 4, 10-900 Olsztyn +48 508 017 831
10 lat doświadczenia 98% → pozytywne opinie Szybka dostawa maszyn
2018-10-05 mycie szyb i okien za pomocą myjki parowej

Jaka myjka do mycia okien i szyb? [RANKING]

O skutecznych sposobach mycia okien napisano już tysiące artykułów. O czyszczeniu szyb nakręcono wiele filmów. Czyszczenie szyb jest tak stare, jak stare są same szyby. Sposoby na ich mycie zmieniały się na przestrzeni wieków. Jedno jest tylko niezmienne. Szyby w oknach jak się brudziły, tak się brudzą. W dzisiejszym poradniku zaprezentuję gotowe rozwiązanie, jak sprawnie i efektywnie myć okna w domu, biurze czy hotelu. Zaprezentujemy ranking najlepszych urządzeń do tego celu, podzielimy się opiniami i przemyśleniami.

Najlepsza do mycia szyb jest dziś myjka parowa

W minionym XX wieku (wtedy nie było jeszcze nic poza papierem i jakimś płynem do mycia szyb) pamiętam jak moja mama i babcia w okresie większych świąt, takich jak Boże Narodzenie i Wielkanoc zabierały się za mycie szyb w całym domu.

Pamiętam zapach świeżego, wiosennego powietrza, zapach płynu do mycia szyb i godziny spędzone na ich dokładnym myciu.

Na szczęście postęp technologiczny sprawił, że dziś czyszczenie okna (wysokiego, niskiego, szerokiego i wąskiego) możemy w znaczący sposób przyspieszyć z wykorzystaniem myjki parowej.

Jaka myjka do czyszczenia okien w domu? Oto nasz ranking!

W rankingu uwzględniliśmy małe, relatywnie tanie urządzenia, które pomogą Wam wyczyścić okna i ramy okienne w całym mieszkaniu. Postawiliśmy na oczyszczacze parowe. Można je nabyć w przystępnej cenie, a produkty cieszą się dobrymi opiniami użytkowników.

Produkty dobrze się sprawdzą także do mycia okien dachowych.

Oto skuteczny sposób czyszczenia okien za pomocą pary:

  • W pierwszej kolejności kieruje strumień pary na okno, i powoli od góry do dołu za pomocą lancy parowej, rozprowadzam ją na okno. W ten sposób zdejmuję wierzchnią warstwę kurzu.
  • Następnie biorę w rękę ściereczkę z mikrofibry, najlepiej taką dużą, chłonną i trzymając w drugiej dłoni pistolet parowy zaczynam jednoczesne nastrzeliwanie pary wraz z ich myciem.
  • Przewracam tą samą ścierkę na drugą stronę, i suchą stroną wycieram szybę z resztek wilgoci.
  • Na koniec, czyszczę ramy i okucia okien, kierując strumień gorącej pary na nie i tak samo wycieram do sucha.
  • Jak widać, uważam, że prostota jest dla mnie najważniejsza. Nie używam nawet myjek do szyb, wyposażonych z jednej strony w dysze parowe, z drugiej w ściągaczkę.

Jakie myjki do mycia okien w hotelach i większych obiektach?

Jeżeli waszym zadaniem jest mycie okien i szyb w hotelach, biurach lub innych dużych miejscach użyteczności publicznej to nie dacie rady efektywnie myć takich powierzchni małymi myjkami. Do zadań profesjonalnych, konieczne są profesjonalne parownice.

Jakie urządzenia wraz z akcesoriami warto zakupić?

W zaproponowanym zestawie jest myjka parowa Evo Blue na 6 bar, ale może być to również dobrze Evo 304 24/7 Tecnovap oraz akcesoria.

Pierwszym akcesorium jest dedykowana myjka do szyb. Drugim jest lanca parowa no i myjka parowa. Zarówno lanca jak i myjka do szyb są w standardowym wyposażeniu urządzenia.

Potrzebujesz solidnej maszyny czyszczącej?
Przejdź do formularza kontaktowego. Pomożemy Ci dobrać najlepsze urządzenie czyszczące
dla Twojej firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *