Jaka maszyna do mycia podłogi w sklepie i markecie? Wybieramy optymalne rozwiązanie

W tym artykule przeczytasz

Sklepy, markety i hipermarkety to miejsca, w których nad wyraz często zachodzi potrzeba czyszczenia podłogi i posadzek. Codziennie w tych obiektach przewija się dziesiątki klientów. Podłoga jest brudzona przez piasek, błoto, topiący się śnieg, kurz. Mimo, że materiały z których wykonywane są takie podłogi, zazwyczaj wykonane są z odpornych na zabrudzenia i zużycie materiałów, to codzienne ich czyszczenie jest podstawowym sposobem ich konserwacji. Jak wybrać więc najlepszą maszynę do mycia podłóg w dużych sklepach, halach i marketach? Sprawdzamy!

Używana czy nowa? Która maszyna czyszcząca podłogi będzie lepsza?

Używane maszyny do podłóg, jeżeli były regularnie serwisowane, wszystkie przeglądy były dokonywane na czas i nie oszczędzano na materiałach eksploatacyjnych to prezentują one dobry wskaźnik jakości do ceny. Jeżeli dana maszyna była używana w małych punktach lub jest urządzeniem pokazowym, to jest tym bardziej godna zainteresowania.

Tak jak w przypadku zakupu samochodu, musi jednak przed zakupem sprawdzić jej stan techniczny. Sprawdźmy, ile maszyna ma motogodzin (o ile ma zainstalowany licznik), jak wyglądają jej odbojniki, stan ssawy i gum (te elementy akurat są wymienne) oraz sprawdźmy jak taka maszyna się prowadzi. Wydobywające się z niej dziwne dźwięki, powinny wzmóc naszą czujność.

czyszczenie podłogi w sklepie

Szczególnie ważnym elementem w maszynach bateryjnych do czyszczenia podłóg są baterie. Tu bez specjalistycznego miernika, na oko ciężko będzie określić ich stan, ale akumulatory do maszyn czyszczących z uwagi na cenę nowych, to bardzo ważny element całości, niekiedy decydujący o tym, ile warta jest cała maszyna. Złe ładowanie, użycie nieodpowiedniego prostownika, niedoładowywanie, to wszystko może wpływać na ich stan.

Jaki wniosek?

W akumulatorowych maszynach czyszczących sprawdzajmy baterie.

Odradzałbym również kupować maszyny po użytkowaniu w sieciówkach. Za dużo pracowników, często niewykwalifikowanych obsługiwało takie urządzenia. Z różnym, nie zawsze dobrym skutkiem. Generalnie więc można trafić na rynku okazję, ale trzeba być ostrożnym.

Jak wybrać dobrą maszynę do mycia podłóg w sklepach i dużych halach?

W naszym rankingu prezentujemy rekomendowane przez nas nowe urządzenia czyszczące podłogi.

[show_products product=”2667,706,684″]

Jak czyścić podłogę w sklepach i marketach?

Mycie podłóg w marketach jest również prowadzone za pomocą automatów szorująco – zbierających. Generalnie na powierzchniach gładkich można używać padów np.: zielonego, który jest najczęściej stosowanym padem do czyszczenia codziennego podłóg betonowych, wykonanych z płytek czy lastriko.

Posadzki chropowate, o nieregularnym kształcie np. niektóre posadzki kamienne będzie wygodniej myć za pomocą szczotki.

[wp_ad_camp_1]

Masz pytania? Zadzwoń do mnie: +48 508 017 831 lub napisz:  [email protected] 

[kkstarratings]

urządzenia czyszczące multi-matic.pl

Picture of Robert Szacherski
Robert Szacherski

Od 15 lat, codziennie od poniedziałku do piątku, zajmuję się doborem maszyn czysczących. Kto wie, może i Tobie pomogę?

Picture of Robert Szacherski
Robert Szacherski

Od 15 lat, codziennie od poniedziałku do piątku, zajmuję się doborem maszyn czyszczących. Kto wie, może i Tobie pomogę?
+48 508 017 831
Tagi:
Zobacz także: