Multimatic,

Nad Jarem 4, 10-900 Olsztyn +48 508 017 831
10 lat doświadczenia 98% → pozytywne opinie Szybka dostawa maszyn
2019-01-22 czyszczenie podłóg sportowych i w marketach

Jaka maszyna do mycia podłogi w sklepie i markecie? Wybieramy optymalne rozwiązanie

Sklepy, markety i hipermarkety to miejsca, w których nad wyraz często zachodzi potrzeba czyszczenia podłogi i posadzek. Codziennie w tych obiektach przewija się dziesiątki klientów. Podłoga jest brudzona przez piasek, błoto, topiący się śnieg, kurz. Mimo, że materiały z których wykonywane są takie podłogi, zazwyczaj wykonane są z odpornych na zabrudzenia i zużycie materiałów, to codzienne ich czyszczenie jest podstawowym sposobem ich konserwacji. Jak wybrać więc najlepszą maszynę do mycia podłóg w dużych sklepach, halach i marketach? Sprawdzamy!

Używana czy nowa? Która maszyna czyszcząca podłogi będzie lepsza?

Używane maszyny do podłóg, jeżeli były regularnie serwisowane, wszystkie przeglądy były dokonywane na czas i nie oszczędzano na materiałach eksploatacyjnych to prezentują one dobry wskaźnik jakości do ceny. Jeżeli dana maszyna była używana w małych punktach lub jest urządzeniem pokazowym, to jest tym bardziej godna zainteresowania.

Tak jak w przypadku zakupu samochodu, musi jednak przed zakupem sprawdzić jej stan techniczny. Sprawdźmy, ile maszyna ma motogodzin (o ile ma zainstalowany licznik), jak wyglądają jej odbojniki, stan ssawy i gum (te elementy akurat są wymienne) oraz sprawdźmy jak taka maszyna się prowadzi. Wydobywające się z niej dziwne dźwięki, powinny wzmóc naszą czujność.

czyszczenie podłogi w sklepie

Szczególnie ważnym elementem w maszynach bateryjnych do czyszczenia podłóg są baterie. Tu bez specjalistycznego miernika, na oko ciężko będzie określić ich stan, ale akumulatory do maszyn czyszczących z uwagi na cenę nowych, to bardzo ważny element całości, niekiedy decydujący o tym, ile warta jest cała maszyna. Złe ładowanie, użycie nieodpowiedniego prostownika, niedoładowywanie, to wszystko może wpływać na ich stan.

Jaki wniosek?

W akumulatorowych maszynach czyszczących sprawdzajmy baterie.

Odradzałbym również kupować maszyny po użytkowaniu w sieciówkach. Za dużo pracowników, często niewykwalifikowanych obsługiwało takie urządzenia. Z różnym, nie zawsze dobrym skutkiem. Generalnie więc można trafić na rynku okazję, ale trzeba być ostrożnym.

Jak wybrać dobrą maszynę do mycia podłóg w sklepach i dużych halach?

W naszym rankingu prezentujemy rekomendowane przez nas nowe urządzenia czyszczące podłogi.

Jak czyścić podłogę w sklepach i marketach?

Mycie podłóg w marketach jest również prowadzone za pomocą automatów szorująco – zbierających. Generalnie na powierzchniach gładkich można używać padów np.: zielonego, który jest najczęściej stosowanym padem do czyszczenia codziennego podłóg betonowych, wykonanych z płytek czy lastriko.

Posadzki chropowate, o nieregularnym kształcie np. niektóre posadzki kamienne będzie wygodniej myć za pomocą szczotki.

Potrzebujesz solidnej maszyny czyszczącej?
Przejdź do formularza kontaktowego. Pomożemy Ci dobrać najlepsze urządzenie czyszczące
dla Twojej firmy.

Masz pytania? Zadzwoń do mnie: +48 508 017 831 lub napisz:  [email protected] 

urządzenia czyszczące multi-matic.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *