Czyszczenie maszyn przemysłowych myjką parową

W tym artykule przeczytasz

Działy utrzymania ruchu potrzebują sprawnych, czystych maszyn i linii produkcyjnych, aby móc realizować postawione przed nimi zadania. Multimatic zajmuje się dostarczaniem odpowiednich urządzeń czyszczących, aby procesy mycia przemysłowego przebiegały szybko i sprawnie. Bazujemy na myjkach parowych przemysłowych, które posiadają najlepsze parametry wydajnościowe. Regularne mycie i konserwacja maszyn produkcyjnych za pomocą pary, gwarantuje niezawodność pracy i brak przerw w produkcji.

Myjka przemysłowa a czyszczenie przemysłowe

Wybór metody czyszczenia w przemyśle spożywczym czy mechanicznym nie jest sprawą łatwą.

Dostępnych jest kilka metod czyszczenia maszyn przemysłowych:

Wszystkie te metody wykorzystywane mogą być do czyszczenia maszyn produkcyjnych, ale w zależności od ich przeznaczenia, nie zawsze dana metoda może być dopuszczona przez zakład produkcyjny.

Może zdarzyć się tak, że czyszczenie przemysłowe przeprowadzane za pomocą sody, mimo dobrych jej wyników, nie może być ze względów jakościowych przeprowadzane w zakładach spożywczych. Czyszczenie za pomocą sody oczyszczonej, może także nie być konkurencyjne cenowo.

Optymalnym rozwiązaniem jest czyszczenie maszyn przemysłowych z wykorzystaniem ciśnieniowej myjki przemysłowej.

Ranking parownic do czyszczenia maszyn przemysłowych

Jeżeli jesteś zainteresowany wykorzystaniem siły pary wodnej w swoim zakładzie, chciałbym przedstawić kilka przykładowych maszyn, do wykorzystania w zależności od wielkości Twojej firmy.

Jakie myjki dla małego zakładu przemysłowego?

Jeżeli szukasz parownicy przemysłowej do niewielkiego zakładu, gdzie ma być ona wykorzystywana kilka razy w tygodniu, to dobrym pomyłem będzie generator pary Steam Box Mini lub odkurzacz parowy Steam Box Vac Mini. Myjki parowe przemysłowe posiadają wydatek pary na poziomie 5,9kg/h i ciśnienie 10 bar.

[show_products product=”405, 416″ archive_template=”default”]

Jakie myjki dla średniej wielkości zakładu przemysłowego?

Jeżeli jesteś właścicielem średniej wielkości firmy, lub chcesz działać w modelu usługowym i wykorzystywać parownicę przez parę godzin dziennie, to być może dobrym pomysłem będzie profesjonalny odkurzacz parowy Steam Tech 7,2kW z wydatkiem pary i o ciśnieniu 10 bar, lub gdy działasz w branży spożywczej Steam Box Professional z odkurzaczem lub bez.

[show_products product=”2030, 249″ archive_template=”default”]

Jakie myjki dla dużych zakładów przemysłowych?

Dla dużych firm, które potrzebują ciągłego wsparcia swoich procesów produkcyjnych, mają duże moce przerobowe i produkcja trwa 24h na dobę, potrzebne są specjalne maszyny dostosowane do pracy ciągłej. Myjki przemysłowe charakteryzują się olbrzymim wydatkiem pary i ciśnieniem 10 bar.

[show_products product=”378,390″ archive_template=”default”]

Jakie maszyny przemysłowe można czyścić parownicą?

Parowe czyszczenie przemysłowe jest bezpieczną i relatywnie niedrogą formą mycia. Nie wymaga kupowania czyściwa, bo jedynym źródłem i czyściwem zarazem jest podgrzana do temperatury 180 stopni woda.

Jaką maszynę można czyścić myjką parową przemysłową? Nie mamy tutaj praktycznie żadnych ograniczeń.

Suchą parą można czyścić nawet elektryczne tablice rozdzielcze, bo zawartość wody w parze, to tylko 3-5%.

[wp_ad_camp_1]

Jak myje para wodna?

Pod wpływem ciśnienia, wydobywa się ona z dużą prędkością z kotła i po przejściu przez wąż parowy, uderza z dużą siłą w czyszczone powierzchnie. Siła uderzenia może być na tyle duża, że może zrywać farbę.

Jeżeli nie życzymy sobie, aby z naszych maszyn była usuwana farba, musimy lekko odsunąć się z lancą od czyszczonej powierzchni.

Podczas mycia przemysłowego parownicą, masz możliwość regulacji siły uderzenia, poprzez zmianę ustawień na pistolecie parowym. Praktycznie wszystkie pistolety dedykowane do naszych urządzeń, posiadają regulację siły wydobycia pary.

Pozwalają one na prace w trzech zakresach mocy, od minimalnej, poprzez średnią aż do maksymalnej.

W pozycji maksymalnej elektrozawór otwiera się całkowicie, pozwalając przejść parze wodnej w największej ilości, jaką dana maszyna jest w stanie wyprodukować.

Czyszczenie maszyn przemysłowych parownicami jest bezpieczne również dla operatora. Maszyna jest zabezpieczona przez zawory bezpieczeństwa, termostaty i pływaki wody.

Parowe myjki ciśnieniowe są więc zabezpieczone na różne sposoby, aby mycie było komfortowe dla pracowników. Czyszczenie parą wodną jest również przyjazne dla środowiska, a co szczególnie ważne bezpieczne dla linii produkcyjnych, na których produkowana jest żywność.

Więcej: czyszczenie linii produkcyjnej

Jak to działa?

Czyszczenie maszyn CNC

Przykładowe maszyny, które warto czyścić metodą parową to np. obrabiarki CNC. Takie frezarki sterowane komputerowo, podczas obróbki metalu silnie brudzą się od chłodziwa wykorzystywanego podczas pracy.

Tak samo jak wymieniane jest chłodziwo, tak samo cała maszyna powinna być umyta, żeby jak najmniej zabrudzeń przedostało się do nowego płynu. Nie jest to jeszcze częsta praktyka, ale jeżeli obrabiarki CNC, mają służyć dłużej i lepiej, takie mycie obowiązkowo powinno być wykonywane okresowo.

Piece piekarnicze i inne urządzenia wykorzystywane w piekarniach, to również dobry cel do czyszczenia parowego z wykorzystaniem parownicy włoskiego producenta Tecnovap. W tym przypadku konieczne jest jednak dołączenie czynnika mechanicznego, w postaci szczoteczek stalowych, instalowanych na końcu lancy parowej. Takie połączenie daje bardzo dobre rezultaty.

Innym przykładem zastosowania pary wodnej może być mycie wentylatorów, lameli w chłodnicach lub mycie sit czy noży krajalniczych w zakładach masarskich. Często bywa tak, że małe elementy mają wpływ na prawidłowe działanie całości i zaniedbanie jednego elementu ma niebagatelny wpływ, na jakość produktu końcowego lub płynność produkcji.

[wp_ad_camp_1]

5/5 - (2 votes)
Picture of Robert Szacherski
Robert Szacherski

Od 15 lat, codziennie od poniedziałku do piątku, zajmuję się doborem maszyn czysczących. Kto wie, może i Tobie pomogę?

Picture of Robert Szacherski
Robert Szacherski

Od 15 lat, codziennie od poniedziałku do piątku, zajmuję się doborem maszyn czyszczących. Kto wie, może i Tobie pomogę?
+48 508 017 831
Zobacz także: