Mycie przemysłowe

Ze względu na dużą wydajność, brak szkodliwości dla środowiska i człowieka oraz wiele przydatnych funkcji, myjnie parowe znajdują bardzo szerokie zastosowanie, umożliwiając skuteczne mycie przemysłowe i usuwanie nawet najbardziej uciążliwych zabrudzeń. To alternatywa dla myjek ręcznych, automatycznych oraz bezdotykowych, która wykorzystuje niedużo wody i ma uniwersalne zastosowanie – sprawdza się zarówno w praniu, myciu samochodów, maszyn budowlanych i rolniczych, czyszczeniu silników, usuwaniu smoły i wielu innych zanieczyszczeń.

Mycie przemysłowe za pomocą tych urządzeń sprawdza się zarówno w przemyśle spożywczym, mechanicznym, w warsztatach samochodowych, hotelach i restauracjach, jak i szpitalach. Dzięki zróżnicowanym modelom dostępnym w naszej ofercie, macie Państwo możliwość zainwestowania w rozwiązanie, które posłuży Wam do mycia linii transportowych, paneli słonecznych, pociągów, a nawet zbiorników czy beczek. Zapraszamy do bliższego poznania możliwości oferowanych przez nas maszyn.

Zastosowania myjni parowych
Myjnie parowe

Myjnia parowa jest innowacyjną, ekologiczną alternatywą dla swoich    starszych  sióstr - myjni ręcznej, automatycznej i bezdotykowej popularnie zwanej karczerem. W odróżnieniu od nich nie zużywa podczas mycia hektolitrów wody, a jedynie około 4. Mycie parowe, to proces spłukiwania samochodu pod ciśnieniem do 10 bar i parą o temperaturze dochodzącej wewnątrz bojlera do 200 stopni Celsjusza. Podczas mycia generujemy jedynie znikome ilości brudu, które zatrzymywane są w mocnych i miękkich mikrofibrach. Za pomocą parownic, jesteśmy w stanie umyć, uprać i wyczyścić auta szybciej i dokładniej niż przy pomocy tradycyjnych środków. Nasze myjki parowe, mogą być używane do prania, mycia wnętrza, silników, komór, zabrudzeń ze smoły, owadów i wszystkich typowych zabrudzeń na samochodach. Nie zastanawiaj się dłużej!

więcej

Zastosowania myjni parowych
Przemysł spożywczy

Myjnie parowe doskonale dają sobie w różnorakich gałęziach przemysłu. Znajdują zastosowanie w przemyśle spożywczym, maszynowym, poligraficznym, elektromechanicznym. Są efektywniejsze i mniej uciążliwe w zastosowaniu niż czyszczenie suchym lodem. Atutem wykorzystania myjni parowych w przemyśle spożywczym jest odtłuszczanie wraz z dezynfekcją. Znakomitym przykładem jest wykorzystanie parownic wraz z systemem Steam Brush. Steam Brush to połączenie siły pary i mechanicznych szczotek szeroko wykorzystywane podczas czyszczenia linii produkcyjnych. Innym trafionym przykładem jest wykorzystanie myjek parowych do rozmrażania szybów wydobywczych gazu i ropy naftowej. W zimowych warunkach myjnie parowe potrafią naprawdę pomóc.                                   

więcej

Zastosowania myjni parowych
Przemysł mechaniczny

Jednym z sektorów gdzie nasze parownice znajdują najwięcej zastosowań jest na pewno sektor elektro-mechaniczny. Jednym z problemów, które spotykają na swojej drodze firmy z tego sektora jest duże zabrudzenie robotów i maszyn tłuszczem, smarami i mieszaniną innych zanieczyszczeń. Co lepiej od pary wodnej rozwiąże te problemy???

więcej

Zastosowania myjni parowych
Warsztaty samochodowe

więcej

Zastosowania myjni parowych
Hotele i gastronomia

więcej

Zastosowania myjni parowych
Szpitale i służba zdrowia

więcej

Zastosowania myjni parowych
Transport publiczny

więcej

Zastosowania myjni parowych
Mycie paneli słonecznych

Panele słoneczne wymagają do efektywnego działania czystej powierzchni. Nagromadzony na ich tafli brud (często to ten sam typ zabrudzeń co na samochodach) powoduje, że panele słoneczne nie odbierają tyle słońce ile by mogły i nie przekazują go dalej, tym samym spada efektywność ich pracy. Nasze myjki parowe idealnie nadają się do bieżącej konserwacji paneli fotowoltaicznych.   Specjalne końcówki na teleskopowych kijach dosięgną każdej powierzchni. Mała ilość wody potrzebna do mycia, zredukuje ciągłą potrzebę uzupełniania wody na dużych powierzchniach współczesnych farm fotowoltaicznych.    

więcej

Zastosowania myjni parowych
Mycie zbiorników i beczek

Tecnovap opracował linie generatorów pary, przeznaczonych do mycia i dezynfekcji beczek po winie, whisky i innych alkoholach wymagających leżakowania oraz 1000 litorowych pojemników IBC. Specjalne linia Bacchus & Barrique System może być wykorzystywana również do sanityzacji i dezynfekcji linii rozlewniczych. 

więcej

Zastosowania myjni parowych
Mycie linii transportowych

więcej

Zastosowania myjni parowych
Czyszczenie maszyn przemysłowych

więcej