Steam Box Vac Pro 10 bar

Akcesoria do myjni dobierane indywidualnie

Myjnia parowa Steam Box Vac Pro to urządzenie zasilane prądem trójfazowym wyposażone w odkurzacz na sucho/mokro. Odkurzacz jest zintegrowany lub może osobnym urządzeniem.

Myjnia podobnie jak Steam Box Vac Industrial jest zaprojektowana głównie dla zakładów przemysłowych, w których liczy się wydatek pary i moc, ale też ważne jest ile miejsca zajmuje myjnia. Steam Box Vac Pro ma kompaktowe wymiary. W porównaniu do większego modelu dysponuje mniejszym bojlerem a maksymalna moc może jest ograniczona do 15,6kW (włącznie ze zintegrowanym odkurzaczem o mocy 1,2kW).

Od 2015 roku wszystkie urządzenia tej serii są wyposażone w czołowy panel sterujący z możliwością programowania m.in. autostartu. Maszyna jest seryjnie wyposażona w natrysk gorącej wody oraz funkcję informowania o potrzebie odkamienienia. Patenty i rozwiązania zastosowane w urządzeniu:

THERMAL COMPACT POWER

Zapewnia czterokrotnie większą efektywność grzania niż standardowa grzałka spiralna wykorzystywana przez pozostałych producentów. Element grzewczy został powleczony specjalnym stopem metali, a jego grzałki nie mają bezpośredniej styczności z wodą.  Proces ten, jest aktywowany na powierzchni elementu grzewczego podczas pracy Thermal Compact Power, który rozszerza się i kurczy pod wpływem temperatury, zapobiegając tym samym statycznemu osadzaniu się kamienia na elemencie grzewczym. Resztki kamienia osiadłego na dnie bojlera usuwane są następnie podczas opróżniania bojlera podczas standardowej konserwacji urządzeni. Dodatkowo to, co odróżnia nas od konkurencji, to możliwość wymiany samego elementu grzewczego na wypadek, zużycia lub awarii. Dotychczasowe rozwiązania stosowane w  urządzeniach parowych, zmuszały do wymiany całego bojlera na wypadek uszkodzenia . Z nami więc, oszczędzasz czas i pieniądze

BOJLER ZE STALI NIERDZEWNEJ I TECHNOLOGIA WYTWARZANIA SUCHEJ PARY

Sercem technologii Tecnovap jest bojler wykonany ze stali nierdzewnej. Jednym z największych atutów, w porównaniu do konwencjonalnych myjek parowych jest bardzo wysoka temperatura, dochodząca do 180 C, uzyskiwana podczas pracy urządzenia.W takim środowisku para uzyskuję wyższą temperaturę niż  temperatura wrzenia wody i w korelacji z panującym ciśnieniem zamienia się w parę nienasyconą, popularnie zwaną suchą parą. Taka para z łatwością czyści nie tylko tekstylia i powierzchnie ale chroni również przed plamami i zaciekam.

TECHNOLOGIA TRUE TEMP I SYSTEM AUTOMATYCZNEGO NAPEŁNIANIA BOJLERA

System automatycznego napełniania bojlera pozwala na napełnianie go podczas pracy maszyny, bez względu na temperaturę i ciśnienie panujące w kotle.  Zastosowania takiego rozwiązania pozwoliło nam wyeliminować dotychczasowy problem z przerwami pracy myjni parowych,  związanymi z ich wychładzaniem i ponownym napełnianiem wodą.  Technologia True Temp z elektromechanicznym kontrolerem przepływu dba o odpowiedni poziom wody w bojlerze i tym samym zapewnia nieprzerwaną produkcję pary.

ELEKTROMECHANICZNY KONTROLER Z DYNAMICZNYM, SAMOODKAMIENIAJĄCYM PŁYWAKIEM

Elektromechaniczny kontroler z dynamicznym, samoodkamieniającym pływakiem firmy Tecnovap gwarantuje ciągły proces wytwarzania najwyższej jakości pary przez cały cykl życia parownicy.  Kontroler współpracuje z wodą zwykłą lub wodą uzdatnioną i z łatwością wytrzymuje miliony powtórzeń.W tradycyjnych myjniach parowych wykorzystywany jest statyczny system pomiaru  ilości wody w bojlerze, co w krótkim czasie prowadzi do zakamienienia czujników, a tym samym błędnego odczytu jej poziomu. Konsekwencją  takiego błędnego odczytu,  jest nadmierne napełnianie kotła wodą i co za tym idzie  produkcja zbyt mokrej pary. Problem ten nie dotyczy parownic Tecnovap, w których dynamiczny pływak umieszczony na kontrolerze, cały czas poruszając się na osi góra dół zapobiega osadzaniu się kamienia

 

DOSTĘPNE AKCESORIA

ZESTAW GEYSER 10 BAR

 

ZESTAW JULY 10 BAR

Zestawy narzędzi

Radames 10 bar

Zestaw natryskowo - ssący do myjek z odkurzaczem parowym w wersji 10 bar. Pasuje do wszystkich maszyn o ciśnieniu roboczym 10 bar. Wzmocniony metalowymi końcówkami w porównaniu do wersji na 6 bar.

więcej

July 10 bar

Zestaw natryskowy do myjni parowych bez odsysania brudu o ciśnieniu roboczym 10 bar. Dodatkowo wzmocniony w porównaniu do wersji 6 barowej. Może współpracować z dowolnymi maszynami o ciśnieniu 10 bar.

więcej

Steam Geyser 1

Zestaw natryskowy do maszyn na 10 bar. Profesjonalny zestaw akcesoriów do mycia parowego konfigurowany pod potrzeby klienta. Charakteryzuje się kształtem najbardziej przypominającym akcesoria stosowane w myjkach ciśnieniowych.

więcej

Detergenty

Certyfikowane detergenty do stosowania z parownicami. Bezpieczne po zmieszaniu z gorącą parą.

więcej

Dane techniczne

Bojler ze stali nierdzewnej

AISI 304

Obudowa

AISI 304 (BA)

Pojemność bojlera

7,3 l

Pojemność zbiornika na wodę

14 l

Pojemność zbionika na detergent

14 l

Ciśnienie robocze

10 bar

Wydatek pary w g/min

97 - 194 - 291

Wydatek pary w kg/h

5,9 - 11,5 - 17,5

Temperatura wody

180

Temperatura detergentu

90 - 145

Zasilanie

400 V 3 ~ - 50/60 Hz

Maksymalna moc bojlera

4,85 kW - 8,5 kW - 12,1 kW

Robocza moc bojlera

3,6 kW - 7,2 kW - 10,8 kW

Moc odkurzacza

3 kW/1,2 kW

Pojemność odkurzacza

50/14 l

Przepływ powietrza

320/200 m3/h

Siła ssania

3200/2200 mm

Długość przewodu zasilającego

8 m

Ciężar

40 kg

Wymiar opakowania

113 x 58 x 86 cm