Steam Box Vac Industrial 10 bar

Akcesoria do myjni dobierane indywidualnie

Myjnia parowa Steam Box VAC Industrial to najsilniejsze urządzenie trójfazowe w palecie maszyn przemysłowych Tecnovap, dysponujące mocą aż do 36kW i odkurzaczem do zbierania zanieczyszczeń suchych i mokrych.

  OPCJONALNA REGULACJA MOCY OD 7,2 DO 39 kW

 NATRYSK GORĄCEJ WODY W STANDARDZIE

 NATRYSK DETERGENTU W STANDARDZIE

 AUTOMTYCZNE UZUPEŁNIANIE WODY W BOJLERZE

 MOŻLIWOŚĆ PODŁĄCZENIA POD BIEŻĄCĄ WODĘ 

 

 

 

Dostępne moce: 7,2kW; 10,8kW; 14,4kW; 18,8kW; 21,8kW; 28,8kW; 36kW

 

Urządzenie z racji swoich parametrów jest wykorzystywane do celów ściśle przemysłowych (głównie przemysł spożywczy i mechaniczny). Ważną cechą maszyny jest obudowa ze stali nierdzewnej, która jako łatwa w utrzymaniu jest wymagana przez służby higieniczne. Myjnia została wyposażona w system samodzielnego czerpania wody z sieci wodociągowej (nie trzeba więc nalewać wody nawet do zasobnika), zbiornik detergentu, możliwość odsysania cieczy, elektroniczny wyświetlacz informujący o bieżącym ciśnieniu, czasie pracy oraz szystkie techniczne i opatentowane rozwiązania producenta:

THERMAL COMPACT POWER

Zapewnia czterokrotnie większą efektywność grzania niż standardowa grzałka spiralna wykorzystywana przez pozostałych producentów. Element grzewczy został powleczony specjalnym stopem metali, a jego grzałki nie mają bezpośredniej styczności z wodą.  Proces ten, jest aktywowany na powierzchni elementu grzewczego podczas pracy Thermal Compact Power, który rozszerza się i kurczy pod wpływem temperatury, zapobiegając tym samym statycznemu osadzaniu się kamienia na elemencie grzewczym. Resztki kamienia osiadłego na dnie bojlera usuwane są następnie podczas opróżniania bojlera podczas standardowej konserwacji urządzeni. Dodatkowo to, co odróżnia nas od konkurencji, to możliwość wymiany samego elementu grzewczego na wypadek, zużycia lub awarii. Dotychczasowe rozwiązania stosowane w  urządzeniach parowych, zmuszały do wymiany całego bojlera na wypadek uszkodzenia . Z nami więc, oszczędzasz czas i pieniądze

BOJLER ZE STALI NIERDZEWNEJ I TECHNOLOGIA WYTWARZANIA SUCHEJ PARY

Sercem technologii Tecnovap jest bojler wykonany ze stali nierdzewnej. Jednym z największych atutów, w porównaniu do konwencjonalnych myjek parowych jest bardzo wysoka temperatura, dochodząca do 180 C, uzyskiwana podczas pracy urządzenia.W takim środowisku para uzyskuję wyższą temperaturę niż  temperatura wrzenia wody i w korelacji z panującym ciśnieniem zamienia się w parę nienasyconą, popularnie zwaną suchą parą. Taka para z łatwością czyści nie tylko tekstylia i powierzchnie ale chroni również przed plamami i zaciekam.

TECHNOLOGIA TRUE TEMP I SYSTEM AUTOMATYCZNEGO NAPEŁNIANIA BOJLERA

System automatycznego napełniania bojlera pozwala na napełnianie go podczas pracy maszyny, bez względu na temperaturę i ciśnienie panujące w kotle.  Zastosowania takiego rozwiązania pozwoliło nam wyeliminować dotychczasowy problem z przerwami pracy myjni parowych,  związanymi z ich wychładzaniem i ponownym napełnianiem wodą.  Technologia True Temp z elektromechanicznym kontrolerem przepływu dba o odpowiedni poziom wody w bojlerze i tym samym zapewnia nieprzerwaną produkcję pary.

ELEKTROMECHANICZNY KONTROLER Z DYNAMICZNYM, SAMOODKAMIENIAJĄCYM PŁYWAKIEM

Elektromechaniczny kontroler z dynamicznym, samoodkamieniającym pływakiem firmy Tecnovap gwarantuje ciągły proces wytwarzania najwyższej jakości pary przez cały cykl życia parownicy.  Kontroler współpracuje z wodą zwykłą lub wodą uzdatnioną i z łatwością wytrzymuje miliony powtórzeń.W tradycyjnych myjniach parowych wykorzystywany jest statyczny system pomiaru  ilości wody w bojlerze, co w krótkim czasie prowadzi do zakamienienia czujników, a tym samym błędnego odczytu jej poziomu. Konsekwencją  takiego błędnego odczytu,  jest nadmierne napełnianie kotła wodą i co za tym idzie  produkcja zbyt mokrej pary. Problem ten nie dotyczy parownic Tecnovap, w których dynamiczny pływak umieszczony na kontrolerze, cały czas poruszając się na osi góra dół zapobiega osadzaniu się kamienia

 

 

WERSJA ZE ZINTEGROWANYM ODKURZACZEM:

 

ODKURZACZ TRÓJFAZOWY:

Zestawy narzędzi

Radames 10 bar

Zestaw natryskowo - ssący do myjek z odkurzaczem parowym w wersji 10 bar. Pasuje do wszystkich maszyn o ciśnieniu roboczym 10 bar. Wzmocniony metalowymi końcówkami w porównaniu do wersji na 6 bar.

więcej

July 10 bar

Zestaw natryskowy do myjni parowych bez odsysania brudu o ciśnieniu roboczym 10 bar. Dodatkowo wzmocniony w porównaniu do wersji 6 barowej. Może współpracować z dowolnymi maszynami o ciśnieniu 10 bar.

więcej

Steam Geyser 1

Zestaw natryskowy do maszyn na 10 bar. Profesjonalny zestaw akcesoriów do mycia parowego konfigurowany pod potrzeby klienta. Charakteryzuje się kształtem najbardziej przypominającym akcesoria stosowane w myjkach ciśnieniowych.

więcej

Na sucho/mokro

Zestaw do odkurzania na sucho/mokro. Do stosowania z każdym rodzajem odkurzaczy parowych. Po podłączeniu, uzyskujemy odkurzacz sucho/mokro.

więcej

Detergenty

Certyfikowane detergenty do stosowania z parownicami. Bezpieczne po zmieszaniu z gorącą parą.

więcej

Dane techniczne

Bojler ze stali nierdzewnej

AISI 304

Obudowa

AISI 304 (BA)

Pojemność bojlera

11 - 12,5 - 14 l

Pojemność zbiornika na wodę

20 l

Pojemność zbiornika na detergent

20 l

Ciśnienie robocze

10 bar

Wydatek pary w g/min

291 - 388 - 582 - 776 - 970

Wydatek pary w kg/h

17,5 - 23 - 35 - 46,5 - 58

Temperatura pary

180

Temperatura detergentu

90 - 145

Zasilanie

400 V 3~- 50/60 Hz

Maksymalna moc bojlera

13,9 kW - 17,5 kW - 24,7 kW - 31,9 kW - 39,1 kW

Robocza moc bojlera

10,8 kW - 14,4 kW - 21,6 kW - 28,8 kW - 36 kW

Moc odkurzacza

3 kW

Pojemność odkurzacza

35 l

Przepływ powietrza

320 m3/h

Siła ssania

3200 mm

Długość przewodu zasilającego

8 m

Ciężar

114 kg

Wymiary opakowania

60 x 90 x 115 cm (GEN) - 50 x 75 x 130 cm (ASP)