Maszyny czyszczące

Maszyny i urządzenia czyszczące   

<== WYBIERZ KATEGORIĘ         

JAKIEJ MASZYNY DO CZYSZCZENIA POTRZEBUJESZ?

Jeżeli zastanawiasz się nad kupnem maszyny do czyszczenia to spróbujemy doradzić, jakie urządzenie jest Ci potrzebne. W ofercie posiadamy bardzo dużo różnego rodzaju maszyn i urządzeń, ale najłatwiej będzie, jeżeli skontaktujesz się z nami bezpośrednio pod numerem telefonu:

TELEFON DO MNIE: 508 017 831

 

 

CO ZYSKUJESZ KONTAKTUJĄC SIĘ ZE NAMI?

 

 •          PRZYGOTUJĘ I PRZEŚLĘ INDYWIDUALNĄ OFERTĘ CENOWĄ

Po zapoznaniu się z nurtującym Cię problemem, wspólnie ustalimy, jakie maszyny lub urządzenia czyszczące są potrzebne do rozwiązania Twojego problemu, a na tej postawie będę mógł z kolei przygotować ofertę z cenami.

 

 •          POPROŚ O MOŻLIWOŚĆ PREZENTACJI MASZYN CZYSZCZĄCYCH NA TWOIM OBIEKCIE

Zazwyczaj posiadamy na stanie demonstracyjne urządzenia czyszczące, które ułatwią Ci podjęcie decyzji. Oczywiście, jeżeli chcesz przyjechać do nas – serdecznie zapraszamy. Z naszymi maszynami jeździmy po całej Polsce – dojedziemy i do Ciebie.

 

 •          ZŁÓŻ ZAMÓWIENIE I CZEKAJ NA BEZPŁATNĄ DOSTAWĘ

Jeżeli uznasz, że nasza oferta jest dla Ciebie najkorzystniejsza, złóż zamówienie. Przeważnie wszystkie zamówienia na nasze maszyny czyszczące są realizowane w przeciągu 10 dni roboczych. Urządzenia powyżej 1000zł netto dostarczane są na nasz koszt.

 

 

Multimatic jest autoryzowanym partnerem firmy Viper, która wchodzi w skład koncernu NILFISK – światowego potentata w produkcji maszyn i urządzeń czyszczących. Oferujemy maszyny do sprzątania takie jak szorowarki, odkurzacze, polerki, automaty szorująco – zbierające. Viper oferuje bardzo wysoką jakość i konkurencyjne ceny w porównaniu do innych producentów urządzeń do czyszczenia. W Polsce działa sieć około 50 punktów serwisowych – wspieranych przez wykwalifikowanych serwisantów z centrali.

 

Dlaczego wybrać Multimatic?

 

Multimatic jako firma działa na rynku od 2009r i od tego czasu systematycznie poszerzamy naszą ofertę. Początkowo oferowaliśmy mobilne myjnie parowe, następnie parowe rozwiązania dla przemysłu a obecnie jako autoryzowany dystrybutor Viper Cleaning dostarczamy urządzania czyszczące dla  szkół, firm, instytucji publicznych i zakładów przemysłowych.

 

 

NAJCZĘŚCIE ZADAWANE PYTANIA ODNOŚNIE MASZYN CZYSZCZĄCYCH

 

 •  Do czego służą maszyn czyszczące?

Urządzenia czyszczące służą do szybkiego, mechanicznego czyszczenia lub doczyszczania powierzchni płaskich.

 

 • Jakie maszyny czyszczące są najpopularniejsze?

W zależności, przed jakim problem stoisz odpowiedzi mogą być różne. Najczęściej jednak klienci mają problem z utrzymaniem czystości podłóg i wtedy w zależności od problemu najchętniej kupują albo popularne jednotarczówki, czyli szorowarki wykorzystywane do doczyszczania podłóg, prania dywanów albo automaty szorująco zbierające, często spotykane w supermarketach, na halach produkcyjnych lub magazynach

 

 • Czym różni się szorowarka jednotarczowa od automatu szorująco zbierającego?

W dużym skrócie: szorowarka nie odciąga brudu, a automat tak. Szorowarka może być niezbędna do doczyszczania starych podłóg, gresu czy polbruku, ale po jej zastosowaniu wymagane jest odrębne usunięcie brudnej wody za pomocą odkurzacza na sucho – mokro lub ściągaczki.

Automat szorująco zbierający wykonuje czyszczenie i zbieranie pozostałości równocześnie. Szczotka umieszczona na początku szoruje podłogę a ssawa umieszczona na końcu odsysa brudną wodę, pozostawiając powierzchnię czystą i suchą.

 

 • Co to jest odkurzacz ekstrakcyjny?

Odkurzacz ekstrakcyjny jest to inaczej odkurzacz piorący. Takie urządzenie czyszczące charakteryzuje się z jednej strony możliwością zasysania wody, z drugiej jej natryskiem na praną powierzchnię. Podczas procesu prania ekstrakcyjnego woda natryskiwana jest pod wysokim ciśnieniem np. na dywan a następnie zasysana z brudem do bębna odkurzacza

 

 • Jakie parametry powinna mieć moja maszyna czyszcząca?

Każde urządzenie do sprzątania sprzedawane w naszej firmie ma określone parametry techniczne. Inne parametry będą miały szorowarki jednotarczowe, inne odkurzacze a jeszcze inne pozostałe maszyny czyszczące. Najlepiej skontaktuj się z nami a doradzimy na co masz zwracać uwagę. 

Maszyny czyszczące
Odkurzacze profesjonalne

więcej

Nowoczesne odkurzacze profesjonalne do zastosowań komercyjnych i sprzątania w biurach pozwalają na komfortową pracę i skuteczne usuwanie różnego rodzaju zabrudzeń. Wyróżniają je cicha praca, wysoka wydajność zbierania, a także bardzo wytrzymałe obudowy.

Odkurzanie na sucho

Odkurzacze profesjonalne odznaczają się konstrukcją, która spełni wymagania osób zawodowo zajmujących się utrzymaniem czystości. Odkurzacz profesjonalny powinien być przystosowany do ponadnormatywnych wymagań a jego budowa i solidność wykonania poszczególnych podzespołów kwalifikuje go, jako narzędzie dla profesjonalistów. Materiały, z których produkowane są takie odkurzacze wykonywane są z najlepszych gatunkowo produktów, a obudowa samego urządzenia jest na tyle mocna, aby nie mogła się uszkodzić nawet w najtrudniejszych warunkach pracy i częstego transportu z obiektu na obiekt. Odkurzacze profesjonalne ponad to spełniają standardy stawiane przed maszynami czyszczącymi używanymi w miejscach publicznych takie jak obniżona głośność czy pomarańczowy przewód doprowadzający napięcie. W takich odkurzaczach wzmocnione są turbiny a ich żywotność znaczenie wydłużona w porównaniu z odkurzaczami domowymi. 

Maszyny czyszczące
Odkurzacze sucho/mokro

więcej

Odkurzacze do zbierania płynów

Odkurzacze przemysłowe, inaczej nazywane, jako odkurzacze na sucho/mokro, to urządzanie dla najbardziej wymagających użytkowników. Zaprojektowane zostały, jako urządzania wielozmianowe, z możliwością zasysania zanieczyszczeń mokrych, filtracją pyłów a nawet zanieczyszczeń łatwopalnych. Odkurzacze przemysłowe występują w kilku klasach filtracji pyłów. Takie urządzenia pracują np. na liniach produkcyjnych czy przy obrabiarkach CNC, gdzie filtrują wióry od chłodziwa. Mają możliwość wprowadzania z powrotem chłodziwa do obiegu, po odseparowaniu z elementów niepożądanych.

Klasy odkurzaczy przemysłowych:

 • Klasa L – maksymalny poziom przepuszczania pyłów jest poniżej 1%. Odkurzacze tu sklasyfikowane najczęściej używane są w produkcji stolarskiej czy drobnych zakładach budowlano – remontowych.
 • Klasa M - maksymalny poziom przepuszczania pyłów jest poniżej 01%. Odkurzacze takie stosowane są do usuwania pyłów z produktów bardzo niebezpiecznych takich jak np.: farby, lakiery, podkładów, betonu, gipsu.
 • Klasa H - maksymalny poziom przepuszczania pyłów jest poniżej 0,005%. Odkurzacze działające w tej klasie współpracują z produktami chorobotwórczymi takimi jak azbest, pleśń, włókien mineralnych, ołowiu itd.
 • Klasa odkurzaczy do pyłów palnych – podzielone są na klasy ST1, ST2 i ST3 wynikające z rozporządzenia Parlament Europejskiego ATEX 94/9/EG. Odkurzacze z takimi oznaczeniami mogą pracować nawet w kopalniach. Mają bezszczotkowe silinik, a przy procesie ich uruchomienia nie może występować iskrzenie.
Maszyny czyszczące
Odkurzacze piorące

więcej

Sprawdzające się zarówno na małych, jak i średnich powierzchniach oraz w praniu tapicerki samochodowej maszyny czyszczące, które wyposażone są w pojemne zbiorniki ze stali nierdzewnej. Bardzo łatwe w manewrowaniu, dzięki kołom obrotowym i stabilizującym.

Maszyny czyszczące
Szorowarki i polerki

więcej

Polecamy szorowarki i polerki, dzięki którym doczyścicie Państwo największe zabrudzenia, a także wypolerujecie i zadbacie o odpowiednią konserwację posadzek. Urządzenia producenta Viper, stawiającego na najwyższą jakość komponentów oraz nowe technologie.

Czyszczenie posadzek, pranie dywanów

Maszyny czyszczące
Automaty Viper

więcej

Funkcjonalne i bardzo wydajne automaty szorująco-zbierające Viper, które doskonale sprawdzają się w codziennych porządkach przeprowadzanych w hotelach, szkołach, restauracjach czy centrach handlowych. Polecamy również mikroautomaty o niewielkich gabarytach.

Automaty szorująco - zbierające

Automaty szorująco zbierające to maszyny, które mają zastosowanie tam, gdzie brudzi się "na okrągło" a my chcemy mieć "na okrągło" czysto;-). Zastosowanie automatów szorująco zbierających jest oczywiste dla marketów, basenów, szpitali, hal i magazynów, sklepów średnio i dużo powierzchniowych, fabryk, dużych zakładów pracy, szkół  itp. 

Automaty, które jednocześnie szorują i zbierają zanieczyszczenia są tak ważne przy ciągłym ruchu, ponieważ zabezpieczają klientów i pracowników przed konsekwencjami chodzenia po brudnych i mokrych powierzchniach. Ich używanie zwiększa komfort pracy operatora w porównaniu do ręcznego mopowania, a także jest wyrazem dbałości o klienta. Dziś ciężko wyobrazić sobie pracownika marketu z mopem, który myje podłogę...

Klasyfikacja automatów szorująco zbierających jest następująca:

 • małe automaty szorujące (do czyszczenia powierzchni do 750m2/h) 
 • średnie automaty szorujące (do czyszczenia powierzchni do 2000m2/h) 
 • duże automaty szorujące (do czyszczenia powierzchni do 3500m2/h)
 • automaty samojezdne (z operatorem na fotelu)

Każde pomieszczenie wymaga dobrania pod kątem wielkości i intensywności użytkowania. Dlatego w razie pytań - prosimy o kontakt.


Masz pytania? Zadzwoń (508 017 831) lub napisz:
info@multi-matic.pl


Maszyny czyszczące
Dmuchawy

więcej

Profesjonalne dmuchawy przeznaczone są do szybkiego osuszania dywanów i wykładzin po praniu. Dostępne w naszej ofercie maszyny posiadają różne ustawienia prędkości, pozwalają na punktowe osuszanie powierzchni i cechuje je optymalna wydajność dmuchania.

Dmuchawy do osuszania