Wykorzystanie mycia parowego w autodetailingu

Parę wodną można bezpiecznie stosować do mycia wszystkich części w samochodzie. Jest to, więc idealne narzędzie dla warsztatów zajmujących się auto detailingiem. Przykładowe zakresy wykorzystania myjni parowej w czyszczeniu samochodów:

  • czyszczenie wnętrza – mycie siedzeń skórzanych naturalnych lub sztucznych, ościeżnic, futryn, schowków, miejsc na napoje, deski rozdzielczej, kanałów wentylacyjnych, paneli dotykowych
  • czyszczenie elementów zewnętrznych – mycie felg, obręczy i całej karoserii
  • Usuwanie ciężkich plam i nieprzyjemnych zapachów z siedzeń
  • Usuwanie plama z soli i czyszczenie dywaników
  • Odtłuszczanie i detailng silników samochodowych
  • Mycie szyb i przeszkleń

 

PAROWE CZYSZCZENIE WNĘTRZ SAMOCHODÓW

Wszystkie nasze myjnie parowe dają niewiarygodne efekty w które nie będzie chciał wierzyć!

 

Tapicerka samochodowa

Użycie pary na siedzeniach ze skóry powoduje ponowne ich nawilżenie i poprawę struktury, a na siedziskach materiałowych ożywienie kolorów. Materiały takie jak alcantara lub zamsz można również bezpiecznie czyścić za pomocą parownicy. Myjnie parowe Tecnovap wytwarzają tylko parę suchą z zawartością wody na poziomie 5%, co zapewnia pozostawienie mytych powierzchni suchej. Do czyszczenie tapicerki używaj najlepiej trójkątnej szczotki z klipsami, do której zamontuj mikrofibrę. Do ciężkich zabrudzeń, zdejmij ściereczkę i czyść samą szczotką. Następnie odkurz. Parowanie jest również najlepszą metodą do usuwania przebarwień na skórze.

 

Szyby i przeszklenia

Mycie parowe szyb jest łatwiejsze niż mycie szyb z pomocą detergentów. Łatwiej jest umyć ramy i uszczelki wokół szyb. Nie powoduje zagrożeń dla osób myjących, nie pozostawia smug.  Zastosuj do mycia lancę parową lub myjkę do okien. Nawilż szyby, następnie ściągnij brud listwą gumową. Do wytarcia resztek wilgoci użyje miękkiej mikrofibry.

Miejsce na napoje

Klejące pozostałości po kawie, słodkich napojach, herbacie łatwo zostaną usunięte po użyciu lancy parowej.

Futryny i ościeżnice

Wysokie ciśnienie pary wodnej pozwoli natychmiastowo pozbyć się zabrudzeń a temperatura rozpuści tłuszcze. Wypróbuj myjkę parową do czyszczenie uszczelek! Będziesz zachwycony.

Tablica rozdzielcza i kokpit

Użycie pary wodnej w stosunku do kokpitu i koła kierowniczego skutecznie usuwa kurz i brud. Nisko nasycona para wodna moża być używana nawet na takich powierzchniach jak radio czy panel dotykowy.

Boczki drzwi

Wysoka temperatura pary powoduje rozpuszczanie brudu. Czyść boczki za pomocą trójkątnej szczotki z naciągniętą bawełnianą szmatką. Para podniesie plamy olejowe i brud z największych zakamarków. Sucha para może być nawet używana do czyszczenia obudowy głośników!

Kanały wentylacyjne

Alergeny ukryte w zakamarkach kanałów wentylacyjnych mogą być zniszczone z łatwością za pomocą pary pod wysokim ciśnieniem. Skieruj końcówkę lancy parowej do kartki wentylacyjnej w twoim samochodzie. Upewni się, że para jest już sucha. Następnie przeprowadź dezynfekcję.