Myjnia parowa elektryczna

Dzisiejszy wpis będzie kontynuacją tematu wyboru myjni parowej. W poprzednim po krótce przedstawiłem myjnię napędzaną olejem napędowym. Dziś kolej na myjnię zasilaną prądem.

Podstawową różnicą techniczną między myjnią parową elektryczną a diesla jest budowa kotła. Bojler, w maszynie diesla jest podobny w budowie do do bojlera znanego z myjek ciśnieniowych. Z tą różnicą, że w myjkach ciśnieniowych jest montowana wężownica, a myjniach parowych parowych konstrukcja w zależności od producenta ma budowę połączonych ze sobą rurek.

Elektryczne myjnie parowe mają bojler w formie owalnej (proszę spojrzeć na link) a elementem grzewczym jest grzałka elektryczna. Ilość grzałek w bojlerze w sumie decyduje o wielkości maszyny, jej mocy i wydatku pary. Myjnie elektryczne łatwiej można stopniować tzn. tworzyć konstrukcje słabe do bardzo mocnych. Nie generują one spalin, jak myjnie diesla, przez co są o wiele bardziej wszechstronne. Nadają się zarówno gabarytowo i wagowo do prac wewnątrz pomieszczeń. Mają o wiele większe możliwości jeżeli chodzi o dobór akcesoriów a także mają funkcję prania, czyli są połączone z odkurzaczem na sucho mokro. Generalnie myjnie elektryczne powoli ale systematycznie wypierają myjnie diesla, które są nie zastąpione do typowych mobilek, ale nie mają zbyt wiele zastosowań poza myciem samochodów. Pewną niedogodnością w myjniach elektrycznych, jeżeli potrzebujemy silnej maszyny jest konieczność posiadania zasilania trójfazowego, szczególnie więc jeżeli jesteśmy początkującą firmą to może być to duży problem. Oczywiście różnice w myjniach elektrycznych i diesla jest dużo więcej, i zawsze warto przed wyborem skontaktować się z nami, żebyśmy mogli dobrać Państwu odpowiedni sprzęt do Państwa potrzeb.