Jak czyścić fugi w łazience lub kuchni?

Czyszczenie fug i porowatych płytek za pomocą pary wodnej jest czymś, co koniecznie powinniście spróbować. Powierzchnie te zazwyczaj sprawiają najwięcej problemów podczas porządków z racji trudno dostępnych zagłębień. W takich przypadkach użycie myjni parowej sprawi, że takie czyszczenie będzie najszybsze i najbardziej efektywne.  Gorąca para, pod wysokim ciśnieniem wymyje kurz, brud i tłuszcz. Dodatkowo przy pomocy specjalistycznej szczotki odświeżysz i przywrócisz blask swojej podłodze.

Można przywrócić blask podłóg i zapraw (fug) do ich pierwotnego koloru z łatwością. Używaj pary do:

  • Mycia płytek ceramicznych zarówno gładkich jak i porowatych
  • Doczyszczanie fug między płytkami
  • Dogłębnego mycia płytek porowatych albo kamienia

 

JAK CZYŚCIĆ FUGI W ŁAZIENCE ALBO KUCHNI?

 czyszczenie fug za pomocą myjni parowej

Na końcówkę lancy parowej załóż nylonową szczoteczkę i skieruj strumień pary na spoinę. Delikatnie dociśnij szczoteczkę do fugi. Brud zostanie oderwany i z łatwością zaczniesz domywać spoinę na całej jej długości. Po skończonym myciu, użyj miękkiej ściereczki, aby zebrać resztki brudu. Do bardziej zabrudzonych fug załóż szczoteczkę mosiężną.

 

JAK CZYŚCIĆ GŁADKIE PŁYTKI ZA POMOCĄ MYJNI PAROWEJ?

 

Najlepiej do czyszczenie gładkich powierzchni zastosować szczotkę prostokątną. Zacznij pracę zakładając na szczotkę miękką mikrofibrę. Na szczotce umieszczone są cztery klipsy mocujące. Pod każdy klips podłóż ściereczkę tak, aby trzymała się mocno. Zacznij czyścić.

Jeżeli chcesz, do czyszczenia powierzchni płaskich możesz użyć dedykowanego mopa parowego. W zależności od tego, jaki masz zestaw do swojej myjni możesz dowolnie go skonfigurować.

 

JAK CZYŚCIĆ PŁYTKI POROWATE ALBO KAMIENNE?

Przy płytkach, w których brud wnika w szczeliny najlepszym sposobem jest jednoczesna praca na szczotce prostokątnej, która zakończona jest włosiem nylonowym oraz ściereczką z mikrofibry założoną tylko na dwa ostanie klipsy w ten sposób, aby przednia część szczotki prostokątnej mogła mechanicznie podnosić brud. Na wyjątkowo brudnych powierzchniach mikrofibrę zdejmujmy całkowicie.

czyszczenie porowatych płytek
czyszczenie porowatych płytek