Franczyza myjni parowej a samodzielna działalność.

Multimatic jak pierwsza firma w kraju wpadła na pomysł wprowadzenia systemu franczyzowego i go zrealizował. Mobilnemyjnie.pl wystartowały już w 2010r. a po zaledwie 6 miesiącach działalności mieliśmy już sieć 6 mobilnych punktów w Polsce. Tak wyglądała nasza jednostka:

Franczyza myjni parowej
Nasza jednostka franczyzowa w 2010r.

 

 

 

 

 

 

Początkowo nasza firma zajmowała się promocją bezwodnego mycia, a do tego celu wypuściliśmy na rynek własne produkty – Aquafree i Aquafree Wax

 

Preparat do bezwodnego mycia
Aquafree Extra
Aquafree
Aquafree

 

 

 

 

 

 

 

 

Od 2011r. zaczęliśmy do swoich samochodów montować myjnie parowe. Rok później wycofaliśmy się z systemu franczyzowego aby skupić się na dystrybucji maszyn parowych Tecnovap i Idromatic, których zostaliśmy oficjalnym dystrybutorem w Polsce.

Działalność gospodarcza w systemie franczyzowym ma swoje dobre i złe strony. Dobra jest taka, że teoretycznie franczyzodawca ma przetestowany pomysł na biznes, a franczyzobiorca ma zapewnione wsparcie w postaci know – how jaki i pracy pod rozpoznawalną marką. Niestety uważam, że w polskiej rzeczywistości firmy które oferują takie rozwiązania nie do końca sprawdziły się w tych dwóch kryteriach, mam na myśli ecomyjnia.pl i steamart.pl. Ecomyjnia zamieszcza na stronie nie działające punkty, takie jak ten z Działdowa, a sądząc po aukcjach Allegro, wyjątkowo dużo można znaleźć samochodów z ich logo na aukcjach. Oczywiście wyrażam ten pogląd na podstawie własnych obserwacji.

Działalność pod własnym szyldem nie wymusza:

1) Inwestycji w samochód jak np. fiat fiorino

2) Nie wiąż się z comiesięcznymi opłatami dla sieci.

Uważam więc, jeżeli ktoś jest zainteresowany myjnią parową to najlepiej zrobi gdy dobierze samodzielnie sprzęt i po prostu zacznie działać.