Jak czyścić fugi w łazience lub kuchni?

Czyszczenie fug i porowatych płytek za pomocą pary wodnej jest czymś, co koniecznie powinniście spróbować. Powierzchnie te zazwyczaj sprawiają najwięcej problemów podczas porządków z racji trudno dostępnych zagłębień. W takich przypadkach użycie myjni parowej sprawi, że takie czyszczenie będzie najszybsze i najbardziej efektywne.  Gorąca para, pod wysokim ciśnieniem wymyje kurz, brud i tłuszcz. Dodatkowo przy pomocy specjalistycznej szczotki odświeżysz i przywrócisz blask swojej podłodze.

Można przywrócić blask podłóg i zapraw (fug) do ich pierwotnego koloru z łatwością. Używaj pary do:

 • Mycia płytek ceramicznych zarówno gładkich jak i porowatych
 • Doczyszczanie fug między płytkami
 • Dogłębnego mycia płytek porowatych albo kamienia

 

JAK CZYŚCIĆ FUGI W ŁAZIENCE ALBO KUCHNI?

 czyszczenie fug za pomocą myjni parowej

Na końcówkę lancy parowej załóż nylonową szczoteczkę i skieruj strumień pary na spoinę. Delikatnie dociśnij szczoteczkę do fugi. Brud zostanie oderwany i z łatwością zaczniesz domywać spoinę na całej jej długości. Po skończonym myciu, użyj miękkiej ściereczki, aby zebrać resztki brudu. Do bardziej zabrudzonych fug załóż szczoteczkę mosiężną.

 

JAK CZYŚCIĆ GŁADKIE PŁYTKI ZA POMOCĄ MYJNI PAROWEJ?

 

Najlepiej do czyszczenie gładkich powierzchni zastosować szczotkę prostokątną. Zacznij pracę zakładając na szczotkę miękką mikrofibrę. Na szczotce umieszczone są cztery klipsy mocujące. Pod każdy klips podłóż ściereczkę tak, aby trzymała się mocno. Zacznij czyścić.

Jeżeli chcesz, do czyszczenia powierzchni płaskich możesz użyć dedykowanego mopa parowego. W zależności od tego, jaki masz zestaw do swojej myjni możesz dowolnie go skonfigurować.

 

JAK CZYŚCIĆ PŁYTKI POROWATE ALBO KAMIENNE?

Przy płytkach, w których brud wnika w szczeliny najlepszym sposobem jest jednoczesna praca na szczotce prostokątnej, która zakończona jest włosiem nylonowym oraz ściereczką z mikrofibry założoną tylko na dwa ostanie klipsy w ten sposób, aby przednia część szczotki prostokątnej mogła mechanicznie podnosić brud. Na wyjątkowo brudnych powierzchniach mikrofibrę zdejmujmy całkowicie.

czyszczenie porowatych płytek
czyszczenie porowatych płytek

 

Wykorzystanie mycia parowego w autodetailingu

Parę wodną można bezpiecznie stosować do mycia wszystkich części w samochodzie. Jest to, więc idealne narzędzie dla warsztatów zajmujących się auto detailingiem. Przykładowe zakresy wykorzystania myjni parowej w czyszczeniu samochodów:

 • czyszczenie wnętrza – mycie siedzeń skórzanych naturalnych lub sztucznych, ościeżnic, futryn, schowków, miejsc na napoje, deski rozdzielczej, kanałów wentylacyjnych, paneli dotykowych
 • czyszczenie elementów zewnętrznych – mycie felg, obręczy i całej karoserii
 • Usuwanie ciężkich plam i nieprzyjemnych zapachów z siedzeń
 • Usuwanie plama z soli i czyszczenie dywaników
 • Odtłuszczanie i detailng silników samochodowych
 • Mycie szyb i przeszkleń

 

PAROWE CZYSZCZENIE WNĘTRZ SAMOCHODÓW

Wszystkie nasze myjnie parowe dają niewiarygodne efekty w które nie będzie chciał wierzyć!

 

Tapicerka samochodowa

Użycie pary na siedzeniach ze skóry powoduje ponowne ich nawilżenie i poprawę struktury, a na siedziskach materiałowych ożywienie kolorów. Materiały takie jak alcantara lub zamsz można również bezpiecznie czyścić za pomocą parownicy. Myjnie parowe Tecnovap wytwarzają tylko parę suchą z zawartością wody na poziomie 5%, co zapewnia pozostawienie mytych powierzchni suchej. Do czyszczenie tapicerki używaj najlepiej trójkątnej szczotki z klipsami, do której zamontuj mikrofibrę. Do ciężkich zabrudzeń, zdejmij ściereczkę i czyść samą szczotką. Następnie odkurz. Parowanie jest również najlepszą metodą do usuwania przebarwień na skórze.

 

Szyby i przeszklenia

Mycie parowe szyb jest łatwiejsze niż mycie szyb z pomocą detergentów. Łatwiej jest umyć ramy i uszczelki wokół szyb. Nie powoduje zagrożeń dla osób myjących, nie pozostawia smug.  Zastosuj do mycia lancę parową lub myjkę do okien. Nawilż szyby, następnie ściągnij brud listwą gumową. Do wytarcia resztek wilgoci użyje miękkiej mikrofibry.

Miejsce na napoje

Klejące pozostałości po kawie, słodkich napojach, herbacie łatwo zostaną usunięte po użyciu lancy parowej.

Futryny i ościeżnice

Wysokie ciśnienie pary wodnej pozwoli natychmiastowo pozbyć się zabrudzeń a temperatura rozpuści tłuszcze. Wypróbuj myjkę parową do czyszczenie uszczelek! Będziesz zachwycony.

Tablica rozdzielcza i kokpit

Użycie pary wodnej w stosunku do kokpitu i koła kierowniczego skutecznie usuwa kurz i brud. Nisko nasycona para wodna moża być używana nawet na takich powierzchniach jak radio czy panel dotykowy.

Boczki drzwi

Wysoka temperatura pary powoduje rozpuszczanie brudu. Czyść boczki za pomocą trójkątnej szczotki z naciągniętą bawełnianą szmatką. Para podniesie plamy olejowe i brud z największych zakamarków. Sucha para może być nawet używana do czyszczenia obudowy głośników!

Kanały wentylacyjne

Alergeny ukryte w zakamarkach kanałów wentylacyjnych mogą być zniszczone z łatwością za pomocą pary pod wysokim ciśnieniem. Skieruj końcówkę lancy parowej do kartki wentylacyjnej w twoim samochodzie. Upewni się, że para jest już sucha. Następnie przeprowadź dezynfekcję.

Pozbywanie się alergenów z pomocą suchej pary

Niektórzy ludzie wciąż uważają, że sprzątanie domu bez agresywnych środków chemicznych jest niemożliwe, aby uwolnić go od alergenów i zanieczyszczeń. Wydaje się to nieco paradoksalne, gdyż objawy związane z ekspozycjami na większość chemikaliów czyszczących dla gospodarstw domowych są bardzo podobne do reakcji na pyłki lub kurz roztocza (łzawienie oczu, kaszel, bieganie nosy i podrażnienie skóry i więcej). Posiadanie domu wolnego od zanieczyszczeń i pozostałości chemicznych ma kluczowe znaczenie, aby zminimalizować objawy alergii. W tym artykule przedstawiamy różnicę między czyszczeniem domu przy użyciu detergentów i przy użyciu pary suchej pary, aby naprawdę wyeliminować przyczyny ataków alergii. Istnieje wiele powodów, dlaczego większość najlepiej sprzedających się środków chemicznych do czyszczenia w mieszkaniach nie jest tak dobre, jak chciałbyś, aby było. Podczas gdy niektóre środki są bardziej skuteczne od innych, to prawie wszystkie znane mogą spowodować lub pogłębić istniejące problemy z oddychaniem. Alergicy to zwykle osoby z bardzo wrażliwą skórę. Wielu alergików cierpi z powodu osłabionego systemu immunologiczny, wynikającego z ciągłej walki ich organizmu z czynnikami alergicznymi, na które są narażeni całą dobę. Pozostałości chemiczne pozostawione na powierzchni zwykle wysychają i wiążą się z cząsteczkami kurzy w powietrzu, powodując niepokój lub problemy z oddychaniem. Narażenie na działanie substancji chemicznych, takich jak wybielacze i innych środki żrące są obecnie bardzo poważnie brane pod uwagę, jako czynnik głównych problemów zdrowotnych, w tym raka. Pomyśl, więc o tym, za każdym razem, kiedy zaczniesz używać żrących chemikaliów do czyszczenia swojej kuchni, sypialni albo łazienki.  Zadaj sobie pytanie, czy chciałbym wdychać te rzeczy? Czy powinienem naprawdę przygotować jedzenie na powierzchni po ich użyciu? W przypadku, gdy zastanawiasz się, co może skutecznie zastąpić stosowanie środków czyszczących dla gospodarstw domowych przez alergików, odpowiedź jest prosta, opłacalna i 100% naturalna – woda. Użycie myjni parowej jest szybkie, łatwe w obsłudze, przyjazne dla środowiska, a co najważniejsze, całkowicie wolne od wszelkich nieprzyjemnych chemikaliów. Można nawet użyć przemysłowej myjni parowej do głębokiego czyszczenia parą całego domu, od kuchni do sypialni. Do czyszczenia parą wykorzystuje tylko niewielką ilość wody z kranu, która jest podgrzewana do 192 ° C. Nie pogłębi ona reakcji alergicznej, a nawet zagwarantuje pozbycie się zanieczyszczeń i alergenów z domu. Ze względu na swój charakter, przegrzana para wodna, która zawiera suchy tylko 5% wody jest naturalnym środkiem dezynfekującym: może zdezynfekować i czyścić powierzchnię o wiele szybciej niż w przypadku tradycyjnych metod czyszczenia.

Sekretem jest to, że temperatura samej pary będzie wykonywać czyszczenie. Dobrym sposobem, aby to zobrazować jest wyobrażenie sobie czyszczenie wrzącą wodą, ale bez nadmiernej wilgoci. Wyniki czyszczenia parowego są naprawdę spektakularne. Co myjnia parowa może zrobić? Najmocniejsze przemysłowe myjnie parowe są w stanie usunąć praktycznie każde zanieczyszczenia. Będą usuwać brud, kurz, tłuszcze, plamy a także zabijać mikroorganizmy, wirusy, bakterie, roztocza, przykre zapachy, grzyby i pleśń. Profesjonalna myjnia parowa może nawet usunąć przyczynę i zapobiec problemom nawrotów, zamiast pracować tylko na powierzchni, jak większość środków chemicznych. Korzystanie ze standardowych akcesoriów takich jak szczotka trójkąta pomaga usunąć sierść zwierząt. Wszystko dzieje się szybko i pod kontrolą. Jeśli chodzi o alergię i roztocza, to nic nie zbliży się nawet do czyszczenia parowego w celu złagodzenia objawów alergii. Jak wielu z Was już wie, roztocza są małymi organizmami znajdującymi się w niemal każdej cząstce materiału tekstylnego. Te mikroskopijne organizmy będą karmić się, rozmnażać i obumierać w poduszkach, materacach, na meblach, w dywanach i wielu więcej. Żyją, karmiąc się martwym naskórkiem i wilgocią. Ich odchody są podstawowym problemem dla alergików: są tak małe i lekkie, że unoszą się w powietrzu, gdy człowieka poruszy się w łóżku lub po prostu idzie po dywanie. Wdychanie odchodów roztoczy wywołuje właśnie reakcje alergiczne; kichanie, łzawienie oczu, trudności z oddychaniem, katar i kaszel. Wykorzystanie czyszczenia parowego do materacy, zasłon i poduszek może być rozwiązaniem dla spokojnego snu bez objawów alergii. Para zabija roztocza bez kontaktu nie pozostawiając żadnych pozostałości lub nadmiaru wilgoci. Regularne czyszczenie materaca (co kilka tygodni lub częściej dla ciężkich alergii) może zapobiec powrotowi kolonii roztoczy kurzu i pogorszenia objawów alergii. Eksperci mówią nawet, że czyszczenie materaców gorącą parą wodną jest najlepszym sposobem, aby pozbyć się także pluskiew pleśni i bakterii. Właśnie dowiedziałeś się, jak za pomocą myjni parowej w domu można usunąć jedną z największych trosk alergików. A jak z innymi zanieczyszczeniami w gospodarstwach domowych? Alergicy muszą zrozumieć, że aby naprawdę pozbyć się swojej dolegliwości muszą pozbyć się czynników alergicznych a potem kontrolować jej objawy. Myjnia parowa naprawdę jest niezastąpiona do tych zadań. Para wodna bezpośrednio atakują bakterie, pleśń i zarodniki pleśni na każdej powierzchni, miękkiej lub twardej nawet, jeśli te alergeny nie są widoczne gołym okiem. Czy mycie suchą parą naprawdę może poprawić moje objawy alergii? Zdecydowanie tak. Suche czyszczenie parą jest najlepszym sposobem, aby pozbyć się roztoczy i innych alergenów w domu. Ponieważ można również użyć do parownicy, jako wielofunkcyjnego, naturalnego narzędzia do czyszczenia to czyszczenie może odbywać się bez użycia jakichkolwiek chemikaliów, oszczędzając pieniądze a jednocześnie łagodząc objawy alergii. Bądź pewny, że podczas czyszczenia parą dokładnie rozprowadzisz parę po dywanach, materacach sofach i meblach, co najmniej raz na miesiąc lub częściej. Po użyciu pary, pewne jest, że poczujesz zmiany w otaczającym Cię środowisku. Nie tylko będziesz oddychać łatwiej, ale będziesz mógł również jeść, spać i mieszkać w znacznie zdrowsze miejscu. Jak wybrać odpowiednią myjnię parową? Dzisiejsze myjnie parowe są proste w przygotowaniu do pracy, obsłudze i nie wymagają konserwacji oprócz regularnego czyszczenia kotła, co 50 godzin pracy. Zakup wysokiej, jakości parownicy, aby pomóc w walce z alergią jest najlepszą inwestycją do poprawy, jakości życia. Zaoszczędzisz także mnóstwo pieniędzy zastępując wszystkie środki chemiczne do czyszczenia jedną myjką parową. Przy wyborze odpowiedniego modelu, zaleca się zakup wysokiej, jakości urządzenia przemysłowego lub co najmniej profesjonalnego do czyszczenia parą. Większość tanich myjek parowych z tworzyw sztucznych są zbyt słabe, aby skutecznie usunąć alergeny, a czasami tylko powodują frustrację podczas pracy, ponieważ nie produkują wystarczającej ilości pary w wystarczająco wysokiej temperaturze, aby były skuteczne. Jak wszystko w życiu, kupując tanio, kupujesz dwa razy. Wysokiej jakości myjnia parowa to inwestycja, która będzie służyć Ci na 15-20 lat z należytą perfekcją. Pamiętaj, że te te wydane pieniądze pomogą Ci łatwiej żyć i oddychać.

Istnieją dwie główne cechy, które określają moc czyszczenia myjni parowej: ciśnienie i temperatura pary. Jeśli chodzi o ciśnienie im wyższe ono jest to bardziej efektywne będzie mycie. Temperatura powinna także powinna być możliwie jak najwyższa, bowiem im wyższa jest tym lepsze możliwości dezynfekcji i sanityzacji. Należy unikać urządzeń które osiągają temperaturę poniże 145 ° C . Modele takie jak Tecnovap Elis 4 bar, Tosca, Evo Blue czy Evo 304 są niedrogie, ale o bardzo dobrych parametrach technicznych, dodatkowo poparte gwarancją na kocioł i części.

Nieograniczone możliwości. Niezrównana moc czyszczenia parowego.

Zastanawialście się kiedyś do czego można użyć myjni parowej? Parownice mogę być wykorzystywane do:

 • czyszczenia wszystkich rodzajów podłóg, delikatnych dywanów i podłóg drewnianych
 • dezynfekcji wszystkich powierzchni w kuchni i łazience
 • dezynfekcji mebli i sprzętu
 • mycia luster i szyb z efektem wysokiego połysku
 • usuwania plam i smarów
 • czyszczenia ścian i sufitów
 • prasowania ubrań, zasłon i firan]
 • eliminowania pluskiew, roztoczy i alergenów
 • detailingu samochodów i motocykli
 • czyszczenia fug i płytek
 • i wiele wiele innych

Wykorzystanie myjni parowej Steam Box Industrial w przemyśle

Najmocniejsza myjnia parowa

Myjnia Steam Box Industrial jest prawdziwym rozwiązaniem problemów w zakładach produkujących żywność,  na liniach rozlewniczych i zakładach przemysłowych. Steam Box Industrial jest jednostką wytwarzającą ogromne ilości nisko nasyconej wodą pary poprzez swój niezawodny bojler ze stali nierdzewnej.

Myjnia zbudowana dla przemysłu

To ty decydujesz jaką myjnię chcesz posiadać. Regulacja mocy od 7,2kW do 43kW sprawi, że zaczniesz czerpać ogromne korzyści ze skrócenia czasu mycia, poprawy procesów sanitarnych a także ograniczysz ilość zużywanej wody i detergentów. Myjnia może zostać dodatkowo doposażona w potężny trójfazowy odkurzacz ze stali nierdzewnej, podłączenie pod bieżącą wodę, natrysk detergentu oraz gorącej wody – to wszystko odmieni proces czyszczenia w Twojej firmie.

Ta najmocniejsza myjnia parowa na rynku jest idealna do doczyszczania, odtłuszczania, usuwania pozostałości z urządzeń produkcyjnych takich jak frezarki CNC, szlifierki szerokokątowe, krajalnice, taśmy transportowe, mycia linii rozlewniczych, kontenerów IBC itp. Urządzenie zaprojektowane z myślą, aby konkurencja została daleko w tyle. Temperatura 195st C i 10 bar ciśnienia to wartości nie do przecenienia.

Steam Box Industrial jest prawie niezniszczalny. Wykonany został z najlepszych komponentów zapakowanych w obudowę z stali nierdzewnej. Posiada najwyższy wydatek pary, temperaturę i ciśnienie. Możesz być pewny, że dostajesz urządzenie na najwyższym światowym poziomie.

Jak każda maszyna przemysłowa Steam Box Industrial ma bardzo duży kocioł, w którym wytwarzana jest para. Kotły są wyrabiane ręcznie z pomocą specjalnej techniki spawania, która zapewnia najwyższą trwałość i niezawodność. Przy takich parametrach kotła, takie udogodnienia jak system pracy ciągłej, możliwość podłączenia do sieci wodociągowej, stały monitoring parametrów pracy myjni w celu zaoferowania najwyższego bezpieczeństwa, wydają się oczywistością.

Myjnia oferuje bardzo duży wybór akcesoriów. Godnym uwagi jest głowica czyszcząca taśmy transportowe, podczas ich pracy! Tak. Nie ma potrzeby wygaszania produkcji aby czyścić taśmy. Czyszczenie odbywa się w trakcie. Wszystkie akcesoria są trwałe i odporne i przystosowane do wieloletniej pracy.

 Zainteresowany? Skontaktuj się z nami już teraz http://multi-matic.pl/kontakt

Czyszczenie hal myjnią parową

Dziś chciałem poruszyć wątek, który coraz częściej pojawia się w rozmowie z klientami: czyszczenie hal. Czy maszyny parowe mogą być stosowane do tego typu prac? Odpowiedź brzmi: TAK.

Czyszczenie hal przeważnie polega na mycie dachu i ścian. Przeważanie aby wykonać taką usługę konieczny jest podnośnik koszykowy. Myjnie parowe bardzo dobrze odtłuszczają i usuwają pył oraz naloty powstałe podczas pracy. Atutem takiego rozwiązania jest brak lejącej się na posadzkę (a często i maszyny) wody. W niektórych przypadkach zalanie wodą parku maszynowego mogłoby skończyć się katastrofą. Dlatego użycie pary wodnej o niskiej zawartości wody, daje przewagę. Dodatkowo uzyskujemy temperaturę, która jest bardzo pomocna podczas mycia.

Mycie parowe hali
Mycie parowe hali

 

 

 

 

 

 

 

 

Franczyza myjni parowej a samodzielna działalność.

Multimatic jak pierwsza firma w kraju wpadła na pomysł wprowadzenia systemu franczyzowego i go zrealizował. Mobilnemyjnie.pl wystartowały już w 2010r. a po zaledwie 6 miesiącach działalności mieliśmy już sieć 6 mobilnych punktów w Polsce. Tak wyglądała nasza jednostka:

Franczyza myjni parowej
Nasza jednostka franczyzowa w 2010r.

 

 

 

 

 

 

Początkowo nasza firma zajmowała się promocją bezwodnego mycia, a do tego celu wypuściliśmy na rynek własne produkty – Aquafree i Aquafree Wax

 

Preparat do bezwodnego mycia
Aquafree Extra
Aquafree
Aquafree

 

 

 

 

 

 

 

 

Od 2011r. zaczęliśmy do swoich samochodów montować myjnie parowe. Rok później wycofaliśmy się z systemu franczyzowego aby skupić się na dystrybucji maszyn parowych Tecnovap i Idromatic, których zostaliśmy oficjalnym dystrybutorem w Polsce.

Działalność gospodarcza w systemie franczyzowym ma swoje dobre i złe strony. Dobra jest taka, że teoretycznie franczyzodawca ma przetestowany pomysł na biznes, a franczyzobiorca ma zapewnione wsparcie w postaci know – how jaki i pracy pod rozpoznawalną marką. Niestety uważam, że w polskiej rzeczywistości firmy które oferują takie rozwiązania nie do końca sprawdziły się w tych dwóch kryteriach, mam na myśli ecomyjnia.pl i steamart.pl. Ecomyjnia zamieszcza na stronie nie działające punkty, takie jak ten z Działdowa, a sądząc po aukcjach Allegro, wyjątkowo dużo można znaleźć samochodów z ich logo na aukcjach. Oczywiście wyrażam ten pogląd na podstawie własnych obserwacji.

Działalność pod własnym szyldem nie wymusza:

1) Inwestycji w samochód jak np. fiat fiorino

2) Nie wiąż się z comiesięcznymi opłatami dla sieci.

Uważam więc, jeżeli ktoś jest zainteresowany myjnią parową to najlepiej zrobi gdy dobierze samodzielnie sprzęt i po prostu zacznie działać.

 

 

 

Ceny myjni parowych

Najpopularniejsze maszyny do mobilnych myjni parowych to na przestrzeni lat były maszyny diesla. To, jak pisałem wcześniej, zaczęło się zmieniać, i w tej chwili wahadło przesunęło się w kierunku maszyn elektrycznych. Ceny maszyn obecnych na polskim rynku różnie kształtowały się na przestrzeni lat a obecnie ze względu na coraz większą konkurencję i mniejszy popyt spadają w dół.  Myjnie parowe takie jak Astra Steamer to koszt około 20.000 zł brutto. Konkurencyjne myjnie – Optima DMF , koreańskiej firmy z racji importu z Korei Południowej na rynku wyceniane są drożej – około 25.000zł. Czy tak naprawdę różnią się te dwie maszyny? Obudową i rozwiązaniami technicznymi. Optima DMF jest modelem, który nie ma odpowiedników w myjniach Astra Chemiki czy Astra Hybrid. Wydaje się więc, że aspekcie technicznym, cenowym włoskie myjnie są bardziej dopracowane i rozwijane. Optimy, co nie którzy nasi klienci mówili, są chyba bardziej atrakcyjne wizualnie. O gustach jednak się nie dyskutuje;-)

Maszyny elektryczne z racji swojej różnorodności, możliwości dobrania akcesoriów, funkcji i zróżnicowanych mocy zaczynają się już od 2000zł i pną się górę. Cena myjni parowej, jest więc pochodną od jej wyposażenia, funkcji, i mocy. Jeżeli będziesz zainteresowany aktualnym cennikiem, proszę o kontakt.

Zanim kupisz myjnię parową.

Odbieram bardzo dużo telefonów z zapytaniem o cenę wybranego modelu. Zazwyczaj odpowiadam, że zanim wycenię konkretny model, proszę o podanie celu w jakim planowany jest zakup. Nie czynię tego z ciekawości, tylko z chęci dobrania odpowiedniego modelu do wykonywanych czynności.  Uważam, że wiedza klienta zaczerpnięta na podstawie wpisów marketingowych na forach internetowych, często wprowadza w błąd. W następstwie klienci przeglądając ofertę na naszej stronie często typują myjnie, które nie będą spełniały ich założeń. Dlatego rozmowę o myjniach parowych najczęściej zaczynam od pytania o to co maszyna ma myć.

Duża część klientów, planuje zajęcie się czyszczeniem samochodów, i zaczyna przegląd rynku od myjni diesla. Oczywiście, jeżeli zamierzacie myć samochody głównie z zewnątrz, będzie to dobry wybór. Jeżeli jednak, oprócz mycia samochodów będziecie chcieli świadczyć usługi utrzymania czystości wewnątrz budynków, to wybór staje się już bardziej skomplikowany. Decydując się na myjnię typu Astra Steamer, klient musi wiedzieć, że nie będzie w stanie:

a) wjechać maszyną do pomieszczeń zamkniętych

b) praca z maszyną na zewnątrz i długim wężem wewnątrz, jest głównie możliwa w teorii

c) nie będzie mógł nią np. prać dywanów, a jedynie dezynfekować

Oczywiście diesel jest niezastąpiony, co już wspominałem, do typowej myjni mobilnej, tylko przeważenie zleceń na mycie samych samochodów, nie ma aż tak dużo, i bardziej przydałaby się maszyna uniwersalna. Takie są już tylko maszyny parowe na prąd elektryczny.  Mimo, że większość maszyn elektrycznych nie ma nawet połowy wydatku pary myjni diesla, to jest on wystarczający do prania, czyszczenia wnętrz, mycia podłóg, okien,  piekarników itp ale też i …. mycia samochodów. Owszem, będzie trwało to trochę dłużej niż myjnią diesla, ale w zamian uzyskujemy szersze możliwości ich użytkowania. Jeżeli więc waszym celem nie jest tylko mycie samochodów, zastanówcie się dokładnie zanim zdecydujecie się na zakup idealnej myjni parowej.

Myjnia parowa elektryczna

Dzisiejszy wpis będzie kontynuacją tematu wyboru myjni parowej. W poprzednim po krótce przedstawiłem myjnię napędzaną olejem napędowym. Dziś kolej na myjnię zasilaną prądem.

Podstawową różnicą techniczną między myjnią parową elektryczną a diesla jest budowa kotła. Bojler, w maszynie diesla jest podobny w budowie do do bojlera znanego z myjek ciśnieniowych. Z tą różnicą, że w myjkach ciśnieniowych jest montowana wężownica, a myjniach parowych parowych konstrukcja w zależności od producenta ma budowę połączonych ze sobą rurek.

Elektryczne myjnie parowe mają bojler w formie owalnej (proszę spojrzeć na link) a elementem grzewczym jest grzałka elektryczna. Ilość grzałek w bojlerze w sumie decyduje o wielkości maszyny, jej mocy i wydatku pary. Myjnie elektryczne łatwiej można stopniować tzn. tworzyć konstrukcje słabe do bardzo mocnych. Nie generują one spalin, jak myjnie diesla, przez co są o wiele bardziej wszechstronne. Nadają się zarówno gabarytowo i wagowo do prac wewnątrz pomieszczeń. Mają o wiele większe możliwości jeżeli chodzi o dobór akcesoriów a także mają funkcję prania, czyli są połączone z odkurzaczem na sucho mokro. Generalnie myjnie elektryczne powoli ale systematycznie wypierają myjnie diesla, które są nie zastąpione do typowych mobilek, ale nie mają zbyt wiele zastosowań poza myciem samochodów. Pewną niedogodnością w myjniach elektrycznych, jeżeli potrzebujemy silnej maszyny jest konieczność posiadania zasilania trójfazowego, szczególnie więc jeżeli jesteśmy początkującą firmą to może być to duży problem. Oczywiście różnice w myjniach elektrycznych i diesla jest dużo więcej, i zawsze warto przed wyborem skontaktować się z nami, żebyśmy mogli dobrać Państwu odpowiedni sprzęt do Państwa potrzeb.